Balandžio 19 – 22 dienomis Romoje įvyko Europos etninių religijų konferencija. Į konferenciją, kuri vyksta kas antrus metus, kviečiami prigimtinio tikėjimo bendruomenių atstovai, mokslininkai iš visos Europos ir kitų pasaulio kraštų.
Konferenciją rengė Europos etninių religijų kongreso narė – Italijos prigimtinio tikėjimo bendrija – „Romėniškų tradicijų sąjūdis“ (Movimento Tradizionale Romano).
Europos etninių religijų konferencijoje dalyvavo apie penkiasdešimt prigimtinio tikėjimo bendruomenių atstovų iš Norvegijos, Danijos, Prancūzijos, Belgijos, Italijos, Graikijos, Vokietijos, Čekijos, Ukrainos, Rusijos, JAV, Latvijos ir Lietuvos.
Šių metų konferencija buvo skirta prigimtinių tikėjimų apeigoms ir jų šaltiniams. Iš visos Europos susirinkę prigimtinių religijų atstovai pristatė savo bendruomenes, papasakojo apie atliekamas kalendorinių bei šeimos švenčių apeigas.
„Įdomu buvo pamatyti kitų šalių religinių bendrijų praktikas, pasidalinti Romuvos patirtimi, atrasti panašumų ir stebėti skirtumus. Susirinkę senameldžiai ne tik skaitė pranešimus, bet ir rodė savo apeigas. Bendroje apeigoje ant Palatino kalvos Romos centre kiekvienas dalyvis pagerbė dievus pagal savo papročius“, – sakė Senovės baltų religinės bendrijos Romuva krivė Inija Trinkūnienė.
Europos etninių religijų kongresą, kuris anksčiau vadinosi Pasaulio etninių religijų kongresas (World Congres of Ethnic Religion – WCER) 1998 metais Vilniuje įkūrė Lietuvos Romuva, vadovaujama Jono Trinkūno. Romuviai pirmieji Europoje ėmėsi iniciatyvos telkti prigimtinių tikėjimų atstovus ir pradėjo rengti kasmetines konferencijas.
Lietuvoje vyko penkios pirmosios etninėms religijoms skirtos tarptautinės konferencijos. Pirmojoje 1998 metais Vilniuje vykusioje konferencijoje dalyvavo 30 dalyvių iš 18 šalių. Po to iniciatyvos ėmėsi ir kitų šalių prigimtinių religijų organizacijos ir konferencijos buvo surengtos Latvijoje, Lenkijoje, Graikijoje, Belgijoje, Danijoje, Čekijoje bei kitose šalyse.
Šaunu! Tik, kaži kodėl, nuotraukose nematau prigimtinės europietiškos išvaizdos žmonių ? Labiau panašėja į Artimųjų rytų.