Ką reikėtų žinoti apie sveikesnius saldžių gėrimų pakaitalus? (0)

unsplash.com nuotr.

unsplash.com nuotr.

Atėjus vasaros karščiams žmogaus kūnas išgarina ypač daug skysčių, kurių pusiausvyrą organizmas privalo atkurti. Todėl vasarą išgeriama gerokai daugiau gaiviųjų gėrimų. Jų pasirinkimas parduotuvėse – didžiulis. Ir vis didėja jų įvairovė.

Pastaruoju metu daugelis pirkėjų renkasi vandenį su skoniu (angl. Flavored Water) – kaip sveikesnę alternatyvą gėrimams su saldikliais. Tačiau retas žmogus Lietuvoje žino šiuos faktus, kurie gali padėti išsirinkti geriausią sau vandenį su skoniu. Kaip ir tai, jog dažniausiai vanduo su skoniu neturi jokių skonio stipriklių, tačiau „skonį“ jaučiame.

10 dalykų apie vandenį su skoniu, kuriuos žino nedaugelis ir kuriuos reikėtų žinoti renkantis tokį gėrimą.

  1. 90 proc. mūsų skonio jausmo ateina per kvapą. Vandens „skonis“ išgaunamas naudojant natūralias arba sintetines kvapiąsias medžiagas. Aukščiausios kategorijos vanduo su skoniu susideda iš 100 proc. natūralių kvapiųjų medžiagų ir natūralaus mineralinio vandens.  
  2. Žmonės vis dažniau renkasi vandenį su skoniu kaip alternatyvą gazuotiems gėrimams su saldikliais ir dažikliais, nes jis yra sveikesnis. Pasirinkimą lemia rūpestis savo kūnu, noras išvengti nutukimo, širdies ir kraujagyslių ligų. Tai – ir puiki pagalba organizmui karščių metu.
  3. Populiariausias pasaulyje yra gazuotas vanduo su skoniu, nes juo, pasak specialistų, lengviausiai pakeisti saldikliais, dažikliais ir įvairiomis cheminėmis medžiagomis prisotintus gazuotus gaiviuosius gėrimus. 
  4. Skoniai yra natūralūs arba sintetinami chemijos laboratorijose. Europos Sąjungoje galioja direktyva, draudžianti ant pakuotės naudoti tikrų vaisių, uogų fotografijų, jeigu produktas nėra 100 proc. natūralus. Kiti, turintys susintetintus skonius privalo pakuotėse naudoti piešinius, vaisų, uogų ir daržovių fotografijos – draudžiamos. Tad jei ant butelio matote tikrų vaisių, uogų arba daržovių nuotrauką – tas gėrimas yra visiškai natūralus.
  5. Žmonėms vis daugiau dėmesio kreipiant į natūralią produkciją, ši tendencija persikelia ir į gaiviųjų gėrimų rinką.
  6. Vandenį su skoniu taip pat dažnai renkasi tie, kas nenori gerti „beskonio“ vandens, nors suvokia jo naudą. Vanduo su skoniu, ypač kurio gamybai naudojamas natūralus mineralinis, taip pat puikiai atgaivina, padeda atkurti vandens pusiausvyrą organizme po fizinio krūvio arba pavartojus dehidrataciją skatinančių produktų, tokių kaip alkoholis arba kava.
  7.  Vandens su skoniu produkcijai naudojamas skirtingas vanduo. Vieniems gėrimams naudojamas vanduo iš čiaupo, kitiems – natūralus mineralinis vanduo. Pastaroji gėrimų kategorija vertinama labiausiai, nes vanduo yra grynas, be priemaišų ir teršalų.
  8. Vandens su skoniu rinka yra viena stabiliausiai ir sparčiausiai augančių maisto produktų rinkų pasaulyje. Kasmet ji plečiasi beveik 8 procentais ir šiais metais jos vertė sudarys apie 13 mlrd. JAV dolerių. Todėl į ją smarkiai investuoja didžiosios kompanijos.
  9. Vanduo su skoniu dažniausiai tinkamas ir vegetarams, ir veganams.
  10. Vandenį su skoniu vis dažniau renkasi tėvai, besirūpinantys vaikų, kuriems patinka reklamuojami gazuoti gėrimai su saldikliais ir dažikliais, sveikata.
Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: