Antradienis, 21 liepos, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

A. Navys, M. Sėjūnas. Putino režimas kabo ant plauko

Rusijos invazijos apžvalga 2025 07 31

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, www.visagentura.com, www.alkas.lt
2025-07-31 22:51:32
193
PERŽIŪROS
2
Putinas, Kremlius, žemė veriasi po kojomis

Alkas.lt koliažas

Tiesiog nuostabu, jog mums nebereikia kasdien kalti pranešimų, jog Rusijos atsakas į Vakarų diplomatines pastangas ir spaudimą – raketų ir bombų kruša į Ukrainos miestus.

Tą šiandien už mus padarė Donaldo Trampo specialiojo atstovo Keito Kelogo dukra Megan Mobs, pareiškusi, jog masinė Rusijos dronų ataka prieš Kijevą yra Kremliaus diktatoriaus Vladimiro Putino atsakas į JAV prezidento nustatytą terminą.

„Kijevas patiria masinį dronų puolimą. Nesuklyskite – tai Putino atsakas į prezidento Trampo nustatytą terminą. Jis bando Amerikos ryžtą ir jėgą. Mes negalime pasirodyti silpni“, – teigia Megan Mobs.

Visiškai nesvarbu, kokios trukmės, 10 ar 50 dienų ultimatumą paskelbs Vašingtonas, Maskvos atsakas bus toks pat – bombos ant Ukrainos miestų, vis naujos ir naujos civilių žmonių aukos bei kančios. Kremlius laikosi aiškios linijos: juo jūs labiau remsite Ukrainą ir mus spausite, tuo mes smarkiau griausime šalies miestus ir žudysime jos gyventojus.

Tai yra tipiška teroristinės gaujos logika, nesvarbu vykdoma Hamas ar Al Qaeda, Hezbollah ar Kremliaus chuntos. Teroristai grobia taikius gyventojus, o mėginant juos išvaduoti, nužudo.

Kiekvieną pauzę teroristai naudoja spaudimui, grasinant, gąsdinant susidorojimu, imant dar daugiau įkaitų, reikalaujant įvykdyti reikalavimus. Ir net jei reikalavimai vykdomi, žudymas ir grobimai nesiliauja, nes apetitas auga, pastangos derėtis suprantamos kaip silpnybė.

Panašu, jog ir pats JAV prezidentas pagaliau prarandą kantrybę ir pripažįsta, jog turi reikalą būtent su teroristais, su kuriais derėtis neįmanoma.

Pasak Trampo, jis su Putinu gražiai pasikalba, susitaria dėl bendradarbiavimo, tačiau Putinas ir toliau griauna ir žudo. Trampas teigia, jog Putinas mėgina jį apkvailinti, tačiau to padaryti jam nepavyks. JAV prezidentas abejoja ar kokį nors poveikį turės Jungtinių Valstijų paskelbtos sankcijos Rusijai ir antrinės sankcijos Kremliaus satelitėms.

Trampas po truputį užsimena apie jėgos panaudojimą. Tai būtų tobulas sprendimas.

Tačiau neskubėkime ploti katučių. Taip, Rusiją sutriuškinti įmanoma vienu kirčiu, nes šios išsigimusios imperijos adata yra ne Kremliaus, o Vakarų šalių rankose.

Bet.

Įsivaizduokime, jog Vakarai ryžtasi sunaikinti Kremliaus režimą, tą padaro staiga ir be didelio skausmo. Pakaktų galingų pirminių, antrinių sankcijų valstybei-degalinei, jos satelitams ir sąjungininkams, kelių precizinių smūgių į karinius objektus Ukrainoje ir tai būtų staigi Putino chuntos pabaiga.

Kremliaus režimas šiandien kabo ant snarglių ir tą visi puikiai suvokia. Taip pat ir pats Putinas.

Problema ta, jog Vakarai Rusijos subyrėjimui nepasiruošę.

Kas mūsų laukia sutriuškinus sulaukėjusių driskių ordas? Kas nutiks, jei suirutės, bado ir vidinių karų krečiamoje, subyrėjusioje Rusijoje 100 milijonų dydžio armada pajudės vakarų kryptimi?

Kas nutiks, jei milijonas ginkluotų žudikų prasiverš pro NATO sienas, puls plėšikauti ir griauti viską, ką ras savo kelyje? Kas bus, jei viena branduolinė valstybė subyrės į keliolika branduolinių teroristinių vienetų?

Nereikės nei karo prieš Vakarus, jei tie vienetai pradės tarpusavio karus, švaistydamiesi branduolinėmis galvutėmis. Vakarai baiminasi būtent šio neapibrėžto Rusijos ateities scenarijaus.

Bijoma iš subyrėjusios Rusijos sėjamo chaoso, smurto, kuris gali išplisti visoje Europoje ir pasaulyje. Todėl geriausiu iš blogiausių variantų vis dar pasirenkamas dialogas su kriminaline Putino chunta.

Kremlius visa tai puikiai suvokia, todėl įžūliai naudojasi šia „Rusijos rėmimo“ politika. Vakarai paniškai bijo chaoso Rusijoje. Dar sovietų sąjungos irimo metu JAV vykdė humanitarinę operaciją „Provide Hope“, kuria buvo siekiama aprūpinti buvusias okupuotas respublikas medicinine įranga bei maistu.

Pirmoji pagalbos siunta buvo išsiųsta 1992 m. vasario mėn., JAV kariniai transporto lėktuvai leidosi Maskvoje, Sankt Peterburge, Kijeve, Minske bei kituose miestuose. Maisto nepriteklių kenčiantiems sovietų sąjungos piliečiams oru, jūra ir sausuma iš viso buvo išsiųsta 25 000 tonų maisto ir vaistų. Taigi, vakarų lyderė JAV, jau anuomet palaikė pozityvius Maskvos ėjimus. Jų laukiama ir dabar.

JAV prezidentas šiandien mėgina atlikti paskutinį ėjimą – pamėginti priversti Kremlių pereiti nuo karo prie verslo ekonomikos. Deja, nieko neišeis. Vašingtonas dar sykį gaus įsitikinti, jog Rusija nesukurta verslo, demokratijos ir Vakarų vertybių vystymuisi.

Klestinti ekonomika, stabilus verslas, pasiturintis vidutinis sluoksnis reiškia laisvą visuomenę. Laisva visuomenė reiškia pilietinę valią. O pilietinė valia nieku gyvu neleis tokiems, kaip Putleris, uzurpuoti valstybės valdymo svertų. Būtent dėl to Kremliui palankiausia ir priimtiniausia – stabili padėtis saugumo ir jėgos struktūrose, ir kasdienį išmaldos dubenėlį srebiantis pasaulio nematęs sutrius-driskius.

Kremliui nereikia klestinčios ekonomikos. Kremliui reikia klestinčios armijos. Chuntai pakanka kelių milijonų šakalų, kurie užtikrins saujelės oligarchų saugumą.

Kokie scenarijai galimi? Tik ne diplomatiniai. Kokie? Kariniai. Tik karinėmis priemonėmis, tik jėga galima priversti Maskvą nukelti šalies ekonomiką nuo karo bėgių ir palaipsniui atkurti sąlyginį ūkio funkcionavimą.

Nepamirškime Kinijos. Pekinas, deklaruodamas, kad nori taikos Ukrainoje, iš tiesų atbula ranka kursto ir skatina karą, siekdamas kuo giliau į jį įtraukti JAV, kad atsirištų rankos vienu kirčiu išspręsti Taivano klausimą. Beje, tą patį galima pasakyti apie Kiniją, kuriai įsivėlus į karinį konfliktą su sala, JAV atsirištų rankos pribaigti Rusiją.

Kremlius be Pekino pagalbos nesugebėtų kelti grėsmės ne tik NATO, bet ir išlaikyti okupuotų Ukrainos teritorijų.

Žiniasklaidos eGzpertai jau išbūrė datą, kada Rusija ir Kinija sinchroniškai atakuos Taivaną ir NATO, įvardindami 2027 metus. Mūsų įsitikinimu, tai kliedesiai, nes Kremlius antro konvencinio fronto atidarymui neturi net minimalaus potencialo. Jis gali rengti sabotažus, kelti paniką, nuodyti, deginti, siųsti geranus ir kitokį rusišką šūdą.

Blogis žlugs. Tai faktas. Aksioma. Tik laiko klausimas – kada.

Itin dėkojame nuolatiniam rėmėjui Panevėžyje, Aludarių gildijai, Tube TC, poniai Salvijai M. bei visiems jums už palaikymą ir supratimą.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. A. Navys, M. Sėjūnas. Putinas, Putino brolis dvynys
  2. A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 08 09 11:40
  3. A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022-08-04 12:32
  4. A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 08 05 14:30
  5. A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 08 08 11:54
  6. A. Navys, M. Sėjūnas. Kaip įveikti Rusiją? (III)
  7. A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022-08-03 11:04
  8. A. Navys, M. Sėjūnas. Kaip užbaigti karą arba žinios iš nemąstymo burbulų
  9. A. Navys, M. Sėjūnas. Kaip baigsis karas Ukrainoje?
  10. A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022-08-02 12:45
  11. A. Navys, M. Sėjūnas. Teatro misija: įkvėpti žudyti
  12. A. Navys, M. Sėjūnas. Šventinį mėnesį ukrainiečių kraujas pigiau!
  13. A. Navys, M. Sėjūnas. Nesinchronizuoti liežuviai
  14. A. Navys, M. Sėjūnas. Kaip įveikti Rusiją? (II)
  15. A. Navys, M. Sėjūnas. Kaip įveikti Rusiją? (IV)

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 2

  1. Draudžiamą turinį skaitot? says:
    12 mėnesių ago

    Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo bus baudžiama už „ekstremistinio“ turinio paieškas
    – diena.lt/naujienos/pasaulis/ekonomika-ir-politika/vladimiras-putinas-pasirase-istatyma-kuriuo-bus-baudziama-uz-ekstremistinio-turinio-paieskas-1713571

    Atsakyti
  2. Naivus klausimas says:
    12 mėnesių ago

    Gana Sėti Navynas, kurios neatitinka tikrovės.
    Visi ir toliau pirks naftą, Časiv Jaras krito, Pokrovskas jau ant plauko kaba ir tuoj kris. O tokiu atveju grandininė reakcija prasidės (d e l f i informacija).
    Laikas ištraukti galvas iš smėlio ir blaiviai vertinti, kas vyksta. Taip pt ir Lietuvos labui.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Autobusas
Lietuvoje

Savivaldybėms – 141 naujas autobusas

2026 07 20
Traukinys
Lietuvoje

Keliaujant traukiniais Vilnius–Klaipėda–Vilnius – iki 40% pigesni traukinio bilietai

2026 07 20
Kinas
Lietuvoje

Sostinėje planuojama kurti kino studiją

2026 07 20
Žolės pjovimo robotas
Gamta ir žmogus

Panevėžyje „įdarbintas“ pirmasis autonominis žolės pjovimo robotas

2026 07 20
Šuo, spanielis
Lietuvoje

Siūlomi gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimai

2026 07 20
Išmoka
Lietuvoje

Pinigų plovimo prevencija: padėtis gerėja, tačiau baudų neišvengta

2026 07 20
Atliekų konteineriai
Lietuvoje

A. Nemunaitis renka parašus neeiliniam Vilniaus Tarybos posėdžiui

2026 07 20
Miesto gamtos ir bendruomenės šventė „Drevės“
Kultūra

Kviečia miesto gamtos ir bendruomenės šventė „Drevės“

2026 07 20
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus
Gamta ir ekologija

T. Ivanausko zoologijos muziejus kviečia įamžinti laukinę gamtą ir dalyvauti nuotraukų varžytuvėse

2026 07 20
Skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“
Kultūra

Tūkstančiai žmonių Lietuvoje dalijasi įspūdžiais apie įdomiausias knygas

2026 07 20
Valgomasis česnakas
Gamta ir žmogus

Česnakas gydo peršalimą? Vaistininkė atskleidė tikrąjį jo poveikį

2026 07 20
Žemės sklypai
Lietuvoje

Kur kreiptis pastebėjus žemės naudojimo pažeidimus?

2026 07 19

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie Vienas slaptas priedas ir nuo šiol kitaip marinuosite agurkus
  • Kažin apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • +++ apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • Kažin apie A. Nemunaitis renka parašus neeiliniam Vilniaus Tarybos posėdžiui

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Liepos 21-osios horoskopas: mandagūs žodžiai turės būti paremti tikrais darbais
  • Savivaldybėms – 141 naujas autobusas
  • Keliaujant traukiniais Vilnius–Klaipėda–Vilnius – iki 40% pigesni traukinio bilietai
  • Sostinėje planuojama kurti kino studiją

Kiti Straipsniai

Birželio 30 d. Lietuvos mokslų akademijoje vykusi mokslinė konferenciją, skirtą apžvelgti naujausių šalies geologinių tyrimų rezultatus, apibendrintus LMA išleistoje monografijoje „Lietuvos žemės gelmių turtai“

J. Jasaitis. Nauja monografija atskleidžia tikruosius Lietuvos žemės gelmių turtus

2026 07 20
Du kultūros ministrai

A. Uždneprietis. Kas liks iš Lietuvos be lietuviškos savasties?

2026 07 18
Vilniaus arkikatedra

LMT skelbia kvietimą atverti Vilniaus arkikatedros istorijos sluoksnius

2026 07 18
Svarbu ne tik išsaugoti baltistiką, bet ir padaryti ją patrauklią naujai studentų kartai

Švietimo ministrė: Svarbu ne tik išsaugoti baltistiką, bet ir padaryti ją patrauklią naujai studentų kartai

2026 07 18
Maskva, Kremlius, bala

A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?

2026 07 17
Archeologė Miglė Urbonaitė-Ubė Kukuliškių piliakalnio archeologinių tyrimų vietoje

Kukuliškių radiniai keičia Baltijos pajūrio priešistorės vaizdą

2026 07 17
Ignas Vėgėlė Briuselio ir JAV valdžios pastatų fone

I. Vėgėlė. JAV kontratakuoja Europos leftizmą

2026 07 16
Paroda apie Valentiną Gustainį

Virtuali paroda: Tremties ir lagerių metraštininkas. Valentino Gustainio 130-osioms gimimo metinėms

2026 07 16
Medžiai

Vilnius daugiau dėmesio skirs miesto medžiams

2026 07 16
Sugrįžta Senųjų amatų ir jų mokymų dienos

Kleboniškių kaimas atgyja – sugrįžta Senųjų amatų ir jų mokymų dienos

2026 07 15

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie Vienas slaptas priedas ir nuo šiol kitaip marinuosite agurkus
  • Kažin apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • +++ apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
  • Kažin apie A. Nemunaitis renka parašus neeiliniam Vilniaus Tarybos posėdžiui
  • taiva apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kada baigsis karas?
Kitas straipsnis
Amatai, Alina ir Algimantas

Jūros šventėje pristatyti tradiciniai Kuršėnų krašto amatai

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai