Bus įteiktas antrasis Baltų apdovanojimas (5)

URM nuotr.

URM nuotr.

Spalio 31 dieną, 14 val., Vilniuje, Užsienio reikalų ministerijoje (URM) (J. Tumo-Vaižganto g. 2) vyks Baltų apdovanojimo teikimo iškilmės. Apdovanojimą įteiks Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministrai.

Baltų apdovanojimu bus įvertinti pasiekimai ir indėlis šiose srityse:  lietuvių literatūros vertimas į latvių kalbą arba latvių literatūros į lietuvių kalbą, lietuvių kalbos mokymas ir puoselėjimas Latvijoje arba latvių kalbos – Lietuvoje, Lietuvos arba Latvijos materialaus ir nematerialaus kultūros ir istorijos paveldo

tyrimai, tiriamoji žurnalistika apie Lietuvos ir Latvijos istoriją, kultūrą ir turizmą.

Baltų apdovanojimo taisyklės numato, kad jis gali būti teikiamas tiek asmenims tiek ir įstaigoms.

Baltų apdovanojimas yra 3000 eurų; šią sumą lygiomis dalimis skirs Lietuvos ir Latvijos užsienio reikalų ministerijos. Apdovanojimo žiuri sudaro abiejų šalių užsienio reikalų ministerijų atstovai ir kalbotyros, literatūros ir istorijos ekspertai.

Pirmasis Baltų apdovanojimas buvo simboliškai paskirtas 2018 metais, kai Lietuva ir Latvija šventė savo šimtmečius. Jį gavo kalbininkė profesorė Laimutė Baluodė už jos išskirtinius pasiekimus tyrinėjant, puoselėjant ir stiprinant Baltų paveldą.

Baltų apdovanojimui nominuotas filologas Alvydas Butkus, lietuvių literatūros tyrinėtojas Vigmantas Butkus, vertėjas ir literatūrolonas Silvestras Gaižiūnas, filologė Regina Kvašytė, vertėja Dace Meiere.

Kategorijos: Istorija, Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: