Seime įvyks J.Narkevičiaus spaudos konferencija tautinių mažumų švietimo klausimu (audio) (tiesioginė transliacija nuo 12 val.) (5)

Jaroslavas Narkevičius | www.15min.lt

Jaroslavas Narkevičius

Rugpjūčio 31 d. 12 val.  Seimo spaudos konferencijų salėje įvyks Seimo nario Jaroslavo Narkevičiaus spaudos konferencija „Dėl tautinių mažumų švietimo“. Šių metų kovo 17 d. Seimas priėmė naujos redakcijos Švietimo įstatymą su pataisomis, kuriomis nustatoma, jog nuo šių metų rugsėjo pagrindinėse ir vidurinėse tautinių mažumų mokyklose, be privalomų lietuvių kalbos pamokų, lietuvių kalba vyks Lietuvos istorijos, geografijos bei pasaulio pažinimo pamokos. Priimtame įstatyme taip pat numatyta, kad bent 4 valandas per savaitę lietuviškai mokytis privalės ir ikimokyklinukai, o nuo 2013 m. bus suvienodintas valstybinės kalbos egzaminas lietuviškų ir tautinių mažumų mokyklų absolventams.

Šis įstatymas sukėlė ne tik nacionalistinės organizacijos – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) įtūžį, bet ir papiktino kaimyninės valstybės politikus. Priėmus naująjį švietimo įstatymą LLRA narys J.Narkevičiaus replikavo:

Tą pačią dieną grupė seimo narių dėl šio J.Narkevičiaus išsišokimo išplatino pareiškimą kuriame išreiškė susirūpinimą dėl melagingu ir provokuojančių minėto Seimo nario išsakytų teiginių ir paparašė Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) išnagrinėti ir įvertinti šį atvejį.

Kokį sprendimą priėmė EPK lieka neaišku.

Seimo nario J.Narkevičiaus spaudos konferencijos tiesioginę transliaciją galima bus stebėti internetu. Taip pat internetu galima bus užduoti ir klausimus.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą rasite Seimo internetinėje svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją. Klausimai bus priimami ir į juos atsakoma spaudos konferencijos metu. Jei konferencijos metu bus nespėta atsakyti į kai kuriuos klausimus, tai į juos esant galimybei bus atsakyta el. paštu po spaudos konferencijos.

Šios ir kitos spaudos konferencijos garso įrašus galėsite rasti ir vėliau Seimo internetinėje svetainėje.

Spaudos konferencijos tiesioginę transliaciją internetu rugpjūčio 31 d. 12 val. galite stebėti spausdami ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Arvydas Damijonaitis:

  INFORMACIJA: LIETUVOJE NĖRA LENKŲ TAUTINĖS MAŽUMOS,YRA LIETUVOS
  LENKŲ BENDRUOMENĖ IR LENKIJA.Teisiškai Lietuvoje
  negali būti įvardinta “lenkų tautinė mažuma”.Yra Lietuvos lenkų
  bendruomenė.. Lenkija yra lenkų valstybė,todėl Lietuvoje negali būti
  lenkų tautinės mažumos,kaip ir Lenkijoje negali būti lietuvių tautinės mažumos.Čia prasideda pusiau neraštingų politikų
  sukčiavimas,provokacijos.Tomaševskiai drąsiai manipuliuoja
  antilietuviškais stereotipais,sušaudė lietuvišką Draučių kaimelį.Lietuviai ,lyg medžiojami tetervinai,nereaguoja į
  pasiutlenkių siautėjimą Rytų Lietuvoje..20 Vilniaus lenkiškos
  okupacijos ir 50 rusiškos okupacijos metų gerokai išplovė lietuviams
  smegenis.Būtina uždrausti tautinius partijų pavadinimus(lenkų rinkimų akcija,rusų aljansas).Buvę okupantai tyčiojasi iš tetervinais tapusių lietuvių.Arvydas
  Damijonaitis

 2. Arvydas Damijonaitis:

  INFORMACIJA: Pasaulyje nėra analogo lietuviškai kvailystei – valstybė išlaiko 80 lenkiškų mokyklų. Lietuvoje yra LENKŲ,RUSŲ,ŽYDŲ BENDRUOMENĖS,KARAIMŲ IR TOTORIŲ TAUTINĖS MAŽUMOS. Lietuvoje nėra “lenkų tautinės mažumos”. Kremlius (Gruzijos pavyzdys) būtų seniai įvedęs kariuomenę “lenkų tautinei mažumai” “ginti”. Pasaulyje nėra analogo lietuviškai kvailystei – Lietuvos valstybė išlaiko 80 lenkiškų mokyklų,neigiančių Lietuvos įstatymus. Lenkiškas mokyklas privalo išlaikyti lenkų bendruomenė. Buvę okupantai neturėtų turėti privilegijų.

 3. ESMĖ:

  Dėl informacijos pateikimo Lietuvos lenkų bendruomenei. Blokuoti informaciją galima pvz.susitarūs su DELFI berniukais.Sovietinės okupacijos rėmėjai yra visur,ypač jų gausu Delfi,kuri akivaizdžiai blokuoja informaciją apie J.Pilsudskį, vokiečių agentą, kuri lenkai, matomai, garbina už tai,kad atidavė vokiečiams Lenkijos pajūrio sritis( Dancigo koridorius) mainais už Rytų Lietuvos okupaciją. Sovietinės okupacijos metu Rytų Lietuvos “tuteišai” grafoje “tautybė” rašydavo -rusas. Žlugus sovietinei rusų imperijai, tuteišai grafoje “tautybė” rašo- lenkas.Tikisi iš Lenkijos pinigėlių ,intrigų, vėliavėlių ? Neraštingi provokatoriai tomaševskiai net į Europarlamentą pakliuvo. Matome kaip elgiasi Lietuvos parazitai,gaila,tenka su jais bendrauti.Tokių parazitų įtakoje blokuojama informacija Lietuvoje.Tai svarbi problema.

 4. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: