Ministerija teigia pasiruošusi tęsti derybas, nors profesinės sąjungos praneša apie pasitraukimą (0)

Švietimo ir mokslo ministerija | smm.lt nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerija | smm.lt nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija praneša apgailestaujanti, kad kelios profesinės sąjungos tarpusavyje nerado sutarimo dėl bendradarbiavimo rengiant naują kolektyvinės šakos sutartį ir iškilo grėsmė deryboms nutrūkti iš esmės joms net neprasidėjus. Tai ministerija pareiškė, šiandien gavusi Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos raštą dėl pasitraukimo iš derybų.

„Apmaudu, kad derybos stringa dėl techninių detalių  net nepradėjus spręsti svarbiausių klausimų, susijusių su mokytojų darbu. Kol kas posėdžiuose buvo aptariamas tik derybų grupės darbo reglamentas, darbo procedūros ir neprieita prie išties mokytojams svarbių temų. Kyla abejonė, ar visos profesinės sąjungos siekia to paties viešai deklaruojamo tikslo – atstovauti mokytojų interesams ir  spręsti pedagogams rūpimus klausimus“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič.

Viceministrė pabrėžia, kad ir toliau ministerija tęs dialogą su profesinėmis sąlygomis. Posėdyje, kuris vyks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje kovo 5 d., numatyta svarstyti tolimesnę derybų eigą.

„Nors kiek anksčiau visos profesinės sąjungos teigė norinčios rengti vieną bendrą sutartį, šiandien matome, kad yra kitaip. Bet kokiu atveju kalbėsimės ir derėsimės su visomis profesinėmis sąjungomis, kad ir atskirai. Mūsų tikslas yra siekti bendro sutarimo, kartu ieškoti sprendimų gerinant mokytojų ir dėstytojų darbo sąlygas“, – pažymi J. Urbanovič.

Didžiausia šalyje Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS), kartu su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimu, Švietimo ir mokslo profesine sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos profesine sąjunga „Sandrauga“ ir Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profesine sąjunga, traukiasi iš derybų su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl naujos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties sukūrimo.

„Šiandien informavome ministeriją, kad penkios iš šešių profesinių sąjungų traukiasi iš derybų dėl naujos Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties sudarymo. Nuo kitos savaitės pradėsime derybas dėl galiojančios sutarties atnaujinimo“, – sako LŠMPS  pirmininkas Egidijus Milešinas.

Į derybas dėl naujos kolektyvinės sutarties, ministerijos iniciatyva, buvo pakviestos prisijungti Lietuvos švietimo įstaigų vadovų profsąjunga ir Lietuvos švietimo darbuotojų profsąjunga (LŠDPS). LŠDPS eilinį kartą sabotuoja derybas, todėl LŠMPS, kartu su partneriais, sės su ministerija prie derybų stalo dėl galiojančios Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties atnaujinimo.

Švietimo bendruomenės reikalavimai šių metų deryboms suformuoti pagal LŠMPS parengtą švietimo viziją 2025. Esminis siūlymas – įvesti bazinį atlyginimą mokyklų ir darželių mokytojams bei pagalbos mokiniui specialistams.

„Turime unikalią galimybę ir palankią ekonominę situaciją bent vienoje srityje pabaigti reformą ir pasiekti tikslus, labai svarbius šalies ateičiai. Šio tikslo ir sieksime“, – sako LŠMPS  pirmininkas Egidijus Milešinas.

LŠMPS vadovas džiaugiasi, jog šalies Prezidentas Gitanas Nausėda ir Premjeras Saulius Skvernelis pripažįsta, kad šalies ateitis priklauso nuo švietimo ateities.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: