Č. Iškauskas. Kaip Lietuva diskriminuoja lenkus… (40)

Jaroslavas Narkevičius | Alkas.lt nuotr.

Jaroslavas Narkevičius | Alkas.lt nuotr.

Specialistai sako, kad somatiniai susirgimai ar ilgalaikiai negalavimai uždeda juodą anspaudą ant visos asmenybės elgsenos. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Premjerui Sauliui Skverneliui mes linkėjome ir linkime pasveikti. Aš manau, kad tai nuoširdu, žmogiška ir krikščioniška.

Bet premjeras, matyt, dėl tų pačių priežasčių vis pažeria tam tikrų perliukų, kurie turi arba turi ne tik vietinį, bet ir tarptautinį atgarsį. Jo nuolatinis įtampos su Prezidentu eskalavimas jau peržengia valstybės ribas.

Turėdamas galvoje Prezidentūrą, neseniai delfi.lt jis pareiškė: „Didžiausią problemą matau tame, kad nukrypstama į galimą diskriminaciją (nekalbu apie konkrečias institucijas) tautiniu pagrindu. Dabar jau linksniuojama viskas – ir priklausymas partijai, ir Vilniaus, Trakų rajonų [valdžios] veikla“. Jis atskleidė, kad J. Narkevičiaus kandidatūra į ministrus jau nuo pat pateikimo dienos Prezidentūroje buvo vertinama skeptiškai. Kitaip sakant, tai, kad jis lenkas, G. Nausėda ir jo patarėjai akcentuoja kaip trūkumą. Premjeras savo interviu pridūrė, J. Narkevičius yra kritikuojamas tautiniu pagrindu, o dešinieji stengiasi koalicijos partnerius – Lietuvos lenkų rinkimų akciją – Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS) sutapatinti su Rusijos grėsme.

Tai, kad S. Skvernelis neprisiima atsakomybės už neskaidrią susisiekimo ministro veiklą ir klaidas, tarsi ir suprantama: premjeras nenori, kad būtų kompromituojama Vyriausybė ir jis pats, likus iki rinkimų devyniems mėnesiams. Ne paslaptis, kad kartu su R. Karbauskiu jie sutarę, kad valdančioji koalicija turi likti tvari, nors S. Skvernelio ir „valstiečių“ lyderio keliai artėjant rinkimams spalį gali išsiskirti.

Bet štai tautinės diskriminacijos akcentai gerokai pakerta valstybės prestižą ir V. Tomaševskiui bei Varšuvai įduoda į rankas galingus antilietuviškus argumentus. Juk premjero pareiškimų klausosi ir tarptautinės bendruomenės veikėjai. Juos be abejo išgirs ir tik ką Vilniuje viešėjęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius (Jacek Czaputowicz), kuris jau prikišo Lietuvai, kad jos valdžia nepakankamai remia lenkų švietimą. Anot aukšto svečio, Lenkija vis dar nepatenkinta ir dėl Lietuvos lenkų pavardžių rašymo. Kitais žodžiais tariant, Vilnius ir toliau diskriminuoja vietos lenkus, o Varšuva, anot žurnalisto Anatolijaus Lapinsko, visam pasauliui rėkia, jog Lietuvos lenkams gyvenimas tampa pekla…

Gi premjero S. Skvernelio manymu, šitos peklos žaizdrą kursto ir Prezidentūra, reikalaujanti atsakomybės už neskaidrią lenkų atstovo J. Narkevičiaus veiklą.  Štai taip Lietuva, pasak šiuos pranešimus sumaniai lukštenančio SPUTNIK‘o, tampa tautines mažumas diskriminuojančia šalimi. „Kur žiūri Briuselis?“ – klykia agentūros komentatoriai.

Linkime pasveikti, pone Premjere.

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

40 komentarų

 1. Žodžio laisvė...:

  Ir šitas Česiukas sulojo.Jis,matyt ,nenori būti paskutinis neamtelėjęs.Ir neužmiršo S.S. priminti apie
  ligą(hm.krikščioniškai…).Turiu garbės priminti visiems -esame visi mirtingi nuo kokios nors mirtinos ligos.O gal tie kurie amsi galvoja esantys nemirtingi.Niekšeliai nebijo nei velnio nei Dievo.

  • mociute:

   nagi nagi, gal malonetumete nurodyti – kurioje gi Europos ar net pasaulio valstybeje lenkai turi daugiau teisiu ir privilegiju nei kad Lietuvoje??
   Nebent pacioje Lenkijoje kur keli milijonai Lietuviu jau seniai nutautinti o ir besipreisinantiems salygos islikti Lietuviais yra pasibaisetinos jei lyginti su tai kokias privilegijas turi lenkai Lietuvoje.

 2. >,,Žodžio laisvė...":

  Straipsnio autorius visiškai teisus.O komentuotojas morališkai pasiklydo,tuo labiau jo elgsena nekrikščioniška pavartojus žodį ,,loja”.Gerb. Iškauskas kalba apie negarbingą ir Lietuvai politiškai kenksmingą Premjero apsižodžiavimą nukreiptą prieš J.E.Prezidentą. .Viena aišku, S.Skvernelis ,,serga” lenkybės ,,liga”,deja,tad sėdi ne toje valdžios kėdėje.Ar šitai suvokia gerb.R.Karbauskis?

 3. Stebėtojas:

  Tai mes gyvename Lietuvoje ar Lenkijoje? Jei gyvename Lietuvoje, tai kokį š. čia malame? Čia – Lietuva, čia galioja LR įstatymai ir LR Konstitucija. Kam ir kas dar neaišku?! Kažkoks durnių laivas…

 4. Getas:

  Nėra jopkių lenkų Lietuvoje, gal koks vienas kitas ir yra pasilikęs. Laikas seniai priimti įstatymką, draudžiantį kurti partijas tautybių pagrindu, Slovakija jau prieš keletą metų priėmė ir nė vienas “šunelis” nesulojo. Galėtų patys nuimti tą savo “lenkų rinkimų akcija” ir palikti KŠS. Nei Narkevičius nei V.Tomašauskas nėra lenkai ir nereikia jų taip vadinti. Jie yra Lietuvos piliečiai ir jų protėviai buvo lietuviai – tai lietuvių lenkinimo reliktai. Juos reikia integruoti pilnai į lietuvius. Tai lietuviai mokantys lenkiškai kalbėti, o dabar jau ir lietuviškai neblogai kalba. Mūsų valdžia turi palaipsniui (pvz.: 60 proc dalykų) pradėti mokyti lietuvių kalba visoje Pietryčių Lietuvoje, pseudolenkų jaunimas bus patenkintas.

  • Integruoti pilnai į lietuvius? Galimas tik atvirkštinis variantas.

   • Žemyna:

    Gal skubėdamas supaprastintai užrašė.
    Šį klausimą sudaro 2 pusės: ŽT ir TMAPK.
    1) Pagal tarptautinius susitarimus, ŽT, konvencijas, chartijas ir iš to kilusius bent jau Vakarų valstybes ĮPAREIGOJANČIUS dokumentus, Tarptautinės teisės įstatymus, VALSTYBĖ PRIVALO visus KITAtaučius bei imigrantus LYGIATEISIAI INTEGRUOTI į valstybės gyvenimą tuo, kad visiems PRIVALOMAI suteikia TOKĮ PATĮ vidurinį išsilavinimą valstybinėse ugdymo bei švietimo įstaigose tos valstybės OFICIALIĄJA kalba.
    T. y. valstybė neturi teisės atsisakyti leisti savo lėšas jiems išmokslinti, apleisti juos teisindamasi, kad jų mokymui daugiau darbo ir lėšų reikia, ir palikti juos beraščiais juodadarbiais.
    Todėl, pagal ŽT, savo pačios iniciatyva vengianti/atsisakiusi suteikti kitataučiams vidurinį išsimokslinimą darželiuose, mokyklose bei gimnazijose valstybine kalba, LT GRUBIAI PAŽEIDŽIA ŽT!

    2) Atvejais, kai tai ne šiaip kitatautis, o tikra TM (atitinkanti visus Chartijos bei Konvencijos kriterijus, Tarpt. teisės principus okupacijų (ne)materialaus palikimo klausimu), šių atžvilgiu valstybė turi ne tik jau minėtą PAREIGĄ, bet ir REKOMENDACIJĄ:
    a) ji privalo TM, kaip ir visiems kitataučiams, SUTEIKTI TM VIDURINĮ IŠSIMOKSLINIMĄ VALSTYBINĖSE M-KLOSE. VALSTYBINE KALBA – kad nepažeistų jų ŽT;
    b) jai REKOMENDUOJAMA (NE įpareigojama!) NETRUKDYTI TIKROMS TM, jeigu jos to pageidauja, SAVO lėšomis ir iniciatyva imtis veiklos, padedančios jai išsaugoti savo tautos kalbą, papročius, kitus su tautos kultūros paveldu susijusius dalykus.
    TMAPK pateikia rekomendacinį sąrašą priemonių, kurias valstybė galėtų imtis (pav., nemokamai suteikti jų veiklai patalpas, apmokėti salę jų bendruomenės susirinkimams, šventėms, įv. kt. renginiams), JEIGU – jeigu tam nėra jokių trukdžių.
    Tie trukdžiai gali ateiti iš tarpvalstybinių santykių su kaimyne patirties, jų istorijos; iš dabartinės geopolitinės padėties; iš abiejų kaimynių „svorio” jų tarpvalstybiniuose santykiuose skirtumo; iš valstybės biudžeto galimybių ir realių kitų poreikių; pagaliau iš tos TM LOJALUMO valstybei, kurioje gyvena.
    Be to, kiekviena valstybė turi teisę nusistatyti savo individualią politiką.
    O kaip yra, pasak VT, „civilizuotame” pasaulyje?
    Kadangi kartu su kalbotyra ir kalbų istorija teko studijuoti Europos kalbų ir tautų sienų „perstumdymo”* istoriją ir galvoje dar šiek tiek buvo likę prisiminimo, kur kas ir kaip buvo iki įsikuriant dabartinėms tautoms ir valstybėms, peržiūrėjau visas ES valstybes – katros iš jų pripažįsta esant jų teritorijoje TM, o jei pripažįsta, kokių priemonių imasi. –
    Toli gražu, ne visos apskritai TM pripažįsta. O tose, kur pripažįstama, kai kuriose tuo viskas ir baigiasi – iš valstybių pusės jokių įsipareigojimų jų atžvilgiu neprisiimama, JOKIŲ PRIVILEGIJŲ nesuteikiama, tik įvardijama, jog ši tauta čia atitinka TM kriterijų**. Tik mažumoje didžiųjų valstybių TM kalbai suteikiamas statusas, ir visas valstybės informacija bei paslaugos suteikiamos ir jos kalba – bet tik toje teritorijoje (bet tai nereiškia, jog iš ten išgujama valstybinė kalba, jog ten savivaldybėje kas nors nemokės reikiamu lygiu bendrauti valstybine kalba, jog naikinamos mokyklos valstybine kalba!).
    Kol kas pakas. Dabar laida per LRT apie užsienines pavardes ir teismus dėl to.
    ____________________
    * Karų, okupacijų, nutautinimo, vienų tautų išnykimo, kitų išsipūtimo, ar visai naujų susiformavimo – kaip kad buv. baltų žemėse.
    ** T.y., ši kalba nėra įnešta: ji ne imigrantų kalba, ne okupacijos palikimas.

   • mociute:

    ir kodel gi? Juk visi seimo nariai ministrai&ect turi LT pilieciu pasus ir privalo buti lojalus valstybei kurioje gyvena ir kuriai tarnauja!
    Negi paslapciomis tomazsewskine partija ir jos burys apdalinti ir lenkiskais pasais?? Bet juk tai butu neteiseta….

    • Žemyna:

     A jak že, szanowna Pani!
     Pirmiausia, nuo ko mūsų draugiškoji kaimynė pradėjo „draugiškos ir lygiavertės kaimynystės santykius”, buvo lenko kortos išdalinimas neturintiems supratimo apie pilietinį lojalumą savo valstybei. – Tokio pusiau paso, savotiško atpažinimo ženklo, jog valandą X jie IR VĖL bus kaimynės „žmogiškieji ištekliai”.
     Tačiau mūsų „politikai” bei VSD to nematė? Manė, jog tai žaidimas? Ir mūsų VRK rinkimų informacijoje apie kandidatą tokios „smulkmenos” net nepažymi?
     Savotiškai aš juos suprantu ir atjaučiu – ši teritorija, tartum koks Bermudų trikampis, per amžius labiausiai nukentėdavo nuo karų ir vidaus kovų. Jie jau ĮPRATO, jiems jau į kraują įaugę, savisaugos instinktas liepia prisidėti prie to, kas konflikte yra stipresnė pusė. Tai savotiška fizinio išlikimo galimybė. Jei ateitų bet kas kitas, bet stipresnis už LT + PL kartu paėmus, šių daug kentėjusių vietų gyventojai pirmi garbins ir paklus naujajam valdovui – dėl šventos ramybės, dėl šeimos išsaugojimo, o gal ir praturtėjimo už parodytą lojalumą naujajam ponui.

 5. Kitas praeivis:

  Vel atrodo dėdė Česlovas nepataikė vėl , kaip ir su tomis politinėmis radijo laidelėmis sovietiniais laikais. Pasirodo Prezidento patarėjai rinko informaciją apie darbuotojus pagal nacionalinę tapatybę. Nusipirkau spragėsių ir laukiu tęsinio už ką Vilniaus kraštas balsuos Seimo rinkimuose rudenį.

 6. T0mas J.:

  “Tai, kad S. Skvernelis neprisiima atsakomybės už neskaidrią susisiekimo ministro veiklą ir klaidas, tarsi ir suprantama”

  Priminkite prašau, uždėdami akcentą: kas rodo, kad Skvenelis neprisiima atsakomybės dėl Narkevičiaus?!

 7. Žemyna:

  Kadangi taip ir nepavyko rasti visos LRT TV popietės Žinių, sporto ir orų laidos įrašo, yra tik atskiri laidos fragmentai įrašyti, pakartosiu kiek papildytą ankstesnį komentarą su turiniu, kiek jo išgirdau maždaug 16.25 ar kiek vėliau, kai apžvelgiamas FB (gal i-telefonams daugiau prieinama?):

  Kaip suprantu, būtent Feisbuke Skvernelis kalba apie Lietuvoje skriaudžiamas TM!!!
  (LRT TV tuo metu papr. daro būtent FB apžvalgas)
  Ažubalis ir kiti jam atkerta, tačiau tiek, kiek išgirdau, atsakymo tekste nėra pačios TM sąvokos paneigimo, kaip ne vietoje ir dezinformatyviai naudojamos. Juk vien tai, kad esi slavas ne slavų valstybėje, nepaverčia tavęs mažuma (esi mažuma pagal bendrą gyventojų statistiką, o ne TAUTINĖ!)! Kad turėtum teisę pretenduoti į šį statusą, turi atitikti mažumą apibūdinančias sąlygas ir savybes! O ir priklausantiems TM šis statusas NEREIŠKIA, kad tavo norus valstybė privalo apmokėti. Jis tik garantuoja apsaugą tavo teisės turėti privačią savaitgalinę tautinę mokyklėlę, kad valdžia jos neuždraustų!
  Todėl būtent buvęs URMas galėtų paklausti:
  jei buvusio okupanto, per amžius besigviešusio tavo žemių (ir nepraleisdavusio progos jos „atsilaužti” bei praryti), po išsivadavimo palikti kolonistai (nesvarbu, ar tuo tikslu atkeltų žmonių, ar nutautintų vietos gyventojų prasme) tampa privilegijuota tauta mažytėje valstybėje, tada AR TAI TIKRAI BUVO IŠVADAVIMAS? AR MES VIS DAR ESAME OKUPUOTI, jei MES, pagal UNESCO kriterijus MAŽA, NYKSTANTI TAUTA, ESAME VERČIAMI KLUSNIAI VYKDYTI buv. OKUPANTO REIKALAVIMUS? Santykių su kaimynėmis tikrovė teigia, jog tai tebuvo DEOKUPACIJOS IMITACIJA.
  Ar ne laikas organizuotis ir pareikalauti iš UNESCO pagaliau taip suredaguoti TMAPK dokumentą, kad nei Kremlius, nei jo ideologiniai bendrai kitų buv. okupantų sostinėse nebegalėtų dezinformuoti ir šantažuoti buvusių okupuotų tautų? Ar buv. URMas p. Ažubalis nenorėtų imtis iniciatyvos?
  Tokia politkorektiška* TMAPK teksto redakcija, kokia dabar yra, gigantiškų agresyvių valstybių mažosioms kaimynėms pakiša pačią tikriausią KIAULĘ! TMAPK, lyg ir gero norėdama, tokiu savo nusipolitkorektinimu pati kuo efektyviausiai prisideda prie galutinio mažųjų tautų sunaikinimo, padeda įteisinti buvusių okupantų tyčiojimąsi ir valstybės silpninimą iš vidaus tiek per finansus, tiek nekokybišku, netoliaregišku tekstu sudarydama sąlygas kiršinti kitataučius mažųjų valstybių gyventojus.
  Gal tie, kas naudojasi FB, galėtų ir SS atsikirsti, ir Ąžubaliui pasufleruoti, kur šis galėtų tautai pasitarnauti su turima URMo patirtimi? Kad imtųsi kaip taranas laužyti UNESCO vartus, kad jie ten miegot negalėtų, tokią kiaulę mažoms tautoms pakišę ir dabar visai nereaguoti į to padarinius!
  Kuo jų politika skiriasi nuo „aplinkosaugos”, saugančios gamtos teršėjus?!!
  Žinoma, mes praleidome visas progas, kai turėjome UNESCO savo atstovą, o jis nieko ta prasme nenuveikė, „liberaliai” žiūrėjo į piktnaudžiavimą TMAPK ir neinicijavo praktinės pagalbos visoms trims Baltijos sesėms.
  _______________________________
  * Ar prie TMAPK teksto galutinės redakcijos neprisidėjo šalys, pačios buvusios okupantės ir turinčios pašonėje gerokai mažesnių (14, ar ir 50 kartų!) už jas kaimynių? 🙂

 8. T0mas J.:

  Turit omeny, kad tapo ryškus labai?
  Čia matyt portalo šeimininkai taip padarė, patikot jiems.

 9. Gi reikia prieš rinkimus kokį viešųjų ryšių numerį suskelti ir LRA KŠS naudai, kad šios rinkėjus patikinus, jog jie bus lenkiškai svarbūs balsuojant rudenį. Ar ne tokio turinio scenarijaus vaidinimą, atliekamą valdžių viešumoje, čia ir regime vykstant. Prezidentas dalyvauja jame, matyt todėl, jog mano, kad ir jo reitingams bus į naudą. Juk laikas pagaliau ir jam kaip Prezidentui kokį priešlenkiškai atrodantį vaizdelį iškrėsti. Taigi viso to Iškauskui atrodančio tikro vyksmo vaizdelis, atvirai kalbant, regis būtų toks…- “fake news”.

  • Žemyna:

   Pseudopolitikai žaisdami neturi teisės užsimiršti – juk skaito ne tik tie, kam adresuojama, bet ir daugybę kartų daugiau kitų, kuriuos tai gal net įsiutins! Ar tik neprisižais? Nebent valstybė jiems jau visai nesvarbi – dalydami kaimynei materialias ir nematerialias dovanas iš Tautos ir iš jos istorijos „kišenės” bei iš valstybės biudžeto, jie sau užsigarantavo vietas kaimynės žadėtame rojuje?

 10. Žemyna:

  Jau naktis, ir tingiu dar toliau ieškoti platesniame anglų k. tekste, todėl įdedu vokišką tekstą iš Chartijos –
  Die Europäische Charta der Regional- oder Minderheitensprachen vom 5. November 1992 definiert Minderheitensprache als eine Sprache, die von einer Minderheit in einem Staatsgebiet gebraucht wird, sich von der Amtssprache unterscheidet und weder ein Dialekt noch die Sprache von Zuwanderern ist. !!!
  žr.
  – .wikipedia.org/wiki/Minderheitensprache

  (Zuwanderer = atėjūnai, atvykėliai, ateiviai senąja prasme, imigrantai)
  O čia tos citatos Google vertimas (reikia paredaguoti):
  „1992 m. Lapkričio 5 d. Europos regioninių ir mažumų kalbų chartijoje mažumų kalba apibrėžiama kaip mažumos vartojama kalba šalyje, kuri skiriasi nuo valstybinės kalbos, o ne tarmė ar imigrantų kalba. ” (Toliau rašoma, jog ir TM ir regioninei kalbai/tarmei ir t.t. tas pats principas taikomas.)

  Parašyta, jog nei atėjūnų kalba, nei dialektas nepriskiriami prie TM. Taigi, jei ja kalba ne atėjūnai, o net „nuo amžių”* toje vietoje gyvenusieji, atėjūnų AT(SI)NEŠTA kalba/dialektas/puskalbė lygiai taip pat nesiskaito, nes tai okupacijos padarinys, o okupacijų padariniams yra Tarptautinis įstatymas, nepripažįstantis jų teisėtumo.
  Beje, TMPAK yra pažymėta, jog ji tėra REKOMENDACINIO pobūdžio pobūdžio, todėl praktiškai ją, Chartiją bei ŽT taikant, REIKIA atsižvelgti į santykių su kaimynine valstybe ISTORIJĄ, ISTORINĘ PATIRTĮ , į savo valstybės galimybes (kad ir biudžeto) ir kt. aplinkybes! O iš esmės tai tėra sąrašas, ko valstybė neturi teisės trukdyti TM savo privačiomis lėšomis organizuoti… O valstybės pareiga visus imigrantus valstybinėse švietimo ir ugdymo įstaigose išmokyti valstybinės kalbos lygiai taip pat gerai, kaip kamieninę valstybės tautą.**

  Kai gal 2014 m. (kai Talka rinko parašus dėl 2-kalbio paso – kad pase būtų išsaugota valstybinė kalba), tikrinau, kas parašyta EN, DE ir dar keliomis Europos kalbomis apie TM ir TM kalbą. Pastebėjau, jog RU išėmė (anksčiau buvo!) šį str. iš Wikipedijos…
  Kadangi man nedavė ramybės, iš kur VT taip įžūliai teigia nesąmonę apie TM Lietuvoje, kas jam suteikia pretekstą taip kalbėti, o kiti, lyg savo protą būtų pametę, kartoja paskui jį, lyg papūgos, nukopijavau tą frazę iš Konvencijos į Gūglo vertyklę, o ten vertimas į RU kalbą teigė PRIEŠINGAI (atseit, ir ji laikoma TM kalba)! BET! – paprastai tada galima būdavo siūlyti savo vertimo variantą, taisyti jį, tačiau šios frazės vertimo patikslinti neleido! Kažin, kodėl, ir kas tuo pasirūpino? 🙂
  Dabar mano akiniai arba dar labiau nusilpo, arba ir dabar čia pacituoto straipsnio W-pedijoje nei RU, nei PL kalbomis nėra… 🙂 Arba tikrai akys merkiasi, tai ir nematau…
  ________________
  * Taip VT teigė, kai skundėsi, jog LT juos dusina, jog tuoj kontroliuos, kokia kalba jis miegamajame su žmona šneka… 🙂
  ** Iš didelio politkorektiškumo žodį „okupantas” keičia „imigrantu”?

 11. Stebėtojas:

  Kažin, apie kokias tautinės mažumas kalba premjeras? Apie Lenkijos vietinius lietuvius? Lietuvoje yra tik tautinės bendrijos ir nėra jokių tautinių mažumų! Jei gerb. premjeras pavartytų Lietuvos Respublikos Konstituciją, tai pats tuo galėtų įsitikinti. 🤗

 12. LRT Radijas 14.05:

  Laida „Radijo byla” .
  Viena iš laidos temų – teismo bylos dėl nelietuviškų pavardžių originalios rašybos.

 13. jurgis:

  O dar geriau užvožė lenkas Neverovičius, dėl ko strošniai supyko Malinauskas…

  • mociute:

   Neverovicius, Maiceikianecas yra tikri lenkai o ne kazkokie nutauteje a la lenkai is Tomaszewskio burelio……

   • Stebėtojas:

    Mano a/a močiutė buvo lenkų kilmės lietuvė iš Jonavos (ne iš “Vilenščyznos”!) ir su manim ji kalbėdavo lenkiškai (ne “po prostu”!), bet aš manau esąs lietuvis, o ne lenkas ir nesiruošiu gauti jokios lenko kortos, nes turiu Lietuvos piliečio pasą, gerbiu Lietuvos įstatymus, LR Konstituciją, lietuvių kalbą, lietuviškas tradicijas. To tak, panowie “Polacy na Litwie”!

 14. stasys:

  S.Skvernelis kaip jaunas politikas , galima sakyti tik naujai iškeptas, tikėtina kad daug ko nežino politinės etikos srityje o tos ji kankinančios lygos bus tik simptomai to ko žmogus elementariai nesuvirškina savo proteliu . Po tokio užsispyrimo nuolat raginant Prezidentui atleisti J.Narkevic ..kaip neturinti tam darbui reikalingos kompetencijos .Premjeras turėtu visuomenei pateikti paaiškinimus kuo remiantis jo pasitikėjimas, tuo ministru, pagrindžia ir jo tinkama kompetencija darbui . Čia galėtu mielos moterys jam papriekaištauti jog Saulius Skvernelis nesivadovauja etikos principais nepriimti į darbą žmonių neturinčiu reikalingos patirties . Kaip tai nutiko su A.Butkevičiumi 2013.05.29 atleidus panele B.Vėsaite iš ūkio ministro pareigu , o juk sprendimas ir tada buvo dvilypis ir tu klaidu grubiu nebuvo aptikta vienok tada Premjeras rado ryžto nesislapstyti po politiniais sprendimais , nematė reikalo vyriausybe statyti į priešprieša su Prezidentūra . https://lt.wikipedia.org/wiki/Birut%C4%97_V%C4%97sait%C4%97
  O tie bandymai pasislėpti po tautiniu mažumu klausimu ir šeip rodo pačio Premjero sveikatos trukumus ..Sveikame kūne sveika siela žydi .. bet matyt tai ne apie Premjera taip sakoma.

 15. Žemyna:

  Tegu su tais pačiais sakiniais link Vokietijos pavažiuoja. Ten tokie ,,lenkai” visi iki vieno mokomi valstybinės, o ne kaimynės kalbos. Ir čekai tokioms pretenzijoms vartų neatkelia.
  Gal ponas svečias išvardintų, kokiose dar pasaulio šalyse lenkų mokymui lenkiškose (sekmadieninėse!) mokyklose valstybės TIEK, kiek LT, lėšų skiria ir dar leidžia nelankyti mokyklų valstybine kalba? 🙂 Prosze bardzo, vardinkite, laukiame, szanowny panie 🙂

 16. Trumpai:

  Manau, kad Lietuvoje visiems reikia stengtis laikytis kalbos vartojimo viešojoje erdvėje įstatymų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: