Laikas Kultūros ministrui atsistatydinti, nors jau reikėjo anksčiau, bet dabar pats laikas.
Kodėl Kultūros ministras S. Kairys seniai prarado Kultūros žmonių pasitikėjimą?
Pradėkime nuo pradžių kaip tas nepasitikėjimas Kultūros ministru pradėjo augti visuomenės akyse:
11 tūkst. eurų vertės baldų gamybos sutartis nutraukta žiniasklaidai paskelbus, kad neskelbiamos apklausos būdu pirkimą laimėjusios įmonės „Joniškio baldai“ vadovas yra Kultūros ministro bendrapartietis, Liberalų sąjūdžio Joniškio skyriui priklausantis politikas.
30 000 eurų čekiukai. Šalies vadovas yra sakęs, kad, kilus klausimų dėl S. Kairio išlaidų dirbant Kauno savivaldybės miesto taryboje, pasitraukti ministrui būtų geriausias sprendimas.
Deja, kultūringai pasitraukė tik L. Šiugždinienė, o finansų ministrė G. Skaistė pinigus gražino.
Kultūros ministro S. Kairio, diskusijos apie Just. Marcinkevičiaus palikimą jo nedomina. Pasirodo, jog šis nutarė nesidomėti, kas tokias diskusijas organizuoja ir kada. (Maža nuodėmė, bet neetiškas viešas ministro pasisakymas išmušė J. Marcinkevičiaus gerbėjus, menininkus, plunksnų bendruomenę, – galėjote kultūringiau kaip ministras pasisakyti).
Na ir kito garbingo žmogaus pažeminimas. Legendinio Lietuvos ir užsienio teatro režisieriaus mirties akivaizdoje Rimas Tuminas išvaromas nuo savo pagimdyto kūdikio „Vilniaus mažasis teatras ne tik iš teatro, bet ir iš Lietuvos tokiais žodžiais:
„Ryt laukiu arba aiškaus ir nedviprasmiško teatro meno vadovo R. Tumino atleidimo, arba tegul direktorius deda ant stalo savo pareiškimą išeiti iš darbo“, – ketvirtadienį feisbuke paskelbė S. Kairys. „Atsiprašau, garbusis režisierius man niekuo nesiskiria nuo girto rusų kareivio, belendančio į svetimą žemę“, – sako ministras.
***
Lietuvos žiūrovams, aktoriams, režisieriams buvo didelis smūgis po tokių ministro žodžių. Ar jis atsiprašė režisieriaus – ne, ar jis atėjo į jo laidotuves – ne, atėjo tik minia žmonių, kunigas Doveika, Prezidentas, Seimo nariai, nusipelniusios Lietuvai asmenybės.
O jis ir negalėjo ateiti, nes buvo gėda, visuomenės, aktorių, žurnalistų bijojo, tad išskrido. Nors žinome, kai miršta asmenybės, vizitai yra atšaukiami, arba atsiunčiami ministerijos atstovai pagerbti, bet.
Ir pabaigai vyšnia ant torto, kurią pats nusiskynėte. Po šių žeminančių R. Tuminui ministro žodžių, režisierius jau antrą dieną pasitraukė iš Vachtangovo teatro, meno vadovo pareigų. Ir dar, negana to, nebuvo jokių patikrinimų rasti tiesai, kiek tas rusiškos TV interviu buvo apkarpytas, montuotas, tikiu, kad 100 – tą kartu, va čia ir atslinko nelaimės mūsų patikliam režisieriui, bet ar už tai verta kalti vinį į karstą – NE.
O dabar ponas Kultūros ministre kaltindamas ir žemindamas asmenybes pats užkibote patikliai ant rusų Vachtangovo teatro režisieriaus, jūs finansavote jo darbus ,,Vilniaus senajame teatre“, tai skandalas, jūs turite trauktis iš posto, (seniai turėjote parodyti aukštą kultūros moralę – PASITRAUKTI).
Lietuvos kultūros ministerija jau antrą kartą skyrė finansavimą buvusio Maskvos Vachtangovo teatro vyriausiajam režisieriui Jurijui Butusovui spektakliui Lietuvoje statyti, nors šis režisierius 2021 metais dalyvavo Krymo festivalyje „Tavrid“.
Devynis karo mėnesius Butusovas vadovavo teatrui Maskvoje, o atvykęs į Lietuvą gavo finansavimą spektakliui statyti. Šių metų vasarį kultūros ministras pasirašė įsakymą, kuriuo padidintas finansavimas antram režisieriaus spektakliui.
Vienas spektaklis jau rodomas Vilniaus senajame teatre, antrojo spektaklio aktorių atranka planuojama gegužę. Info LRT.lt
Pasirodo, kad ir jūs galite klysti, bet šiame poste taip dažnai klysti ir žeminti asmenybes daugių daugiausia užtektų jums atsistatydinti.
Šiuo žingsniu įgautumėte šiek tiek pagarbos iš visuomenės. Būkite drąsus, pripažinkite, kad buvote neteisus užleisdamas pareigas iš Kultūros viceministrų, o jų turite daug įdarbinęs.
Autorius yra Lietuvos Respublikos Seimo narys
Tapimo Kultūros ministrais istorijoje įžiūrėčiau dar ir tokį dėsningumą, t.y. tai, kad jais paprastai tampa buvę Kauno politikai. Manau, kad šią kaunišką tendenciją būtų galima aptikti ir paanalizavus Kauno kokių 20 metų laikotarpio kultūros srities plačąja prasme dalykų finansavimo duomenis.
Gal taip atsiskleistų platesnis politikos kultūros finansavimo vaizdas šalyje, – ar R.Šarknickas to neįžvelgtų? Juk straipsnyje minimi ministro Maskvos teatrų finansavimai kaip ir susišaukia su promaskvietiška Matjošaičio veiklos linija?…
Berods,mėgstate pasisakyti apie Sąjūdžio laikus-manau, je ne Sąjūdžio Kauno atstovai, nežinia, kaip būtų su ryžtingu Lietuvos Nepriklausomybės siekio įgyvendinimu. Skaičiau, kad alternatyva buvo ” neskubėti”, berods buvo piktinamasi Sąjūdžio Kauno atstovų “radikalumu” dėl Nepriklausomybės reikalavimo.
Jau galima nusiraminti-lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2024/04/19/news/-viciunu-grupe-fabrika-sovetske-pardave-rusijos-valdymo-grupei-gruppa-okean–31485068
Mano komentarą ištrynėte, o Justino Marcinkevičiaus pavardėje klaidos vis dar neištaisėte. Suprantu, kad šitame portale niekas niekada nepripažins padaręs klaidą, nors ji ir akivaizdi (Marcinekvičius!), bet jei norite rodyti pagarbą poetui, tai bent jo pavardę rašykite be klaidų.
Matyt, DI moderatorius yra prolenkiškas, tai jam pavardė Marcinek yra artimesnė. Todėl taip ir gavosi…