Pirmadienis, 10 rugpjūčio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Driskius reikia daužyti tol, kol jie atsisakys kariauti

Aurimas Navys, Mindaugas Sėjūnas, www.visagentura.com, www.alkas.lt
2023-12-27 14:38:59
456
PERŽIŪROS
2
Ukrainos gynėjai | facebook.comGeneralStaff.ua nuotr.

Ukrainos gynėjai | facebook.comGeneralStaff.ua nuotr.

Strateginės aplinkybės

Susprogdinus Rusijos Juodosios jūros laivyno desantinį laivą „Novočerkassk“, pagaliau sprogo ir žiniasklaida: pirmuosiuose puslapiuose – liepsnojanti driskių gelda.

Nors šis triuškinantis Ukrainos kariuomenės smūgis ordai labai svarbus ir reikšmingas, Vakarų žiniasklaida šį faktą interpretuoja skirtingai.

Vienas informacinis šaltinis teigia, jog nors Ukraina skelbia, kad desantinis laivas „Novočerkassk“ susprogdintas, informacija nepatikrinta ir nepatvirtinta, nepaisant to, kad šaltinis – Ukrainos sąjungininkė JAV. Tas pats šaltinis neabejodamas skelbia ir tuo patvirtina Rusijos karo nusikaltimų ministro Šoigu pranešimą / dezinformaciją apie Marinkos „išvadavimą“.

Šiuo informaciniu „įmetimu“ Kremlius siekia kompensuoti skaudų smūgį į paširdžius Krymo karo ringe. Būtent todėl ir skelbiamas Marinkos užėmimas jam dar neįvykus.

Tačiau šią informacinę – karinę operaciją sumaniai niekais pavertė Ukrainos kariuomenės pranešimas, jog Marinka neužimta, nes jos paprasčiausiai nebeliko ant žemės paviršiaus. Šalies gynėjai ir toliau stabdo driskius naujai įrengtose fortifikacijose.

Tuo tarpu britų žiniasklaida skelbia, jog Ukraina pademonstravo, jog karas nėra aklavietėje. Teigiama, jog per 4 pastaruosius karo mėnesius buvo sunaikinta 20 % Rusijos Juodosios jūros laivyno. O pastarojo smūgio metu sunaikinta dalis Feodosijos uosto infrastruktūros ir kiti šalia stovėję laivai.

Skelbiama apie skylėtą rusų oro gynybą Kryme, nepaisant Kremliaus pranešimų apie įvairių tipų mažo, vidutinio ir didelio nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemas.

Ši Ukrainos karinė operacija parodė, jog driskiai negali apsiginti nuo ukrainiečių oro atakų. Kremlius praranda dominuojančią padėtį ore.

Gelbėdami prestižą, GRU psichoperantai į viešą erdvę įmetė „antį“, jog numuštas pirmasis iš Vakarų atkeliavęs F-16. Iš šių kliedesių ukrainiečiai smagiai pasišaipė, nes F-16 dar nėra Ukrainoje.

Tęsiama informacinė tema „Navalnas Sibire“. Nors politikas „ištremtas“ neva už 2000 km, tačiau žiniasklaida šiuo atveju net neabejoja, kad visa iš Rusijos atkeliaujanti informacija yra tiesa ir ji priimama už gryną pinigą.

Cituojamas ir pats Navalnas, kuris vakar pranešė (!) apie savo nuotaikas ir sveikatos būklę. FSB apsižiūrėjo? Pramiegojo? Stangėsi paslėpti Navalną kuo toliau nuo žmonijos, ištrėmė pas baltąsias meškas, o informacija kažkaip visiškai netyčia pralindo į pirmuosius pasaulio žiniasklaidos puslapius?

Net neabejojame, jog tai tęstinė, jungtinė FSB operacija, kuria siekiama „pakabinti“ žiniasklaidą ir vedžioti už nosių Vakarų šalių lyderius.

Navalno dramos atomazgą greičiausiai matysime Rusijos prezidento rinkimų arba rokiruočių Kremliuje metu.

Navalno temos „čiužinimas“ signalizuoja, jog FSB ruošia ir tokį variantą.

Informaciniai mūšiai vyksta ir Izraelio – Hamas kare. Žiniasklaida skelbia apie 100 Izraelio smūgių taikiniams Gazoje bei apie 52 civilių aukas. Atkreipiame dėmesį, jog beveik visais atvejais aukų statistika skelbiama remiantis „Hamas“ informaciniais pranešimais.

Deja, Izraelis šį informacinį karą pralaimi, nes pasaulio žiniasklaidoje dominuoja teroristų informacija. Skaičiai apie aukas, sugriovimų, žuvusiųjų vaizdai ir civilių kančios turi lemiamą įtaką pasaulio opinijai, stabdant Izraelio sausumos operaciją Gazoje.

Vakarų demokratijos silpnosios vietos yra nesugebėjimas / nenorėjimas atskirti dezinformacijos nuo objektyvios informacijos. Būtent todėl ant svarstyklių lėkštučių, kaip lygiavertės, guldoma sąjungininkų informacija, ir priešininkų – teroristų dezinformacija.

Reikšmingi postūmiai

Per pastarąją parą fronto linijoje įvyko 80 karinių susirėmimų. Karščiausia buvo Avdejevkos rajone – čia ukrainiečių gynėjai atrėmė apie 30 rusų atakų.

Ukrainos Generalinio štabo duomenimis, ukrainiečių kariai ir toliau stabdo driskių ordas Marinkos kryptimi, Novomichailovkos ir Pobedos rajonuose Donecko srityje, kur atremtos septynios atakos.

Driskynas keičia karo taktiką: per dvi dienas praradę net 5 naikintuvus – bombonešius, rusai sumažino aktyvumą ore. Ukrainiečiams tapo lengviau „kvėpuoti“ Chersono ir kitose srityse.

Trampai

Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas pareiškė, jog Rusijos okupantams reikia daryti nuostolius tol, kol jie patys atsisakys kariauti prieš Ukrainą.

Pagaliau girdime tai, apie ką seniai svajojome. O girdime strateginius planus ne kovoti dėl kiekvieno Ukrainos žemės metro vyras prieš vyrą, o naikinti brangius ir ribotus okupanto resursus – gelžgalius, geldas ir skraidykles. Neturėdami iš kur leisti raketų, nekontroliuodami oro erdvės, rusai praras bet kokius šansus vykdyti aktyvius karo veiksmus ant žemės.

Islamistų grupuotė „Hamas“ pakartojo, kad ji nesiderės su Izraeliu, jei nebus visiškai nutraukti pastarojo koviniai veiksmai. Abi pusės šaltai reagavo į Egipto planą sustabdyti įsiplieskusį konfliktą.

JAV kariuomenė surengė antskrydžius prieš objektus, kuriais naudojosi Irake įsikūrusi „Kataib Hezbollah“ ir su ja susijusios grupuotės po to, kai per išpuolį buvo sužeisti trys JAV kariai. Oro antskrydžius įsakė surengti prezidentas Džo Baidenas. Irako vyriausybė skelbia, jog atakų metu žuvo vienas saugumo „tarnautojas“, o 18 žmonių, „įskaitant civilius“, buvo sužeisti.

Irako vyriausybė pabrėžia, kad tokie išpuoliai gali pakenkti abiejų šalių santykiams.

Kalėdų dieną Rusijos okupantai surengė didelę oro ataką prieš Ukrainą, todėl ukrainiečiai turėtų būti budrūs ir Naujųjų Metų naktį, pareiškė Pietų Ukrainos gynybos pajėgų Jungtinio koordinacinio spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk.

Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Už politinių rietenų dūmų uždangos – tolimojo nuotolio raketos driskiams daužyti
  2. „Dronų armija“ kyla prieš driskius
  3. Putiną reikia stabdyti. Kol nevėlu
  4. Reikia neįprastų sprendimų
  5. Rusijai reikia išmušti branduolinius dantis
  6. Teroristus reikia stabdyti grasinimu sunaikinti
  7. Ukrainai reikia raketų, smogiančių kariniams taikiniams Rusijoje
  8. F-16 pakeliui į Ukrainą
  9. Ukraina karą gali laimėti: Duokite jai modernių, ne pasenusių ginklų
  10. Vienintelis būdas sustabdyti Rusiją – smogti driskiams ant žemės
  11. Kremliuje panika. JAV ruošiasi karui su Rusija
  12. Metas iškaršti kailį teroristams visuose pasaulio taškuose
  13. JAV ruošiasi karui artimuosiuose rytuose
  14. Kremliaus vadų norai virsta driskų faršu mūšio lauke
  15. Trys svarbiausi Ukrainos užsienio diplomatijos tikslai

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 2

  1. Bartas says:
    3 metai ago

    Po desantinio laivo susprogdinimo (Novočerkask), maskovijos “fsbešnikai” neriasi iš kailio . Nori surasti asmenis , kurie išplatino vaizdo įrašą su laivo susprogdinimu. Aišku , kad suras. Juk tai ”rodinu priedali”.

    Atsakyti
  2. geras ruskis yra mires ruskis says:
    3 metai ago

    Dauzyti kol ju neiliks ! ,o ne kol jie nenores kariauti ….kas cia neaisku ?…geras rusas mires rusas….

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Žemės ūkis
Lietuvoje

Vyriausybėje aptarti ūkininkams svarbiausi klausimai

2026 08 10
Elektra
Lietuvoje

Dalis gyventojų sulauks mažesnių sąskaitų už elektrą

2026 08 10
Pinigai, biudžetas | pixabay.com, Bru-nO nuotr.
Lietuvoje

TVF: Lietuvos ekonomika rodo atsparumą, tačiau yra iššūkių

2026 08 10
Darbai
Lietuvoje

Klaipėdos Ernesto Galvanausko bulvare – naujas darbų etapas

2026 08 10
Su javapjūtės pradžia – ir kombainų gaisrai
Lietuvoje

Javapjūtė: svarbu – ne tik derlius, bet ir saugumas

2026 08 10
Santuoka
Lietuvoje

Per pirmąjį pusmetį registruota daugiau nei 6 tūkst. santuokų

2026 08 10
Gimtoji kalba
Kalba

Išleistas 7-asis 2026 m. „Gimtosios kalbos“ numeris

2026 08 10
Šienpjovė Seda Bukauskienė
Gamta ir ekologija

Paaiškėjo Nacionalinio šienpjovių čempionato nugalėtojai: renginyje triumfavo šienpjovė iš Vilniaus

2026 08 10
Trakų krašto tradicinių amatų centro atidarymo šventė
Istorija

Kviečia Trakų krašto tradicinių amatų centro atidarymo šventė

2026 08 09
Lietuviškų laikrodžių aukso amžius
Istorija

Burbiškio dvaro istorijos muziejuje – lietuviškų laikrodžių aukso amžius

2026 08 09
Sveikos gyvensenos puoselėtoja, sveikatos klubo „Žolinčių akademija“ įkūrėja ir prezidentė Danutė Kunčienė
Gamta ir ekologija

Prakalbinkime vaistažoles kartu su D. Kunčiene

2026 08 09
Senųjų amatų ir mokymų diena
Etninė kultūra

Kleboniškių muziejuje Senųjų amatų ir mokymų dieną veiklų netrūko

2026 08 09

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Gabriel apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Gabriel apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Gabriel apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • +++ apie V. Sinica. Ištrinti žmonės

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Rugpjūčio 11-osios horoskopas: gindami tai, kas brangu, nepaverskite rūpesčio kova
  • Dangaus šviesulių Žolinė Kulionyse: nuo duonos kvapo iki krentančių žvaigždžių
  • Vyriausybėje aptarti ūkininkams svarbiausi klausimai
  • Ligoniams bus kompensuojami nauji vaistai vėžiui, padidėjusiam cholesteroliui ir vaikų augimo sutrikimams gydyti

Kiti Straipsniai

Jonas Vaiškūnas, grupės „Sedula“ dainininkės ir Dangaus šviesulių stebykla Kulionyse

Dangaus šviesulių Žolinė Kulionyse: nuo duonos kvapo iki krentančių žvaigždžių

2026 08 10
A. Daraškevičienė

Kas buvo iki lazerio? Rugpjūtį Istorijų namai kviečia pažinti senąsias technologijas

2026 08 10
Sveikos gyvensenos puoselėtoja, sveikatos klubo „Žolinčių akademija“ įkūrėja ir prezidentė Danutė Kunčienė

Prakalbinkime vaistažoles kartu su D. Kunčiene

2026 08 09
Pasienietis surištomis rankomis prie po Lietuvos pasienio užtvara iškasto tunelio

J. Vaiškūnas. Kas apsaugos Lietuvos sieną, jei pasieniečių rankos surištos, o vadovybė meluoja?

2026 08 08
Alvydas Medalinskas

A. Medalinskas. Ar Putinas lauks, kol NATO pasirengs?

2026 08 08
Neopagonybė

M. Lietuvis. Dėl sąvokos „pagonis“

2026 08 07
Gintaras Beresnevičius piliakalnių ir degančio protėvių aukuro fone

J. Vaiškūnas. Gintaras Beresnevičius – dvidešimt metų Dausose

2026 08 06
Zenonas Knyza

Mirė žymus Punsko ir Seinų krašto skulptorius Zenonas Knyza

2026 08 06
Vytautas Sinica ir tarpukario Vilniaus lietuvis skautas Pranas Žižmaras Vilniaus Katedros aikštės fone

V. Sinica. Ištrinti žmonės

2026 08 05
Dainavos krašto folkloro šventė 2025

Dainavos krašto folkloro šventė Druskininkuose atvers gyvąją vandens tėkmę mūsų tautosakoje

2026 08 05

Skaitytojų nuomonės:

  • Gabriel apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Gabriel apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • Gabriel apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • +++ apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
  • P.Skutas apie V. Sinica. Ištrinti žmonės
Kitas straipsnis
Vilnius | S. Žiūros nuotr.

Sostinė kurs bandomąją tylią ir švaraus oro gatvę

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | DARBO SKELBIMAI

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Horoskopai
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai