Norint patekti į Seimą partijoms vis tik teks surinkti 5 proc. rinkėjų balsų (16)

Rinkimai | Alkas.lt nuotr.

Rinkimai | Alkas.lt nuotr.

Seimui nepavyko atmesti prezidento Gitano Nausėdos veto – kartelė rinkimams į parlamentą lieka 5 proc., o koalicijoms 7 procentai.

Už tai, kad 3 proc. kartelę nustatančios prezidento grąžintos Seimo rinkimų įstatymo pataisos būtų priimtos iš naujo, balsavo 70 Seimo narių, prieš buvo 51 ir du parlamentarai susilaikė.

Šalies vadovo grąžinto įstatymo priėmimui, taip atmetant jo veto, reikėjo ne mažiau kaip pusės Seimo narių, t. y. 71 balso „už“.

Už tai, kad G Nausėdos veto būtų atmestas, balsavo valdantieji „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai bei dalis Seimo narių Mišrios grupės narių.

Prieš žemesnę rinkimų kartelę balsavo opoziciniai konservatoriai, liberalai, socialdemokratai.

Pataisas dėl rinkimų kartelės mažinimo Seimas priėmė gruodį, daugiausiai valdančiųjų balsais. Jie laikosi pozicijos, kad nuleidus kartelę Seime bus atstovaujama didesniam rinkėjų skaičiui.

G. Nausėda pataisas vetavo argumentuodamas, kad žemesni rinkimų slenksčiai lemtų didesnį Seimo susiskaldymą į smulkias frakcijas ir mažesnį Vyriausybės stabilumą.

Taip pat prezidentas pažymėjo, kad sprendimas mažinti kartelę likus mažiau nei metams iki Seimo rinkimų prieštarauja gerajai tarptautinių institucijų įtvirtintai rinkimų praktikai.

Dabar partijos dalyvauja mandatų dalybose daugiamandatėje apygardoje pasiekusios 5 proc. kartelę, koalicijos – 7 proc. kartelę.

Prezidentas anksčiau buvo reiškęs paramą siūlymui mažinti kartelę iki 4 ir 6 procentų.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

16 komentarų

 1. Stebėtojas:

  Tai Naisių kiaulių ūkiui ateina paskutinės dienelės?

 2. Stebėtojas:

  Партия Найсяйского колхоза – ум, честь и совесть нашей эпохи (В. И. Ленин) 👏

  • Žemyna:

   Va, va čia tai archeologijos pergalė! Atkasėt. O aš krapštau krapštau atmintį ir niekaip neprisimenu paskutinio žodžio… Būtent, epochi… Reiks iš naujo pastudijuoti Lenino raštų paskutinį rinkinį (ar ne 63 tomai buvo?)
   🙂 🙂 🙂

   • Stebėtojas:

    Kiek to sifilitiko tomų buvo išleista, nežinau, bet gerai žinau, nes studijavau ir konspektavau “didžiojo rašytojo” brangaus Leonido Iljičiaus trilogiją “Mažoji žemė”, “Atgimimas”, “Plėšiniai”. Kažkoks “briedas”… 🤗

    • Žemyna:

     O, kiek praradot… Mes studijų metais turėjome iškalti mintinai kažkiek pastraipų iš pirmų gal 30 tomų. O į išvystyto socializmo pabaigą pasirodė „Pilnas raštų rinkinys”. Ir būtent paskutiniuose tomuose sudėti jo rašteliai su nurodymais, skirtais partijos ir armijos padalinių vadams, kurie gal jau ligos paveiktų smegenų padiktuoti buvo – būtent apie bespoščiadną masinį priešų naikinimą… Naikinti, naikinti, naikinti. Neskaičiuojant ir bespoščiadno.
     Ar ne šiais nurodymais vadovavosi tie NKVDistai, kurie asmeniškai sadistiškai vykdė Stalino pradėtą partijos narių, autoritetų ir karo vadų čistką, vėliau už persistengimus ir pražangas buvo patys sušaudyti arba ištremti į Sibirą*, o karui baigiantis gyvi likusieji buvo į LT, LV ir EE atsiųsti stribauti (atsiprašau, „partizanauti”)?
     Bet mes apie tą, kurs prašė: „Nazyvajtie menia prosto Iljič”…
     Apie jo „Mažąją žemę” ir kt. Visi aplink triūbija apie „genialų kūrinį”, kad net susidomėjau – na, ką genialaus gali parašyti žmogus, neturintis rašymo patirties?
     Perskaičiau. Na, tekstas tikrai sklandžiai parašytas, bet kas čia genialaus – tokios kokybės rašinį per brandos egzaminus gabi abiturientė parašys. Bet netgi to meto pažangių TV laidų ir literatūros autoritetai teigia, jog šedevras. Gal paviršutiniškai skaičiau? Perskaitau dar kartą, ir vėl tas pat – nepajėgiu suprasti, kur tas genialumas. Taip ir likau neatkasusi genialumo šaknų…
     ——————————–
     * Man anuometis budelių baudimas panašus į banditų gaujoms įprastą vykdytojų naikinimą, siekiant nepalikti tiesioginių liudininkų bei kad sau rankas nusiplautų: masinių žudynių kaltininkai, esą, nustatyti, ir, man asmeniškai nurodžius bei vadovaujant, nubausti.

     • Stebėtojas:

      Pasakojama, kad L. Brežnevas, perskaitęs daug teigiamų atsiliepimų apie savo “genialią trilogiją”, nusprendė… ir pats ją perskaityti. 🤣

      • Žemyna:

       Čia iš Wiki – nežinau, kokios jų taisyklės, ar leidžia cituoti (Gal „Alkas” ištrins po poros valandų?), bet gardus kąsnelis, nes ne vieną dalyką atskleidžia:
       Группе известных сов. журн-тов было поручено написать воспоминания Л.Бр-ва, призванные укрепить его политический авторитет.
       Как указывал Л. Млечин, сам Б-нев не только не участвовал в работе над собственными воспоминаниями, но даже ничего не рассказывал тем людям, которые их писали. Oтыскали в архиве какие-то документы и нашли сослуживцев Бр-ва. (O Vilniuje sklandė kalbos, jog tai Šolochovo darbas)
       Включив мемуары генсека в школьные и вузовские программы(!) и сделав их обязательными(!) для «положительного»(!) обсуждения во всех трудовых коллективах(!), парт. идеологи добились прямо противоположного результата — Л. Б-нев стал героем многочисленных анекдотов ещё при своей жизни. Согласно желанию Б-ва, нар.артист СССР В.Тихонов читал мемуары по всесоюзному радио. Ar ne tada atsirado anekdotas apie tai, jog kad ir ką atidarysi ar įjungsi, matysi ir girdėsi L.B.?
       O, ir vėl nučiuožiau į šalį nuo temos! Betgi taip smagu prisiminti, kaip per subotniką kartu su Leninu rąstą nešėme… 🙂

 3. Matyt, tą kartelę nėra jau taip būtina žeminti, bet dėl demokratijos gilinimo derėtų nustatyti rinkimuose dalyvavusioms, bet į Seimą nepatekusioms partijoms, pasisakymų iš Seimo tribūnos dienas, per kurias jų kandidatavusieji galėtų išsakyti nuomonę, o visuomenė ją išgirsti, dėl valdžioje esančiųjų vykdomos politikos.

  • Žemyna:

   Visai įdomu būtų! Bent jau kokį bandomąją kadenciją skirti, išbandyti, kaip eisis, o jei viskas gerai (rinkėjų nuomone!), galutinai įtvirtinti.
   Ačiū!

  • Žemyna:

   Valdantieji gudriai pasinaudojo asmens duomenų apsauga (ADA) tam, kad apskritai apie save bet kokius galus paslėptų. Keletą kartų prireikė susirasti poros įstaigų skyrių vadovų pavardes – tai net ir tai tapo ADA objektu, net ir tai nuo mokesčių mokėtojų slepiama! Negi taip visos biudžetinės įstaigos užsislaptino? O jie dar daugiau planų šia linkme turi. Greitai gal net vaidinti rinkimų nereiks, nes tada žinosi, ką jie į Seimą atsivedė, kas su visa šeima, kas su meiluže įsitaisė?
   O man kažkada atėjo į galvą mintis, jog pretenduojantys į bet kokį atsakingesnį postą – skiriamą, renkamą, ar konkursu atrenkamą, juolab į Seimą, vyriausybę bei savivaldybes ir jų įstaigas – turėtų bet prieš metus pateikti savo duomenis specialioje svetainėje. Tai būtų: kada ir kur mokėsi, dirbo, stažavo; koks išsilavinimas, mokslo laipsniai; kur ir kuo dirba šeimos nariai, kt.artimieji, giminės (jei dirba biudžetinėse įstaigose), į kokias vietas pretenduoja.
   Registruoti lankytojai, pasirašytinai susipažinę su atsakomybę apie melagingus duomenis, galėtų lankytis toje svetainėje ir palikti savo atsiliepimus (teigiamus ir neigiamus, t. p. ir anoniminius) apie pažįstamą (bendramokslį, kaimyną, bendradarbį, ar šiaip pažįstamą). Tada tarnybos turėtų laiko iš anksto išsiaiškinti asmenis, netinkamus darbai valstybės ar savivaldybių įstaigose…
   Gal jau gana pasimokėme, kad „po viskam” sužinome apie postus užėmusius pačius tikriausius nusikaltėlius valstybei, kurių dar ir nusikratyti ne taip lengva! Partijos vadas atsiveda savo palydą, o ta palyda atrenka jam paklusnius jo (ne rinkėjų!) norų bei fantazijų vykdytojus vyriausybėje ir įv. tarnybose, o paskui jie neiškrapštomi, tarnybos „neranda” jokių jo nuodėmių, jie atsitvėrę nuo tautos ADA ir įv. juos atsakomybės saugančiais įstatymais.
   Turi būti tankus filtras patekti (dabar jokio nėra), turi būti galimybė prasikaltusiam „padėkoti už darbą Lietuvai”…
   Ir jokiu būdu neturi patekti tie, kas eina nusiteikęs „pataisyti” Konstituciją pagal savo supratimą (nes ji jam/jai – „ne šventa karvė”). O už gudravimą prisiekus ištikimybę konstitucijai vėliau brukti jos keitimą turi būti baudžiama taip, kad vieną kartą suprastų visi esami ir būsimieji, jog už tai teks rimtai atsakyti.

 4. Iš Lenkijos:

  Kokios būtų dičkės nomenklatūrinės partijos ,jeigu jos kasmet negautų šimtus tūkstančių litų/eurų išmokų iš valstybės budžeto ir nebūtų nuolat glostomos ir giriamos neoliberalios komercinės ir LRT žiniasklaidos?Tad,jos tų rinkiminių 5% ir 7% kartelės įsikibusios laikosi. Likusios partijos ,partijėlės ir visuomeninkų sambūriai vos vos organiziciniai ir finansiškai kvėpuoja,be to minėtos žiniasklaidos yra išjuokiami ir į jų laidas beveik nekviečiami.Tokia tai demokratija Lietuvoje, tad nenuostabu,kad Lietuva tuštėja iš lietuvių,o jų vietas vis labiau užima atvykėliai.Patys silpniname Lietuvos valstybę, iš dalies išsižadame savo suvereniteto.Gerb. Basanavičiau kelkis iš kapo,nes ir Vilniuje ant Tauro kalno jau norima statyti ne ,,Tautos namus”,o ,,Koncertų salę”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: