Pavasario sesiją Seimas pradėjo nuo darbų programos pristatymo (0)

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kovo 10 d. prasidėjusioje VIII (pavasario) sesijos pirmajame posėdyje pristatytas Seimo sesijos darbų programos projektas.

Svarbiausius pavasario sesijos darbus pristatęs Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pabrėžė, kad darbų programos projekte yra nustatyti penki pagrindiniai prioritetai: socialinės atskirties mažinimo, korupcijos prevencijos, pokyčių aplinkos apsaugos srityje, klimato kaitos energetikos politikos, Respublikos teritorijos bendrojo plano koncepcija ir vykdomų reformų įgyvendinimo kontrolė.

„Atsižvelgiant į šiuos prioritetus yra parengta visa darbų programa. Programoje yra įtraukta beveik 600 teisės aktų, įtraukti visi teisės aktai pagal visų Seimo narių, komitetų ir kitų subjektų pageidavimą. Susirinkę į šią sesiją mes turime atlikti tuos darbus, kurie buvo numatyti ir Vyriausybės programoje, ją pristatys premjeras“, – pabrėžė parlamento vadovas.

Kaip tvirtino V. Pranckietis, šią Seimo sesiją pradedame nuo trijų Konstitucinio Teismo teisėjų ir Aukščiausiojo Teismo pirmininko skyrimo procedūros, taip pat Respublikos Prezidento grąžinto pakartotinai svarstyti Civilinio turto konfiskavimo įstatymo projekto.

Tarp svarbių projektų Seimo Pirmininkas išskyrė sveikatos sistemos tobulinimo, didesnį socialinį saugumą užtikrinsiančius klausimus, aktualius pokyčius švietimo srityje, ekonomikos plėtrą skatinsiančius projektus ir kt.

Kalbėdamas apie Vyriausybės teikiamus įstatymų projektus Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis akcentavo, kad pagrindiniai Vyriausybės siūlymai Seimo pavasario sesijai ir toliau susiję su socialinės atskirties mažinimu, šeimų stiprinimu, sveikatos apsaugos ir švietimo sistemų gerinimu, toliau siūlomos efektyvios priemonės kovai su korupcija ir šešėline ekonomika. Skiriamas didelis dėmesys aplinkosaugai, žmonių saugumui.

„Mūsų pradėtas ir tęsiamas pajamų didinimas žmonėms tebėra svarbiausias šios Vyriausybės tikslas. Siekiame, kad šią Vyriausybę prisimintų dėl to, jog kilo atlyginimai ir sparčiai augo pensijos. Ne tik viešojo sektoriaus darbuotojai, mokytojai, gydytojai, kariai, ugniagesiai, bet ir bet kuris Lietuvos žmogus ar šeima, gaunantis vaiko pinigus, socialines išmokas ir kitą valstybės pagalbą turi likti ramūs, kad tai nebus iš jų atimta. Pavasario sesijoje bendromis pastangomis su Seimu ir Prezidentu toliau kursime mūsų žmonių gervę, artinsime pensijas prie oraus gyvenimo lygio. Spręsdami darbo rinkos problemas, Seimui teiksime Užimtumo įstatymo pakeitimus, kurie sudarys galimybę greičiau ir efektyviau vykdyti darbo paieškas, didins vyresnių kaip 45 metų asmenų įdarbinimo galimybes. Pagaliau turime stabiliai augantį darbo užmokestį. Dėl ekonomikos augimo ir mokesčių reformos vidutinis atlyginimas nuo 2016 metų pakilo penktadaliu, vidutinis gydytojo ar mokytojo atlyginimas pakilo trečdaliu. Šią tendenciją turime tęsti“, – tvirtino Vyriausybės vadovas.

Kaip tvirtino Ministras Pirmininkas, atsižvelgiant į praėjusių metų šalies ekonominės raidos tendencijas ir rezultatyvesnį mokesčių administravimą galime konstatuoti, kad iš šešėlio ištraukėme planuotus 200 mln. eurų, bet to tikrai negana, todėl atnešame į Seimą projektus, kurie didina skaidrumą transporto, statybų ir paslaugų sektoriuose. „Labai reikia tolesnės paramos Vyriausybės pateiktiems projektams diegiant statybininko identifikacinę kortelę, įgyvendinant naudotų automobilių perpardavėjų kontrolės ir jų mokestinės drausmės priemones, automobilių atliekų tvarkymo taisykles“, – sakė S. Skvernelis.

Po pristatymo už Seimo nutarimo projektą balsavo 67 Seimo nariai, prieš 4, susilaikė 31 parlamentaras. Po sesijos darbų programos, kuri sudaroma atsižvelgiant į Vyriausybės, Seimo komitetų, frakcijų bei Seimo narių pasiūlymus, pateikimo projekto svarstymas vyks Seimo komitetuose ir frakcijose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti kovo 19 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: