A.Patackas. Tikros Lietuvos jūs nematysite… (38)

Algirdas Patackas

Algirdas Patackas

Jūs, jauni lietuviai iš viso pasaulio, atvykote į Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą netoli Prienų, norėdami pabūti drauge, atgaivinti lietuviškas savo šaknis, susipažinti su nūdienos Lietuva. Tačiau tikros, pilnakraujės Lietuvos jūs neišvysite. Jūs sužinosite, kad Vilnius – jau beveik Amsterdamas, kur švyti vaivorykštinės vėliavos, klesti striptizo klubai, lošimo namai, o protus valdo laisvosios rinkos pranašai ir supermarketų magnatai.

Per koncertus neišgirsite nei sutartinių, nei Aistės Smilgevičiūtės dainų apie partizanus, nei patriotiškujų Thundertales‘ų – vietoj to galėsite pasimokyti show dance, dalyvauti „Kouk sun do užsiėmimuose su Koh Nam Jun (Pietų Korėja)“ ar pasigaminti „lietuviškų patiekalų su čiop čiop“…

Nes šio renginio organizatoriai yra kosmopolitinės ir panašios jėgos, užvaldžiusios viešąją erdvę ir diktuojančios savo skonį ir savo omenį. Neveltui tiesioginę renginio transliaciją rengia lrytas.lt – tai yra buvusi „Komjaunimo tiesa“, nesunkiai virtusi agresyvaus liberalizmo ir genderizmo ruporu. Sužinosite iš tūlos Ievos Davydenko (vienos iš organizatorių ir vadovų) rašinio, kad emigracija yra beveik gėris, kadangi iš Lietuvos išvažiuoja nusikaltėliai, kurie atveža pinigų. Šitaip Lietuva tampa žinomesnė pasauliui, o patys lietuviai, kurie yra viena netolerantiškiausių tautų, apsišviečia ir tampa pakantesni kitoms rasėms, seksualinėms mažumoms ir t.t.

Šitame renginyje jūs nieko nesužinosite nei apie krikščioniškąją ar pagoniškąją Lietuvą, nei apie Lietuvos kaimą, apie Lietuvą už didmiesčių ribų, kurią taip mylėjo jūsų tėvai ir protėviai. Vietoj to jūs gausite surogatinę Lietuvą – snobišką, kompleksuotą, provincialiai pseudovakarietišką.

*

Tačiau svarbiausia – jūs nieko nesužinosite apie esminį Lietuvos skaudulį, žaizdą, privertusią daugelį Lietuvos žmonių atsibusti iš letargo. Nieko nesužinosite apie dramą, vykusią ir tebevykstančią visai šalia, pakaunės Klonio gatvėje, vos už trisdešimties – keturiasdešimties kilometrų. Jei paklausite organizatorių, jums numos ranka – a, tai patvoriniai, violetiniai, visiems nusibodę…Jūs nieko nesužinosite apie TIE-SOS sąjūdį, su kuriuo didžioji dalis Lietuvos sieja šviesesnės ir teisesnės Lietuvos viltis…

Nepaisant šito, tikime, kad tiesa turi savo kelius. Žinokite – esame kartu, esame su jumis, esame lietuviai, vieno kraujo, esame tauta, kurios himne įrašyta – ir Tiesa, ir Šviesa mūs žingsnius telydi…

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , .

38 komentarai

 1. puikus , labai taiklus Algirdo komentaras.

 2. Partizanas:

  Jau norėjau į facebook dėti šį straipsnį, bet kai tik pamačiau, kad užsiminta apie Garliavą tai taip ir dingo noras..

 3. Tomas:

  Na kaip praleisi progą neįkišęs tos aptemusios Klonio gatvės. Jau žinau, kad nemažai žmonių išsiblaivė iš to apkvaitimo. Taigi reikia kaip nors palaikyti sektos egzistavimą. Šnekėti visur ir visiems, koks tai Lietuvos unikumas, superetnoso pasireiškimas ir t.t. Yra tokia vaikiška skaičiuotė – “Mūs Onutei biškį brakšt, į Garliavą reikia vežt…” Tikra Tiesa.

 4. Romas:

  vaikinai nesiginčikit be reikalo. Visa tai smulkmenos. Bet sutikit , A. Patackas yra teisus. Ar būsim mes kam įdomus , jeigu pas mus bus , kaip Olandijoje . Dauguma su balzganom akim nuo kvaišalų.

 5. Algimantas:

  Taiklios ir prasmingos mintys Patacko kalboje. Čia ir yra tikrasis lietuvis, suprantantis ir suderinantis abi lietuvių dūšios puses: gamtinę ir krikščioniškąją. Dėkui jam, kad nepavargsta.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Neapsirik, nieko jis nederina. Jis greičiau krikščionis fundamentalistas, o Gamtagarbystė jam – vien dėl tradicijų fundamentalistinei krikščionybei istorinio prieskonio, ir ne daugiau.
   Netiki? Paklausk Klonio gatvės Varkalos.

 6. Ponas Patackas visuomet pasako labai taikliai ir tiesmukiškai. Jis teisus. Ką tie jaunuoliai gali pamatyti ir išgirsti Tėvynėje, kol ją valdo chunta? Melą, vaidmainiavimą, apgaulę? Kaip ir anais “gerais” sovietiniais laikais, parodomoji pusė bus gražiai nudailinta ir pateikta.

 7. Belieka paklausti,tai kas gi valdo LIETUVA?Gal kasnors galetu ivardinti ,bent,viena veikeja?Jeigu ,kas parasys ,kad tai Kubilius ,tai geriau tegul nesivargina!

 8. Elena:

  Seniai gerbiu A.Patacką: tikrą vyrą, drąsų ir garbingą, kokių šiais laikais surasti sunku. Gerbiu jį dar ir už tai, kad, gindamas tiesą, vyriškai užvožė Vainauskui… Tikras vyras. Gerbiu už stojimą ginti mažos nekaltos mergytės, už tai, kad dar randa jėgų kviesti į kovą už TIESĄ jaunesnius tautiečius. Dėkoju ir lenkiu galvą prieš šį vyrą. Duok Dieve Jums sveikatos ir ryžto.

 9. cvv cdvd:

  Labai taiklus straipsnis.

 10. Tita:

  Patackas gerai pasake-trumpai ir visa tiesa. Apie viska. Apie surogatine valstybe ir kultura. O salia yra ir tikroji Tevyne, kurios sie jaunuoliai, musu broliai lietuviai, taip ir nepamatys. Po banalios ir lekstos su nuvalkiotomis frazemis prezidentes kalbos nieko gero ir gilesnio turinio tiketis negalima. Ar pajus sie jaunuoliai cia savo saknis? Gal kai kas ir susimastys po Patacko zodziu-jis parode Lietuvos zaizdas…

 11. Patackas taikliai apibudino:

  Taciau rastu tas jaunimas Lietuvoj ir tikru dalyku,tik,bijau,truksta informacijos.Juk yra ir etnines kulturos puoseletojai.

 12. Gediminas:

  Nuostabus straipsnis,absoliuti tiesa. kokia dabar Lietuva,tikrai ne uz tokia Lietuva zmones kovojo Sajudzio laikais. Jeigu pucas Maskvoje butu laimejes,tie patys dabartiniai seimunai butu buve ko giareusi tarybiniai darbuotojai ir visus tuos zmones,kurie saugojo seima,TV boksta ir visus kitus objektus visoje Lietuvoje butu pavadine taip pat, PATVORINIAIS IR GATVINIAIS. Kvieciu visus,kurie tais laikais buvo NEABEJINGI sukilti ir nuversti ta issigimeliu valdzia.. Dar Dzefersonas pasake,kad tai pareiga, pareiga PRIESINTIS ,jeigu isigali neteisybe. . Nebukime runkeliai ar versiu tauta,gana vergauti jiems,dar vienas Italu politikas” Ginklo dera griebtis paskiausiai,kai kitu priemoniu nepakanka.” V Machiavell(1469-1527). Lietuvoje greit kitos priemones bus issemtos. Jeigu vel i seima per naujus rinkimus pateks tie patys parazitai,tai bus paskutinis taskas. Dar galima taikiomis priemonemis pasiekti Lietuvai gero,TAI ISRINKTI TIKRUS PATRIJOTUS I SEIMA,KURIEMS TAUTOS MORALE IR LIETUVIU TAUTOS INTERESAI BUTU P I R M O J E VIETOJE
  Patvorinis,Gediminas Kairys
  PS As savo zodziu NIEKADA neatsisakysiu,jeigu kito kelio nerasime,vienas teisyngas- SAUKIU AS TAUTA……… VERSTI VALDZIA.

 13. Tai...:

  Ale tai mižnius tas Patackas, jau seniai kitiems ašaros nudžiūvo, o jis vis dar toj Klonio gatvėj žliumbia…

  • O ko zliumbti ?Prie ko cia zliumbimas ?:

   Pamatysim kokie bus rinkimu rezultatai rudeni-tada arba dziaugsimes,arba zliumbsim.Kol kas ,,neteisingumo masinos” nesustabdysi,tad smagiai vasarokim,dziaukimes gyvenimu ir…laukim rinkimu.

 14. Valdas:

  Lietuvoje gali gyventi dvidešimt penki milijonai (25 000 000) laimingų žmonių, lyginant Lietuvos ir Anglijos gyventojų tankumą. Tačiau …
  Lietuvos naikintojų partinės gaujos siautė bemaž dvidešimt du metus ir pavertė Lietuvą netinkamą žmogui gyventi.
  Algirdai …
  Mūsų pareiga nekinta. Saugoti Lietuvą, kuriant tobulą laimingų žmonių bendruomenę.

 15. Anglija:

  Pritariu A Patacko issakytom mintim ir solidarizojuosi ,juolab ,kad Pirmieji Lietuvos asmenys ir veikejai kalba obal
  siais,apsimesdinedami ,kas is tikruju dedasi Lietuvoje,seselyje palikdami AE afiora,mazos mergaites tragedija,teisi
  ne krize,pedofilu skandala.Tai jie yra atsakingi uz visas bedas Lietyvoje,tai jie priverte issivazineti pilecius po platu
  pasauli,tai jie be gedos mulkina visa tauta.O dabar,artejant rinkimams i Seima prisiplonujusiais liezuviais Jums
  visiems ,,ciulba” nes jaucia ,kad nauji rinkimai nieko gero jiems neduos,nebent atsakyti uz savo darbelius,tuo as
  neabejuoju,tuomet Gegutienes zodziais tariant;,,dabar gales irodyti savo tiesa teisme”.Tuo as jiems ir linkiu.

 16. Marta -:

  taip, šis renginys buvo SANKCIONUOTAS. O štai, kai pasaulio lietuviai kur nors susiburia, kad ir virtualioje internetinėje “Literatūros ir meno” (cultūre.lt) erdvėjė ir ima ten laisvai kalbėtis apie jiems rūpimus dalykus, atsiranda kaip mat kas nors, kas skuba tokį nesankcionuotą susitikimą panaikinti, jei ne “komentuoti gali tik prisijungę vartotojai”, tai bent įfiltruojant kokį atstovą iš web brigadų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: