Visuomenininkai paminėjo Lietuvos didvyrio K. Škirpos 125-ąsias gimimo metines (video, nuotraukos) (15)

Pulkininko Kazio Škirpos 125-ųjų metinių minėjimas | Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Pulkininko Kazio Škirpos 125-ųjų metinių minėjimas | Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Vasario 18 d., antradienį, 18 val. Vilniuje, prie pernai liepos mėnesį Vilniaus sav. tarybos panaikintos Kazio Škirpios vardo alėjos (pervadintos „Trispalvės al.“) visuomenininkai pagerbė Lietuvos Didvyrio atminimą, uždegė žvakutes, padėjo gėlių.

Vasario 18 d. sukako 125 metai nuo garsaus Lietuvos diplomato, Lietuvių aktyvistų fronto įkūrėjo, pulkininko Kazio Škirpos gimtadienio. Ta proga būrys visuomenininkų Vilniuje susirinkęs prie pernai liepos mėn. Vilniaus sav. tarybos panaikintos Kazio Škirpos vardo alėjos (pervadintos „Trispalvės al.“) pagerbė šio Lietuvos Didvyrio atminimą – giedojo tautinę giesmę, uždegė žvakutes, padėjo gėlių.

Prieš prasidedant minėjimui ant Taikomosios dailės muziejaus sienos lipnia juosta buvo užklijuotas  plakatas „Lietuvos Didvyrio pulkininko Kazio Škirpos 125-osios gimimo metinės“ ir K. Škirpos portretas. Tai pastebėjęs Vilniaus savivaldybės darbuotojas su užrašu ant uniforminės striukės „Vilnius Polis“ bandė nerišlia lietuvių kalba aiškinti, minėjimo dalyviams, kad jie neturi teisės kabinti jokių užrašų. Tačiau patikinus, kad užrašas po minėjimo bus nukabintas jis liovėsi trikdyti renginį.

Viena iš minėjimo rengėjų, lietuvių kalbos mokytoja Astra Astrauskaitė papasakojo apie K. Škirpą ir jo nuopelnus Lietuvai. Priminusi apie savo sulaikymą ir trispalvės  atėmimą sausio 3 d., pasmerkė, anot jos, neteisėtus policijos veiksmus primenančius sovietinės milicijos elgesį. Žmonės skandavo „Gėda!“ ir „Šimašių lauk!“

Po to minėjimo dalyviai pulkininko K. Škirpos garbei skandavo: „Valio! Valio! Valio!“ir sugiedojo Lietuvos Himną.

Buvo uždegtos atminimo žvakės, iš mažesnių žvakučių  sudėlioti Gediminaičių stulpai ir Jogailaičių dvigubas kryžius, padėti žydinčių gėlių vazonėliai. 

Tarp minėjimo dalyvių buvo Seimo narys Naglis Puteikis, diplomatas dr. Algis Avižienis, prof. Dalius Serafinas, žurnalistas ir visuomenininkas Gintautas Kniukšta.

„Lietuvos valdžia šią sukaktį užmiršo ir nė piršto nepajudino, kad ji būtų paminėta. Mes nepamiršome šio Lietuvos didvyrio ir atėjome atiduoti jam pagarbą čia jo vardu pavadintoje alėjoje. Vilniaus meras liberalas Šimašius pakeitęs šios gatvės pavadinimą bandė pažeminti K. Škirpą. Tačiau jam iki šios asmenybės kaip ožiui iki kompiuterio. Manau, nepraeis nė metai ir garbingas šios alėjos pavadinimas vėl grįš į savo vietą. Neleisime Lietuvos išdavikams niekinti tautos didvyrių“, – Alkas.lt sakė vienas iš šio minėjimo rengėjų vilnietis Kęstutis Tamašauskas.

K. Škirpa 1918 m. buvo pirmasis Lietuvos kariuomenės savanoris. 1919 m. sausio 1 d. kartu su būriu Lietuvos savanorių pirmą kartą Vilniuje, Gedimino bokšte iškėlė Lietuvos valstybės vėliavą.

K. Škirpa gynė jauną Lietuvos valstybę, vadovavo Generaliniam kariuomenės štabui, buvo Aukštųjų karininkų kursų lektorius, steigiamojo Seimo narys, apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordinu.

Vėliau dirbo diplomatinėje tarnyboje Lenkijoje ir Vokietijoje. 1940 m. buvo vienas iš LAF kūrėjų ir 1941 m. Birželio sukilimo prieš SSSR okupaciją Lietuvoje organizatorius. Sukilimas visam pasauliui įrodė, kad Lietuva priešinosi okupantams ginklu.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: