Artėjančių 25 m. ledinės eketės varžybų dalyvių tarpe – ir 70 m. moterys (0)

30 dienų Iššūkis | sveikuoliai.lt nuotr.

30 dienų Iššūkis | sveikuoliai.lt nuotr.

Vasario 29 d., Trakuose, ant Galvės ežero vyks Lietuvos sveikuolių sąjungos rengiamos 25 m. ledinės eketės varžybos. Registracija paskelbta puslapyje www.sveikuoliai.lt.

Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS), šįmet švenčianti 30 metų jubiliejų, liudija ne vieno požiūrio pokytį šalyje. Tautos išminčių suformuluotos ir puoselėtos vegetarizmo, susilaikymo nuo maisto, grūdinimosi lediniame vandenyje idėjos dar visai neseniai laikytos sektantiškomis ir marginaliomis. Šiandien įvairiuose miestuose vykstantis ledinių maudynių iššūkiai ir masiniai maudynių renginiai tapo Lietuvos vizitine kortele. Artėjančias 25 m. ledinės eketės varžybas Trakuose turizmo departamentas pristato užsienio turistams.

Ledinės eketės iššūkis pasklido

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė prieš keturis metus išsikėlė iššūkį: 30 dienų iš eilės po gero apšilimo panirti į ledinį vandenį. „Norėjau maudytis, bet trūko motyvacijos, todėl sau mečiau iššūkį prieš visus. Prisijungė socialiniuose tinkluose jį pamatęs draugas. Po keleto dienų, kitais metais jungėsi vis daugiau ir daugiau žmonių, miestų“, – prisimena 26 m. vyras.

Simonas sako, kad iššūkiai subrandina asmenybę, leidžia pajusti asmeninį augimą, kai pavyksta pasiekti užsibrėžtus tikslus. Įveikus nenorą, įvairius atsikalbinėjimus prieš save, kurie kyla natūraliai, pasitikėjimas savimi auga. Supranti, kad gali padaryti ir daugiau, įgauni drąsos, ryžto, motyvacijos.

„Smagu, kaip tas virusas toliau plinta. Pirmąjį iššūkį pradėjau vienas, po keturių metų šimtai žmonių įvairiuose miestuose maudosi ne tik iššūkių metu. Žmonės maudosi kasdien prie Žaliųjų ežerų, Vilnelėje, Pilaitėje, Neryje prie Valakampių. Kitais metais iššūkio maudynių vietų bent jau Vilniuje daugės“, – planais dalijasi S. Dailidė.

LSS prezidentas džiaugiasi, kad dar prieš keletą metų įvairiomis uždegiminėmis, sąnarių ligomis žmones gąsdinusi tradicinė medicina šiandien pripažįsta grūdinimosi naudą ir svarbą imuninei sistemai. „Be abejo, yra žmonių, kurie į visa tai žiūri skeptiškai, bet dažniausiai tie, kurie niekada nebandė sąmoningai grūdintis, keisti savo gyvensenos įpročių“, – sako 25 m. ledinės eketės varžybų rengėjas.

Simonas Dailidė | Asmeninio albumo nuotr.

Simonas Dailidė | Asmeninio albumo nuotr.

Puikus spyris pradėti grūdintis

Iššūkio dalyvė Edita iš Vilniaus sako, kad būtent šis pavyzdys jai buvo spyris. „Esu be automobilio, bet… pagalvojau – jei jūs ten galit… kodėl aš upėje negaliu??? Ir gruodžio 30 d. pirmąkart įšokau. Nuo tada – be jokio iššūkio mes kasdien maudomės. Ačiū už gerą pavyzdį ir užkrečiančią iniciatyvą. Gerą darbą darote. Dėkinga be galo ir linkiu nesustoti“, – rašo moteris specialiai Facebook tinkle iššūkiui sukurtoje grupėje „30 dienų iššūkis“.

Jekateriną ledinės eketės iššūkis pastumėjo ne tik grūdintis, bet ir peržiūrėti savo mitybą. Moteris pradėjo plaukioti ir sveikiau maitintis, susipažino su daug naujų žmonių. Iššūkio dalyvis Aurimas sako nesuprantantis, kodėl anksčiau to nedarė.

Tadas Grimaila | Asmeninio albumo nuotr.

Tadas Grimaila | Asmeninio albumo nuotr.

Kasdieninės maudynės Alytuje

Pradėję nuo LSS rengtos sveikatos mokyklos ir nenorėję prarasti rytų, sukuriančių visai dienai pakilią nuotaiką, kunkuliuojančią energiją, Alytuje jau penkerius metus kone kasdien maudosi nemaža grupė žmonių.

Jūratė Marčiulaitienė, Alytaus sveikuolių klubo vadovė, ledinių maudynių iššūkį Alytuje rengia antrus metus. „Žmonėms šiais metais reikėjo mažiau aiškinti apie grūdinimąsi, mažiau įrodinėti, motyvuoti, įtikinėti. Naujai prisijungę sakė, kad stebi seniai, kad seniai norėjo, bet nedrįso, bijojo. Džiaugiuosi už visus, kurie išdrįso peržengti savo baimes ir leido sau pajusti įveikto iššūkio skonį“, – džiaugėsi moteris.

Marčiulaitienė pastebi, kad šiais metais tikrai mažiau maudynių skeptikų. Alytiškiai taip pat žada dalyvauti 25 m plaukime, viena iš komandos narių – 70 m. moteris jau užsiregistravo.

Jūratė Marčiulaitienė | Asmeninio albumo nuotr.

Jūratė Marčiulaitienė | Asmeninio albumo nuotr.

Valstybei svarbios datos taip pat minimos ledinėmis maudynėmis

Pirmojo ledinės eketės iššūkio pabaigoje susibūrus šimtams entuziastų, gimė ne tik 25 m. eketės plaukimo varžybos, bet ir kiti renginiai. Vasario 16 d. maudynės Radviliškyje buvo pastebėtos ir apdovanotos prezidentės D. Grybauskaitės. Šiais metais vyko 16 km ir 6 km bėgimai Vilniuje, o kovo 11 d. Radviliškyje vėl žadamos maudynės.

Karo policininkas, metų sveikuolio titulą 2019 m. pelnęs Tadas Grimaila, keletą metų iš eilės rengė ledinės eketės iššūkį Radviliškyje. O šiais metais rekordinis skaičius – daugiau kaip 100 dalyvių išsimaudė vasario 16-ąją, bėgime dalyvavo beveik 200 sveiko gyvenimo entuziastų.

Paklaustas kas jį skatina rengti ledinių maudynių renginius, Tadas sako, kad labiausiai įkvepia žmonių pokyčiai: „Darau tai dėl žmonių, dėl to jausmo, kurį jie patiria. Žmonės tampa laimingesni, sulaužo savo stereotipus, pakeičia požiūrį į grūdinimąsi. Aš juk irgi anksčiau galvojau, kad tai nesąmonė“.

Raviliškyje jau susidarė 25 žmonių grupelė, kuri dažniau maudosi, skatindama kitus jungtis. Įšokimas į ledinį vandenį pakeitė ne vieno žmogaus gyvenimo kokybę: numestas svoris, dingę žalingi įpročiai leidžia ne vienam pradėti daugiau judeti, mankštintis. Yra tokių, kurie ankčiau vos ridenosi, o dabar bėga pusmaratonius.

Tadas vasario 29 d. Trakuose vyksiančiose 25 m. ledinės eketės varžybose taip pat dalyvaus.

Maudynės Radviliškyje | sveikuoliai.lt nuotr.

Maudynės Radviliškyje | sveikuoliai.lt nuotr.

Kaune šįmet tris kartus daugiau dalyvių

Antrus metus Kaune iššūkį rengia sveikos gyvensenos treneris, sveikuolių sąjungos savanoris Andžėjus Michmelis (Andžej Michmel). Vyras sako, kad šįmet Kaune dalyvių buvo tris kartus daugiau.

„Atrodo, kad visas Kaunas žino apie Lampėdžiuose vykstančias maudynes. Šiais metais gerokai mažiau buvo šnekančių apie grėsmę prostatoms, mažiau skepticizmo. Visi naujokai po maudynių tvirtino patyrę energijos antplūdį, gerą nuotaiką, kuri trunka ištisą dieną. Teoriškai žmonėms sunku nupasakoti tą savijautą. Ją galima tik pajusti išbandžius“, – sako A. Michmel.

Keturis metus kiekvieną dieną šaltu dušu pradedantis treneris sako, kad šiuolaikinis žmogus savo gyvenimo būdu nepaprastai nustekeno imnuninę sistemą, o grūdinimasis yra lengviausias, nieko nekainuojantis būdas stiprinti imunitetą. „Grūdinimasis gelbėja žmones nuo žalingo gyvenimo būdo. Nauda – šimtaprocentinė, jokių grėsmių. Visą teoriją žinojau jau daugelį metų, trūko tik Simono pasiūlymo vadovauti iššūkiui. Sutikau per dvi sekundes, kai jį gavau. Šio darbo vertė milžiniška. Sniego gniūžtė rutuliojasi. Vis daugiau žmonių turi galimybę tai patirti“, – džiaugiasi kauniečius maudynėms kasmet buriantis dviejų vaikų tėtis.

Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė, 70-uosius metus pradėjusi kaunietė Lukrecija Augustaitytė taip pat žada dalyvauti 25 m. ledinės eketės varžybose.

Maudynės Alytuje | sveikuoliai.lt nuotr.

Maudynės Alytuje | sveikuoliai.lt nuotr.

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: