Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas parlamentarams pristatė nutarimo projektą, kuriuo pasibaigus įgaliojimų laikui siūloma atleisti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narę Danutę Dalią Kunickienę ir 5 metų kadencijai komisijos nariu paskirti Albiną Drukteinį.
„Buvo septyni kandidatai. Pirmame balsavime tik du sulaukė mūsų komiteto balsų. Antro balsavimo metu buvo išrinktas gerb. A. Drukteinis. Manome, kad mūsų pasirinkimas yra geras, profesorius Drukteinis yra labai aukšto lygio specialistas“, – Seimo posėdyje sakė A. Žukauskas.
Antrojo balsavimo Švietimo ir mokslo komitete metu už A. Drukteinį balsavo šeši, už antrą kandidatą – Sigitą Narbutą – penki komiteto nariai.
„Profesorių Albiną Drukteinį pažįstu daug metų. Jis visada nuosekliai saugojo lietuvišką žodį, buvo aktyvus pilietis, išsakydavo savo aiškią poziciją ir tai demonstravo savo mokslinėse publikacijose. Esu įsitikinęs, kad A. Drukteinis ir toliau nuosekliai dirbs, jis yra patyręs lituanistas, kuris padės artimiausius penkerius metus rasti konsensusą tarp tradicijos ir dabarties“, – pritarti kandidatūrai kvietė Seimo narys Stasys Tumėnas.
Projektui po pateikimo pritarė 97, nė vienas ne balsavo prieš, susilaikė trys Seimo nariai.
Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Švietimo ir mokslo komitetas. Projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti po savaitės, kovo 24 d.
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos įstatymo 2 straipsnis. Kalbos komisijos sudėtis ir sudarymo tvarka:
- Kalbos komisiją sudaro 17 narių. Kalbos komisijos narius skiria ir atleidžia Seimas Švietimo ir mokslo komiteto teikimu. Siūlymus Seimo Švietimo ir mokslo komitetui teikia universitetai, mokslinių tyrimų įstaigos ir kūrybinės sąjungos.
- Kalbos komisijos nariai skiriami 5 metams. Jų įgaliojimų laikotarpių skaičius neribojamas. Kalbos komisijos nario įgaliojimų laikas skaičiuojamas nuo paskyrimo į pareigas dienos.
O pirmininkas kada?
„Mūsų kalba prastėja akyse visais atžvilgiais“
– ve.lt/gyvenimas/kultura/musu-kalba-prasteja-akyse-visais-atzvilgiais?utm_source=ve.lt&utm_medium=referer&utm_campaign=nblokas_karstos
,,Taip sako Klaipėdos universiteto (KU) Filologijos katedros profesorius, humanitarinių mokslų daktaras Albinas Drukteinis, grįžtantis į Valstybinės lietuvių kalbos komisiją. Beje, jis – vienintelis klaipėdietis dalyvaujantis, šios komisijos darbe ir yra joje jau išdirbęs 20 metų.”
Savaitės iniciatyva
– lt.wikipedia.org/wiki/Vikipedija:Savaitės_iniciatyva
,,…. … … Maloniai kviečiame prisidėti ir savo atliktą darbą įrašyti į rezultatų lentelę. Žymiau prisidėję naudotojai bus atitinkamai pagerbti. ”
Šios savaitės iniciatyva P R O K A L B Ė S !
– lt.wikipedia.org/wiki/Prokalbė
,, Prokalbė – istorinės kalbotyros sąvoka, apibūdinanti dažniausiai hipotetinę, rekonstruojamą, egzistavusią anksčiau kalbą, iš kurios išsirutuliojo viena, keletas, visa grupė giminingų kalbų arba visa kalbų šeima. Šią ir protėvynės sąvokas XIX a. pasiūlė indoeuropeistikos pradininkai, ir taip buvo prieita prie indoeuropiečių ir jų kalbų grupių skilimo modelio sudarymo, atskirų kalbų grupių ir indoeuropiečių prokalbės hipotetinių rekonstrukcijų bei daugybės diskusijų apie indoeuropiečių protėvynės, kurioje kažkada naudota prokalbė, vietą.
… … …
Šis straipsnis apie kalbotyrą yra nebaigtas. Jūs galite prisidėti prie Vikipedijos papildydami šį straipsnį.”
Po kilnia ukrainiečių priedanga bandyta panaikinti valstybinį lietuvių kalbos statusą?
− ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/po-kilnia-ukrainieciu-priedanga-bandyta-panaikinti-valstybini-lietuviu-kalbos-statusa?video=1
Pagaliau gaivaus oro gurkšnis radijo bangomis šia tema!
Siūlyčiau kuo plačiau išplatinti žinią apie šią laidą, kad kuo daugiau žmonių ją išgirstų (visų pirma lietuvių k. ir istorijos mokytojai), ir išsiųsti laidos dalyviams padėkos ir palaikymo el. laiškus.
valdas.rakutis@lrs.lt
audrys.antanaitis@vlkk.lt.