Į savo parkus lankytojus kviečia Lietuvos pilys ir dvarai (0)

Biržų pilis | Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nuotr.

Biržų pilis | Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos nuotr.

Liepos 4-6 dienomis vyks Parkų ir sodų dienos pilyse ir dvaruose. Jų metu Lietuvos pilių ir dvarų asociacija maloniai kviečia apsilankyti pilių ir dvarų parkuose, pasigėrėti senųjų dvarų pastatus supančiais gamtos kampeliais, jų ūksmingomis alėjomis, skoningais gėlynais, vandens telkiniais, medžių ir krūmų rūšių įvairove.

Verkių dvaro valdytojas Gamtos tyrimų centras kviečia apsilankyti Verkių rūmuose ir istoriniame parke aplink dvarą. Lankytojai galės išvysti rūmų istorinių nuotraukų ekspoziciją ir iš arčiau susipažinti su viso statinių ansamblio fasadų architektūrinių puošmenų detalėmis. Liepos 6 dieną 20 val. 25 min. Verkių rūmų terasoje įvyks koncertas, kuriame lietuvių kompozitorių dainas atliks Dainos mylėtojų mišrus choras „Alumni Vilnenses“ ir LR Užsienio reikalų ministerijos Diplomatų choras. Taip pat plačiai atverti lankytojams bus Rokiškio dvaro vartai. Liepos 4–5 dienomis lankytojai kviečiami žaisti lauko žaidimų dvaro aplinkoje: šeštadienį nuo 11 iki 18 val. čia galimi dvaro lauko žaidimai; šeštadienį ir sekmadienį nuo 11 iki 18 val. – grafų žaidimai. Atvyksiantys pasivaikščioti Liubavo dvaro aplinkoje liepos 4–6 dienomis bus laukiami Liubavo dvaro malūne-muziejuje nuo 10 iki 18 val., taip pat visai šalia esančiame Europos parke, kur lankytis galima nuo 10 val. iki saulėlydžio.

Parkus aplankyti kviečia Aukštosios Fredos, Kairėnų, Baisogalos, Aštriosios Kirsnos, Ilzenbergo, Paliesiaus ir daugelis kitų pilių ir dvarų, kurių ilgą sąrašą galima rasti adresu www.dvarai.lt (pranešimus apie lankymą šiomis dienomis reikia pasitikslinti objektų interneto svetainėje arba suderinti pagal susitarimą).

Tai puiki mintis ir tiems, kurie nežino, kaip paminės Lietuvos valstybės, karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, – dvarų aplinkoje (pavyzdžiui, Trakų Vokės dvaro sodybos liepų alėjoje, Kelmės dvare, Biržų pilyje, Verkių dvare) 21 val. kartu su visa Lietuva bus giedamas Lietuvos valstybės himnas. Pirmąjį liepos mėnesio savaitgalį kviečiame praleisti gamtoje, iš arčiau pažinti istorines vietas, kultūros paveldą, maloniai ir prasmingai praleisti laisvalaikį Lietuvos pilių ir dvarų aplinkoje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: