Žarnyno ir skrandžio sutrikimai yra vienas dažniausių negalavimų kankinančių tiek jauną, tiek ir senesnį, todėl jei nuolatos skundžiamasi pervargimu, virškinimo sutrikimais ar užkietėjusiais viduriais, būtina susirūpinti jau dabar.
Žarnyno priežiūra – svarbiausias žingsnis!
Mes ne visada suvokiame sklandžios žarnyno veiklos svarbą mūsų sveikatai ir dažnai numojame į tai ranka. Pilvo pūtimas, spazmai, vidurių užkietėjimas, galvos skausmas, odos sausumas, plaukų ir nagų lūžinėjimas, nuovargis, viršsvoris – tai pirmieji signalai, kurie rodo, jog laikas padėti savo žarnynui.
Susidūrus su pirmaisiais simptomais, pirmiausia reikėtų išsivalyti organizmą arba, kitaip sakant, atlikti organizmo detoksikaciją, kuri išvalo organizmą nuo kenksmingųjų toksinų bei natūraliu būdu papildo mūsų nekokybišką maisto racioną prisotindama jį maisto skaidulomis. Be šių skaidulinių medžiagų ir vandens iš storosios žarnos negali būti pašalinami toksinai, medžiagų apykaitos galutiniai produktai ir dujos.
Jei toksinai greitai nepašalinami, jie dirgina žarnyną ir gali būti rezorbuojami į kraują, kuriame cirkuliuoja, nuodydami organizmą. Tinkamas ląstelienos kiekis storojoje žarnoje padeda medžiagų apykaitos galutiniams produktams ir toksinams pasišalinti iš organizmo, slopina jų fermentacijos procesus, todėl kiekvieną dieną organizmui labai svarbu kartu su maistu gauti ir adekvatų skaidulinių medžiagų kiekį. Labai svarbūs natūralūs maisto papildai, gaminami iš linų sėmenų, kalendrų, kmynų vaisių, balkšvojo gysločio, čija sėklų, petražolės, raudonėlio, baltojo molio.
Ypač svarbus kenksmingų įpročių atsikratymas
Greitas gyvenimo tempas dažnai diktuoja ir maisto gaminimo įpročius. Fizinio aktyvumo ir miego trūkumas, netinkamos mitybos pasirinkimas, įvairių perdirbtų produktų vartojimas, ne tik neaprūpina mūsų organizmo reikiamomis medžiagomis, bet jį dar ir nuodija.
Padėti jam galite sumažinę suvartojamo kepto, riebaus maisto kiekį, dažniau vartodami vaisių ir daržovių, atsisakydami kavos, alkoholio ir saldumynų.
Taip pat itin svarbu giliai kvėpuoti. Norint dar efektyviau išvalyti savo organizmą patartina naudoti ir kitas natūralias ir sveikatą gerinančias priemones. Verta išskirti skysčių vartojimą, sportą ir pirtį. Tačiau reiktų žinoti ir keletą naudingų patarimų apie šias priemones.
Įpraskite gerti vandenį
Vanduo yra pirmasis ir būtiniausias pagalbininkas valant organizmą. Jis dalyvauja organizmo apykaitos procesuose, padeda išlikti jauniems ir šalina toksinus. Paskaičiuoti kiek vandens organizmui reikia per dieną išties nesunku. Kiekvienam kūno kilogramui reikia bent po 30 ml vandens. Ypač svarbu gerti daug vandens sergant ar vartojant vaistus.
Sportas
Sportuokite bent 3–4 kartus per savaitę. Sportas ne tik augina raumenis, bet ir prakaituodami atsikratote daugybės toksinių medžiagų. Darykite įvairius pilvo raumenis treniruojančius pratimus, taip suaktyvinsite žarnyno veiklą. Be to sportas pagerina savijautą ir leidžia ilgesniam laikui išlikti jaunesniam.
Pirtis ir sauna
Nepabijokite kartais apsilankyti pirtyje ar saunoje. Pirtyje medžiagų apykaita smarkiai pagreitėja, kūnas sušyla ir ima šalinti šlakus. Ypač didelis krūvis tenka odai, kuri yra labai svarbi toksinų šalinime. Vis dėlto per dažnas lankymasis pirtyje ar saunoje gali sukelti ir problemų, todėl būtina pasitarti su specialistu.