Antradienis, 12 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 08 09 11:40

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra, www.facebook.com, www.alkas.lt
2022-08-09 20:25:03
192
PERŽIŪROS
7
Zaporožės AE | Alkas.lt ekrano nuotr.

Zaporožės AE | Alkas.lt ekrano nuotr.

Politinis strateginis lygmuo

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonijas Guterešas pareiškė, kad „bet kokia ataka prieš branduolines elektrines yra savižudybė“. Todėl tikimasi, kad šios atakos baigsis. Rusija gi „pranešė“, kad Ukrainos raketa nukrito už 400 metrų nuo vieno iš elektrinės reaktorių, kaltindama Kijevą branduolinės grėsmės eskalavimu. Tuo tarpu okupacinė Rusijos driskių armija, iš pozicijų, esančių aplink elektrinę, nuolat apšaudo Nikopolio miestą ir rengia reidus į Ukrainos kontroliuojamos teritorijos pusę, naudodama AE kaip priedangą.

Kyla klausimas, kaip vykstant karo veiksmams į Zaporožės AE gali atvykti TATENA ekspertai ir užtikrinti elektrinės saugumą.

Mūsų įsitikinimu, į šį beviltišką branduolinį šantažą privalo nedelsiant įsikišti ne tik TATENA ir JT, bet ir ES bei NATO vadovai. Jei Zaporožėje įvyks karinių veiksmų išprovokuotas branduolinis sprogimas, pasekmės bus tokios pat kaip panaudojus taktinį branduolinį užtaisą.

Delsimas yra tiesiogine to žodžio prasme mirtinai pavojingas. Vakarai turi pareikalauti Kremliaus patraukti savo trogloditus iš Zaporožės AE ir teritorijos aplink ją ir patikėti priežiūrą tarptautinei jos apsaugos / humanitarinei misijai.

Rusija vis labiau tyčiojasi iš Vakarų ir JAV, pareikšdama, kad stabdo Jungtinių Valstijų patikrinimus Rusijoje pagal strateginės ginkluotės kontrolės sutartį su Vašingtonu. Maskva teigia, kad laikysis visų START sutarties nuostatų, tačiau neįsileis inspektorių, nes… baiminamasi padidėjusių koronaviruso atvejų JAV. Ir, žinoma, dėl taikomų sankcijų.

START – Šaltojo karo laikų varžovių ginkluotės mažinimo paktas, kuriuo Maskva ir Vašingtonas apribojo branduolinių galvučių, kurias galima dislokuoti, skaičių iki 1550 vienetų.

Kremlius vynioja į melą prašvinkusią diplomatinę mišrainę, kuri išvertus ją į žmonių kalbą reiškia štai ką: nutraukiam branduolinių galvučių kontrolės programą ir pasitraukiam iš START pakto.

JAV skelbia, jog jau išsiuntė į Ukrainą antiradarines raketas Ukrainos lėktuvams, skirtas naikinti Rusijos radarų sistemas. Remiantis Gynybos departamento pranešimu, tokios raketos Ukrainai jau buvo siųstos anksčiau, tačiau apie tai nebuvo viešai skelbiama. „Raytheon“ gaminamos viršgarsinės pačios save nutaikančios oras – žemė raketos (HARM, anglų k. high speed anti-radiation missile), galinčios naikinti taikinius virš 110 km atstumu, yra vienas iš ilgojo nuotolio ginklų, kuriuos JAV suteikė Ukrainai.

Šios raketos gali sėkmingai naikinti Rusijos priešlėktuvines sistemas S-400. Šios priešlėktuvinės ordos ginkluotės naikinimas leis Ukrainai perimti iniciatyvą ore, ir jei planai perduoti Ukrainai F-16 bus įgyvendinti, galimas daiktas, kad matysime laipsnišką Ukrainos karinių oro pajėgų dominavimą ore.

JAV Gynybos departamento duomenimis, Rusija kare prarado iki 80 000 karių, įskaitant sužeistuosius ir neteko nuo 3 000 iki 4 000 vienetų šarvuotos technikos.
Kremlius sureagavo į Turkijos prezidento Redžepas Tajipas Erdoganas, siūlymą Kijevui ir Maskvai pradėti derybas.

Putinui burna dirbantis Peskovas paskelbė viena kitai prieštaraujančias žinutes: Putinas ir Zelenskis galėtų susitikti po atliktų namų darbų, tačiau pridūrė, kad šiuo metu „nėra būtinų prielaidų susitikimui“.

Panašu, kad Vokietija visgi meta iššūkį Rusijai ir yra pasirengusi šiek tiek pašalti žiemą, tačiau nebesėdėti ant rusiškos „dujų adatos“. Vokietijos vyriausybė pareiškė, jog šalis stovi Ukrainos pusėje, ir nors laukia sunkūs lakai, sankcijos Rusijai bus tęsiamos kartu su tarptautine bendruomene. Dėl dujotiekio „Nord Stream 2“ paleidimo jau net nebesileidžiama į kalbas.

Į paskirties tašką Turkijoje su grūdais atplaukė pirmasis Ukrainos laivas. Džiugu, tačiau, deja, visi svertai vis dar Rusijos rankose. Vienu Putino akies mirktelėjimu maisto tiekimo kanalai gali būti sužlugdyti.

Prognozuojama, kad iki metų pabaigos degalų kaina JAV šoktels iki maždaug 4,35 JAV dolerio už galoną, o kitais metais vidutiniškai sieks 4,40 JAV dolerio. Kitaip sakant, sieks apie eurą ir dešimtį centų už litrą. Recesijos baimė slūgsta, ir prekeiviams skubant pasinaudoti naftos kainos kritimu beveik 10 procentu praeitą savaitę, manoma, kad juodojo aukso kaina vėl ims augti.

Be to, artėja šaltasis sezonas, kurio metu įprastai padidėja pramoninis naftos gaminių vartojimas.

Liepos mėnesį Rusija iš Kinijos nupirko prekių už 6,7 mlrd. dolerių. Pranešama, kad Kinijos automobilių kompanijos ženkliai padidino savo pardavimų dalį Rusijos rinkoje. Praėjusį mėnesį juanio ir rublio prekybos apimtys išaugo iki didžiausių per visą istoriją.

Šiek tiek stabilizavosi ir rublio kursas, tačiau liepos mėnesį dolerio atžvilgiu sumažėjo 13 %.

JAV doleris, nežiūrint visų pesimistinių prognozių praeitą žiemą, per 2022 – uosius metus kitų valiutų atžvilgiu vidutiniškai sustiprėjo 11 %.

Aaaaamėėėrika… Aaaaamėėėrika…

Operacinis lygmuo

Be esminių pakitimų.

Rusija ieško silpnų Ukrainos kariuomenės pusių ir gynybos vietų. Kremlius supranta, kad Kijevą Vakarai apginklavo moderniais ginklais, todėl trūks plyš bando suardyti tiekimo kelius ir sunaikinti jų sandėlius.

Raketomis „Kinžal“ bandoma smogti Vakarų Ukrainos objektams. Šių rusų raketų techninės savybės neleidžia oro gynybos priemonėms jų lengvai aptikti ir sunaikinti.

Rusai ir toliau pliekia iš visų tipų artilerijos, salvinių bei kitų paleidimo sistemų, siekdami sustabdyti Ukrainos puolimą bei palaužti gynybą.

Pamenat, maždaug balandį, karo žinovai ir politikai užtikrintai teigė, kad štai, dar savaitė ar dvi, ir sviediniai bei raketos „pas rusus jau baigsis“. Taip nutinka, norint įtikti ir surinkti daug „like“.

Taktinis lygmuo

Pranešama, jog Rusija į Baltarusiją atgabeno dar daugiau raketų.

Sloviansko kryptimi apšaudomos srities gyvenvietės.

Remiami taktinės ir strateginės aviacijos, okupantai puola Bachmuto ir Avdijevkos kryptimis, mėgindami išstumti ukrainiečius iš užimtų pozicijų.

Apšaudyta Kramatorsko stritis. Bachmuto kryptimi dislokuoti papildomi aviacijos vienetai.

Visa Dnepro sritis buvo „padengta“ rusiškomis raketomis. Okupantai į Nikopolį paleido apie 120 „gradų“ raketų, buvo pliekiama iš granatsvaidžių. Apgadinti keli gyvenamieji pastatai, sugriautos trijų įmonių patalpos, parduotuvės, sunaikintos transporto priemonės.

Buvo mėginama imituoti puolimą Nikolajevo kryptimi.

Ukrainos Gynybos štabo teigimu, nukauta net 300 puolusių okupantų karių.

Nuotrauka: orkai – kaip keista! – nepasižymi itin dideliais protiniais gebėjimais

RUSIJOS IR BALTARUSIJOS INVAZIJA. SITUACIJOS APŽVALGA 2022 08 09/ 11:40

Politinis strateginis lygmuo

Jungtinių Tautų…

Posted by Aurimas Navys on Tuesday, August 9, 2022

Dėkojame, kad skaitote ir dalinatės mūsų tekstais bei paremiate mūsų darbą. Tik Jūsų, mielieji, dėka, esame nepriklausomi ir galime sakyti tai, ką iš tiesų galvojame. VšĮ Visuomenės informacinio saugumo agentūra, LT447300010172065624

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 08 05 14:30
  2. A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 08 08 11:54
  3. A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022-08-03 11:04
  4. A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022-08-04 12:32
  5. A. Navys, M. Sėjūnas. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022-08-02 12:45
  6. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 08 06 12:29
  7. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 29 12:00
  8. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 07 07 12:00
  9. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 04 30 14:40
  10. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 05 19 13:15
  11. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 06 15 12:15
  12. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022-07-22 11:45
  13. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022 08 07 10:49
  14. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022-07-24 11:45
  15. Rusijos ir Baltarusijos invazija. Padėties apžvalga 2022-07-25 14:50

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 7

  1. Apžvalgininkams says:
    4 metai ago

    Kiek dar meluosite, kad Rusija apšaudo užimta AE?

    Atsakyti
  2. Bartas says:
    4 metai ago

    Maskovija niekada nieko neapšaudo . Ji tik užsiima nekaltais išsivadavimo karais.
    “Umom rasiju nepaniat ,i nestojit bratsi utruždatsa, nam glavnoje vezde nasrat, i ne za čto neprinavatsa” . V. Ostrovskij.

    Atsakyti
  3. Povilas says:
    4 metai ago

    Amnesty International priekaištauja Ukrainai, kad šalia mokyklų, darželių tyčia įrengia savo karines pozicijas. Zombis Putinas rankas trina. Kokie blogi tie ukrainiečiai – ginasi nuo agresorių. Neįtikėtina! O raudoni AI suskiai visur kišasi, kur nereikia. VDR laikais tylėjo apie žmogaus teises, sovietų laikais irgi. Ukrainoje tik šitų dar trūko. Tos tarptautinės organizacijos tapo parazituojančiomis – ir JT, ir PSO, ir AI. Tik susirenka krūvas pinigų ir varo raudoną ideologiją. Paleisti visas ir kurti iš naujo arba visai nereikia. Kairuolių anarchistų pakanka ir be šitų.

    Atsakyti
    • Rekyva says:
      4 metai ago

      Tai gal taikius gyventojus lai nekiša po artilerijos smūgiais. Pilna video, kai UA stato karinę techniką gyvenamųjų namų kvartale, gyventojai reikalauja pasitraukti. Tai juk ISIS taktika, prisidengti taikiais gyventojais.

      Atsakyti
  4. kada baigsis says:
    4 metai ago

    rusofobija šitame portalia ? Laikas susiprasti, nes atpildas bus.

    Atsakyti
    • Povilas says:
      4 metai ago

      Negąsdink, “kada…”. Rusofobija dar tik prasidėjo. Ir būtent š. m. vasario 24 d. Atpildas bus – rusofobija ilgam.

      Atsakyti
  5. Romas says:
    4 metai ago

    Šio portalo rusofobai nesupranta kas yra nacistai. Nacistas yra tas, kuris kalba nerusiškai (черт не руский).
    O kas yra fašistai? Tie naciai, kurie gyvena šalia Rusijos (per daug arti) ir kelia jai grėsmę…

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Lėktuvas
Lietuvoje

Vilniuje – didžiausia Europos aviacijos konferencija

2026 05 12
Į Lietuvos zoologijos sodą atvyko dvipirštis tinginys
Gamta ir ekologija

Lietuvos zoologijos sode atidaryta išskirtinė erdvė vaikams

2026 05 12
VMU pristato atnaujintą poilsio vietų žemėlapį
Gamta ir ekologija

VMU pristato atnaujintą poilsio vietų žemėlapį: patogesnis planavimas ir daugiau galimybių lankytojams

2026 05 12
Kodėl vaikai nebenori į vasaros stovyklas
Gamta ir žmogus

Kodėl vaikai nebenori į vasaros stovyklas ir ką daryti tėvams

2026 05 12
Vytauto Didžiojo metų minėjimo programa
Istorija

Visuomenė kviečiama teikti siūlymus Vytauto Didžiojo metų minėjimo programai

2026 05 12
Kėdainiuose pagerbti Gražiausių įmonių pavadinimų varžytuvių nugalėtojai
Kalba

Kėdainiuose pagerbti Gražiausių įmonių pavadinimų varžytuvių nugalėtojai

2026 05 12
Konferencija „Turėti laisvę – tai turėti atmintį“
Istorija

Laisvė kalbėti prasideda nuo atminties

2026 05 12
Susitikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentas su NATO pajėgų Europoje vadu aptarė JAV vaidmenį Europos saugumui

2026 05 11
R. Kaunas ir K. Budanovas
Lietuvoje

R. Kaunas susitiko su Ukrainos prezidento administracijos vadovu 

2026 05 11
Specialiųjų tyrimų tarnyba
Lietuvoje

STT vertinimu, teatrų ir salių vadovų skyrimo tvarka kelia korupcijos riziką

2026 05 11
Šildymo sąskaita
Lietuvoje

Balandžio sąskaitos už šildymą vilniečiams penktadaliu mažesnės nei kovą

2026 05 11
Susitikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentas susitiko su Europos Tarybos Generaliniu Sekretoriumi

2026 05 11

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • Tomas Jakutis apie D. Apalianskienė. JAV – Irano susidūrimas: kol kas nesėkmingi bandymai susėsti  prie derybų  stalo 
  • P.Skutas apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • Rimgaudas D apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Vilniuje – didžiausia Europos aviacijos konferencija
  • Lietuvos zoologijos sode atidaryta išskirtinė erdvė vaikams
  • VMU pristato atnaujintą poilsio vietų žemėlapį: patogesnis planavimas ir daugiau galimybių lankytojams
  • Kodėl vaikai nebenori į vasaros stovyklas ir ką daryti tėvams

Kiti Straipsniai

Birželio sukilimo minėjimas

Tautos forumas: valstybiškai paminėkime Birželio sukilimo 85-ąsias metines!

2026 05 12
Vytautas Sinica gimdymo namų uždarymo temos koliaže su motina ir naujagimiu bei Kauno Krikščioniškųjų gimdymo namų pastatu

V. Sinica. Pats svarbiausias uždarymas

2026 05 11
Susitikimas Prezidentūroje

Prezidentas su NATO pajėgų Europoje vadu aptarė JAV vaidmenį Europos saugumui

2026 05 11
R. Kaunas ir K. Budanovas

R. Kaunas susitiko su Ukrainos prezidento administracijos vadovu 

2026 05 11
Susitikimas Prezidentūroje

Prezidentas susitiko su Europos Tarybos Generaliniu Sekretoriumi

2026 05 11
Sidabru nudažytas sceninis personažas su Lietuvos vėliava minioje – simbolinis lietuviškos tapatybės ir globalistinės kultūros susidūrimo vaizdinys

J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?

2026 05 11
Laikraščio „Aušrinė“ sumanytojas ir redaktorius Stasys Šilingas prie darbo stalo. Bagaslaviškis, Lietuva, apie 1911 m.

A. Grigaravičius. Tautininkų srovė 1905–1926 m.

2026 05 10
Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija

Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos posėdyje klausimas dėl istorinės atminties išsaugojimo tremties vietose 

2026 05 10
Žvaigždžių spiečiai padeda atkurti galaktikų istoriją

Pamatyti tai, kas nepastebėta: kaip žvaigždžių spiečiai padeda atkurti galaktikų istoriją

2026 05 09
Migrantai | VSAT nuotr.

18 migrantų iškastu urvu bandė patekti į Lietuvą

2026 05 08

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • Tomas Jakutis apie D. Apalianskienė. JAV – Irano susidūrimas: kol kas nesėkmingi bandymai susėsti  prie derybų  stalo 
  • P.Skutas apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • Rimgaudas D apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
  • +++ apie J. Vaiškūnas. Chicco–Ceccah… Ar lietuviškos tapatybės atsisakysime aidint plojimams?
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Marius Kundrotas

M. Kundrotas. Leftistai – prigimties kariai?

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai