Greitosios pagalbos gydytojai prie Vilniaus savivaldybės šauksis „greitosios pagalbos“ (0)

Greitoji pagalba | lsveikata.lt nuotr.

Greitoji pagalba | lsveikata.lt nuotr.

Spalio 9 d. prie Vilniaus savivaldybės  VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stoties profesinė sąjunga pati ieškodama pagalbos rengia piketą.

„Negi reikės dar vienos kilpos ant kaklo, kad į Vilniaus greitosios pagalbos gydytojų bėdas būtų atkreiptas dėmesys?! Mes to nenorime. Norime užbėgti nelaimei už akių“, – sakoma gydytojų išplatintame pranešime.

Vilniaus greitosios pagalbos gydytojai jaučiasi diskriminuojami savo vadovo, jaučia nuolatines patyčias ir nesiskaitymą, šiaiс laikais tai vadinama mobingu. Neatlaikant vadovo psichologinio smurto, tikri profesionalai išeina iš darbo.

Pasak gydytojų, diskriminacijos faktą jau pripažino pirmos instancijos teismas, bet reikės dar daug bylinėtis, kad pripažintų ir aukštesnių instancijų teismai, nes direktorius sprendimą skųs. Ir teisis su gydytojais už tų pačių gydytojų pinigus. Diskriminuojama pagal tai, ar priklausai profesinei sąjungai, ar ne. Jeigu priklausai, gauni mažesnius priedus arba išvis negauni, gauni trumpesnes atostogas, baudžiama už neva darbo tvarkos pažeidimą, kurios nėra, mažinami darbo krūviai, tuo pačiu mažinamos pajamos.

Pinigų stygiumi Vilniaus greitoji pagalba skųsti negali, finansavimas būtų pakankamas, jeigu būtų tinkamai sudėlioti prioritetai. Dabar greitosios pagalbos stoties prioritetas – statybos ir remontai, kurie vyksta su korupcijos požymiais, pažeidžiant Viešųjų pirkimų  įstatymą. Mes, gydytojai, juos vadiname auksiniais remontais. O kaip yra iš tiesų, spręskite patys. 1 kv. m. remonto darbų – sienų perdažymas ir naujos grindų dangos paklojimas – kainuoja 1000  eurų. Sakoma, kad mums, gydytojams, gerinamos darbo sąlygos. Bet mums labiau reikalinga patikima įranga vykstant pas ligonius, o ne naujais dažais kvepiančios sienos. Mums reikalingi negendantys automobiliai.

Gydytojai kelia klausimą: kur žiūri įstaigos steigėjas, Vilniaus miesto savivaldybė, kuriai ne kartą buvo panešta apie įstaigos problemas?

Pikete gydytojai žada pasakyti:  STOP gydytojų engimui, STOP gendančiai aparatūrai.

Ir reikalauti, kad direktorius Zdislavas Skvarcianis būtų atstatydintas, taip pat direktoriaus asmeninės atsakomybės už jo veiksmais padarytą žalą įstaigai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: