Sekmadienis, 26 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Politika ir ekonomika

Skaičiavimai rodo: vaikui išauginti Lietuvoje gali nepakakti ir 100 tūkst. eurų

www.alkas.lt
2025-08-19 07:00:00
50
PERŽIŪROS
0
Vaikas

Vaikas | pixabay.com, woodipino nuotr.

Sprendimas susilaukti vaiko – vienas svarbiausių gyvenime, atnešantis ne tik neįkainojamų jausmų, bet ir finansinių įsipareigojimų.

Nors meilės pinigais neišmatuosi, vaiko gerovė, ugdymas ir ateities galimybės tiesiogiai priklauso nuo tėvų gebėjimo planuoti biudžetą. Remiantis 2025 metų duomenimis, vilniečiai per 18 metų vaikui išauginti gali išleisti daugiau nei 100 tūkst. eurų, rašoma banko „Bigbank“ pranešime žiniasklaidai.

Paauglio išlaikymas sostinėje vidutiniškai kainuoja daugiau nei 7 000 eurų per metus

Banko „Bigbank“ Santykių su klientais valdymo departamento vadovo Lietuvoje Edvardo Arnatkevičiaus teigimu, išlaidos vaikui auga kartu su juo: „Išlaidos sauskelnėms ir pieno mišiniams vėliau virsta išlaidomis būreliams, stovykloms, technologijoms ir sudėtingesniems poreikiams.

Išlaidų dydis taip pat reikšmingai skiriasi priklausomai nuo gyvenamosios vietos. Remiantis savivaldybių pateiktais švietimo įkainiais, vidutinėmis maisto, drabužių ir būsto kainomis bei „Numbeo“ duomenų baze, galima teigti, kad Vilniuje pragyvenimas yra maždaug 10 proc. brangesnis nei kitur Lietuvoje.“

Žinovas pateikia apskaičiuotas vidutines metines išlaidas vaikui pagal jo amžių ir gyvenamąją vietą:

0–3 metai: apie 4 800 Eur Vilniuje / apie 4 000 Eur kitur Lietuvoje;

4–7 metai: apie 5 300 Eur Vilniuje / apie 4 200 Eur kitur Lietuvoje;

8–12 metų: apie 5 800 Eur Vilniuje / apie 4 600 Eur kitur Lietuvoje;

13–17 metų: apie 7 100 Eur Vilniuje / apie 5 700 Eur kitur Lietuvoje.

Tai reiškia, kad per 18 metų vilniečių šeimos biudžetas gali patuštėti apie 105 tūkst. eurų, o kituose regionuose ši suma siekia apie 84 tūkst. eurų.

Tiesa, verta turėti omenyje, kad valstybė šiuo metu skiria 122,50 euro mėnesinę išmoką vaikui, – tai sudaro 1 470 eurų per metus arba 26 460 eurų per 18 metų. Tad valstybė dengia apie ketvirtadalį vaiko poreikių, o visa kita našta gula ant tėvų pečių.

Pagrindiniai skirtumai tarp išlaidų skirtinguose miestuose atsiranda dėl didesnių būsto, maitinimo ir laisvalaikio išlaidų sostinėje.

Pavyzdžiui, vien viešųjų darželių mokestis už lopšelinukų maitinimą Vilniuje siekia apie 2,90 euro per dieną, nors kitose savivaldybėse šis mokestis dažnai nesiekia ir 2,50 euro per dieną. Brangiau Vilniuje kainuoja ir būstas, ir daugelis būrelių.

Vaiko auginimas
Vaiko auginimas | pixabay.com nuotr.

Daugiausiai išleidžiama maistui, drabužiams ir būstui

Didžiausią dalį išlaidų auginant vaikus paprastai sudaro išlaidos už maistą, drabužius ir avalynę, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį ir į kitas kategorijas:

Būstas. Papildomas kambarys ir didesni komunaliniai mokesčiai šeimos išlaidas išaugina vidutiniškai 100–140 eurų per mėnesį. Be abejo, vaiką galima auginti ir studijos rūšies bute, tačiau net ir tokiu atveju būstą tektų pritaikyti vaiko poreikiams.

Priežiūra ir ugdymas. Net ir pasirinkus valstybinį darželį, mėnesio išlaidos siekia apie 80 eurų. Vėliau šias išlaidas keičia pietūs mokykloje, mokymosi priemonės, vadovėliai ir pan.

Nors pirmaisiais vaiko gyvenimo metais jo laisvalaikis beveik nekainuoja, ilgainiui būreliai, pramogos ir įvairūs pomėgiai paauglystėje gali lengvai pareikalauti 100 eurų per mėnesį ar daugiau.

Be kasdienių išlaidų, tėvų laukia ir stambūs vienkartiniai pirkiniai, kurie gali stipriai paveikti šeimos biudžetą, jei jiems nepasiruošiama iš anksto:

kūdikio vežimėlis, lovytė, automobilinė kėdutė – 600–1 500 eurų;

telefonas ir kompiuteris mokslams – 300–1 000 eurų kas kelerius metus;

vasaros stovyklos ar atostogos: viena ar dvi savaitės turiningo laisvalaikio gali kainuoti 200–600 eurų.

„Be abejo, dar daugiau išleidžia tie, kas renkasi privačias švietimo įstaigas: privatus darželis gali kainuoti nuo 350 iki 900 eurų per mėnesį, o privati mokykla – net ir 1 000 eurų per mėnesį.

Turint antrą vaiką, dažnai galima sutaupyti drabužiams ir priežiūrai. Tiesa, kai kuriems nemažą išlaidų dalį gali sudaryti, pavyzdžiui, medicininės išlaidos. Tad nors kiekvieno biudžetas gali atrodyti labai skirtingai, vidurkis paprastai yra gana panašus“, – sako E. Arnatkevičius.

Svarbu pasiruošti iš anksto

Suvokus tikras išlaidų sumas, kyla natūralus klausimas – kaip joms pasiruošti? Atsakymas – ilgalaikis finansinis planavimas. Užuot kas mėnesį su nerimu stebėdami tirpstančias lėšas, galite pradėti kaupti konkretiems tikslams iš anksto.

„Kaupiant pinigus studijoms ar savarankiško gyvenimo pradžiai, galima rinktis ilgalaikes priemones, tokias kaip biržoje prekiaujami fondai (ETF).

Itin ilgalaikiams tikslams tinka III pakopos pensijų fondai, jau numatytiems didesniems pirkiniams galima rinktis kelerių metų trukmės terminuotąjį indėlį, o neplanuotoms išlaidoms – kaupiamąjį indėlį“, – sako E. Arnatkevičius.

Žinovas pastebi, kad nors geriausia vaiko pinigus investuoti į patį vaiką, esant galimybei, galima sukaupti ir mokslams užsienyje: „Net ir konservatyviausios bei saugiausios kaupimo priemonės, generuojančios apie 2,5 proc. metinę grąžą, per 18 metų leistų sukaupti apie 33 tūkst. eurų, o investuojant į fondus ir nepasitaikius ekonomiškai prastam laikotarpiui, galima sukaupti net apie 59 tūkst. eurų.“

Svarbu suprasti, kad finansinis vaiko ateities planavimas nėra bandymas įsprausti tėvystę į rėmus. Atvirkščiai – tai būdas sumažinti stresą ir užtikrinti, kad galėsite suteikti savo vaikui geriausią pradžią gyvenime. Įvertinę būsimas išlaidas ir pradėję reguliariai taupyti, kelionę į vaiko ateitį padarysite kur kas sklandesnę ir ramesnę.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Telefonas vaikui: patarimai, renkantis pirmąjį įrenginį
  2. Vilniečių vaikų stovykloms – apie 1 mln. eurų
  3. Kas ir kaip gali tiekti maistą vaikų stovykloms?
  4. Internetiniai žaidimai vaikams gali būti ir naudingi
  5. Lietuvoje jau veikia virš 460 vaikų dienos centrų
  6. Atostogoms Lietuvoje – nepakartojamas lietuviškų kraštovaizdžių grožis
  7. Psichologė Eglė Mirončikienė: Vietoj vaiko gerovės – didelė veidmainystė
  8. Pirmą kartą Seime pristatytas metinis pranešimas apie Lietuvos šeimų būklę
  9. M. Puidokas. Ar Prezidentas vetuos nekonstitucines motinystės išmokų pataisas?
  10. Teikiamas ieškinys dėl karantino žalos vaikams
  11. Kaip ugdyti vaikų finansinį raštingumą?
  12. Sostinėje globėjų laukia apie 200 vaikų
  13. Prezidentas ir pirmoji ponia aplankė vaikų stovyklą „Mes – Lietuvai“
  14. Investicinis gyvybės draudimas – žingsnis į vaikų finansinę ateitį
  15. Mažesnė kaina – didesni pavojai? Ką privalote žinoti apie negyvenamosios paskirties NT

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Kuršių marios
Gamta ir ekologija

Mažosios Lietuvos atradimai: vaizdingiausios poilsinės vietos

2026 07 26
Lietuviškas „airBaltic“ lėktuvas
Lietuvoje

4 iš 5 gyventojų pastebi augančią susisiekimo oru kokybę

2026 07 25
Registrų centras
Lietuvoje

Atkūrus nuosavybės teises svarbu nepamiršti apsilankyti Registrų centre

2026 07 25
Lietuvos nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaitykla
Kultūra

Palangos vasaros skaitykla kviečia literatūros šventę „Banguojančios istorijos“

2026 07 25
Vyks respublikinė kaimo teatrų šventė–varžytuvės „Citnaginė“
Kultūra

Vyks respublikinė kaimo teatrų šventė–varžytuvės „Citnaginė“

2026 07 25
Su gimtadieniu, Simonai Dachai
Istorija

Klaipėdoje bus minimas poeto Simono Dacho 421-asis gimtadienis

2026 07 25
Klaipėdos licėjus
Lietuvoje

Nuo penkių šimtukų iki pasaulio universitetų: Klaipėdos licėjaus abiturientų sėkmės istorijos

2026 07 25
mokytoja.klase.pamoka.mokiniai_smm.lt
Lietuvoje

Prezidentas vetavo Švietimo įstatymo pataisas

2026 07 24
Lauko gertuvės pritaikytos ir atsigaivinti šunims | vv.lt
Gamta ir žmogus

Vilniuje bus įrengta dar 15 viešųjų vandens gertuvių

2026 07 24
Žemės ūkis
Lietuvoje

Ūkininkai turi galimybę patikslinti duomenis apie draudžiamąsias pajamas

2026 07 24
Remigijus Žemaitaitis
Lietuvoje

Liberalai kalba apie R. Žemaitaičio apkaltą

2026 07 24
Žaliųjų ežerų paplūdimys
Gamta ir žmogus

Gelbėtojai gerų žinių neturi: šiemet jau nuskendo 46 žmonės

2026 07 24

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • >+++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • +++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • >+++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • +++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Mažosios Lietuvos atradimai: vaizdingiausios poilsinės vietos
  • 93 metai po Dariaus ir Girėno skrydžio: „Lituanicos“ istorija tęsiasi
  • Liepos 26-osios horoskopas: drąsų sumanymą teks paremti tikru darbu
  • 4 iš 5 gyventojų pastebi augančią susisiekimo oru kokybę

Kiti Straipsniai

Lenkijoje pagerbtas S.Dariaus ir S.Girėno istorinis skrydis per Atlantą

93 metai po Dariaus ir Girėno skrydžio: „Lituanicos“ istorija tęsiasi

2026 07 26
Šokėja repetuoja vasaros amfiteatre, o vadovas stebi jos pasirodymą ir žymisi pastabas

Liepos 26-osios horoskopas: drąsų sumanymą teks paremti tikru darbu

2026 07 25
Lietuvos nacionalinės bibliotekos Palangos vasaros skaitykla

Palangos vasaros skaitykla kviečia literatūros šventę „Banguojančios istorijos“

2026 07 25
Su gimtadieniu, Simonai Dachai

Klaipėdoje bus minimas poeto Simono Dacho 421-asis gimtadienis

2026 07 25
Uostamiesčio istoriją įamžinęs kūrinys meta iššūkį DI

Uostamiesčio istoriją įamžinęs kūrinys meta iššūkį DI

2026 07 25
Klaipėdos licėjus

Nuo penkių šimtukų iki pasaulio universitetų: Klaipėdos licėjaus abiturientų sėkmės istorijos

2026 07 25
Keliautoja mažoje geležinkelio stotelėje žvelgia ežero link

Liepos 25-osios horoskopas: smalsumas gali nuvesti toliau, tačiau vakare prireiks kantrybės

2026 07 24
Internetas

Didžiausias interneto auditas atskleidė: 96% .lt svetainių turi BDAR ar privatumo spragų

2026 07 24
Šeima

G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?

2026 07 24
Žygio dalyviai

Rokiškio krašte prasidėjo „Atminties kelias“ – gyvosios atminties renginiai tęsis iki rugsėjo

2026 07 24

Skaitytojų nuomonės:

  • >+++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • +++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • >+++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • +++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
  • >+++ apie G. Navaitis. Paprastas būdas paskatinti gimstamumą?
Kitas straipsnis
Istorijas jungianti detalė

Istorijas jungianti detalė

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai