Seime aptarti Vilniaus savivaldybės veiksmai naikinat valstybės istorinės atminties ženklus (video) (34)

Diskusiją „Valstybės istorinės atminties įamžinimo teisinė aplinka: Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir Kazio Škirpos atvejis“ | Alkas.lt ekrano nuotr.

Diskusiją „Valstybės istorinės atminties įamžinimo teisinė aplinka: Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir Kazio Škirpos atvejis“ | Alkas.lt ekrano nuotr.

Rugpjūčio 21 d. Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija (LKVIAK) surengė pokalbį „Valstybės istorinės atminties įamžinimo teisinė aplinka: Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir Kazio Škirpos atvejis“.

Pokalbyje buvo aptarti visuomenės pasipiktinimą sukėlę pirmojo Lietuvos kariuomenės savanorio Kazio Škirpos ir Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo įamžinimo klausimai.

Pokalbyje pasisakė Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorius Vidmantas Bezaras, LKVIAK nariai, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovai  Seime Stasys Tumėnas ir Eugenijus Jovaiša, Audronė Jankuvienė. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorius Sigitas Narbutas, Seimo narys Povilas Urbšys, visuomenininkė Astra Genovaitė Astrauskė, Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolijos pirmininkas Gasparas Genzbigelis, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos pirmininko pavaduotojas Laimas Dieninis, Lietuvos Nacionalinės Bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centro vadovas Vidmantas Valiušaitis, Ferdinadas Vaitiekūnas, Kovo 11-osios Akto signataras Saulius Pečeliūnas, istorikė, visuomenininkė prof. Rasa Čepaitienė, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos valdybos Garbės pirmininkas Jonas Burokas, partizano Juozo Jakavonio-Tigro dukra, Laisvės kovotojų sąjungos pirmininkė Angelė Jakavonytė.

J. Noreikos atminimo lentos klausimu pasisakę įstaigų ir organizacijų atstovai pritarė, kad būtina pakabinti atminimo lentą į jos ankstesnę vietą. Vilniaus mero veiksmai kalbėjusių visuomenininkų vertinti kaip galimai neteisėti, o istorikų nuomone, yra nepagrįsti ir pažeidžia istorinį teisingumą.

Paaiškėjo, kad nukabindama atminimo lentą J. Noreikai-Generolui Vėtrai Vilniaus miesto savivaldybė nors ir vadovavosi savo 2011 m. patvirtintu teisės aktu, „Pritarimo atminimo, informacinių lentų, įamžinimo ženklų įrengimo projektams tvarkos aprašu“, tačiau šis aktas nebuvo įregistruotas Teisės aktų registre. Be to, V. Bezaro įsitikinimu, atminimo lentos nuėmimas turėjo būti suderintas ir su LMA Vrublevskių bibliotekos vadovybe. 

Bibliotekos direktorius  S. Narbutas priminė, kad Vilniaus meras Remigijus Šimašius, po to kai lenta po sudaužymo buvo suklijuota ir vėl pakabinta žadėjo nesiimti jokių veiksmų nederinęs su bibliotekos vadovybe.

LKVIAK narys S. Tumėnas atkreipė dėmesį, kad šis klausimas yra svarbus ir kitoms savivaldybėms ir pasisakė už tai, kad būtų suderintas vienas požiūris, suderintas „bendras mechanizmas“.

L. Dieninis pabrėžė, kad tokie veiksmai prieš tautinius simbolius vyksta sistemingai ir pagrindė savo teiginius kovos dėl Vyčio statybos Vilniaus Lukiškių aikštėje pavyzdžiu.

Pasak P. Urbšio, palyginusio Vilniaus mero veiksmus nukabinant J. Noreikos atminimo lentą su vandalo sudaužusio šią lentą kūju, R. Šimašiaus sprendimą nukabinti atminimo lentą apibendrindamas įvertino taip: „Vilniaus miesto meras inicijavo vandalizmo aktą“.

V. Valiušaitis atkreipė dėmesį į tai, kad Vilniaus savivaldybei priimant sprendimą dėl Kazio Škirpos alėjos pervadinimo buvo manipuliuojama informacija „…dideliame ekrane buvo parodyta citata, kuri nebuvo Škirpos, bet buvo priskirta Škirpai ir tuo pagrindu buvo priimtas sprendimas“, tad, pasak V. Vališaičio, kyla klausimas apie priimto sprendimo teisėtumą. Pasak jo, Vyriausybės atstovas turėtų peržiūrėti šio posėdžio įrašą ir įvertinti šio posėdžio teisėtumą.

„Diskusijoje išryškėjo du esminiai dalykai. Pirma, reikalingas aiškesnis valstybinio lygmens atminimo ženklų reguliavimas. Šiandien esama daug „pilkų zonų“, kai nereglamentuotas nei lentų kabinimas, nei juo labiau nuėmimas. J. Noreikos lentos atvejis akivaizdžiai atskleidė šį chaosą. Antras klausimas dar svarbesnis. Lietuvos istorinės atminties, ir ypač – laisvės kovų, įamžinimas senokai tapęs Rusijos informacinio karo ir pastangų perrašyti mūsų istoriją taikiniu. Kai keliami skandalai dėl mūsų istorinių asmenybių įamžinimo, reaguodami privalome tai turėti galvoje. Šiandien vykstantis puolimas prieš 1941 metų rezistencijos dalyvius yra tobulai parankus visiems, norintiems paneigti lietuvių tautos antisovietinį pasipriešinimą arba sumenkinti jį kaip fašistinį ar nusikalstamą. Privalome protingai ir principingai priešintis tokiems mėginimams, nesvarbu, ar jų sukėlėjai būtų užsienyje, ar mūsų šalyje“, – diskusiją apibendrino prof. Arūnas Gumuliauskas.

Šarūno Valentinavičiaus reportažas iš LKVIAK posėdžio (1 ir 2 dalis):

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

34 komentarai

 1. Žemyna:

  Šiandienos ,,Ryto allegro” laidos įrašo dar nėra, pagal datą rasite ją čia
  – lrt.lt/mediateka/audio/radijo-laidos/ryto-allegro .
  Laidai įpusėjus, apie ?09.30, spaudos apžvalgoje skambės Dambrausko str. ,,Šiaurės Atėnuose” apie gen. Vėtrą ir mus, protestuotojus.

 2. Ar jau pasirašėte?:

  Raginama trauktis Vilniaus merą R.Šimašių
  – peticijos.lt/naujienos/raginama-trauktis-vilniaus-mera-r-simasiu-24/ –

  Mūsų šalyje toliau verda diskusijos dėl Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus sprendimo nukabinti atminimo lentą praeityje garsiam šalies veikėjui Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai.
  LTRS kraštų sueiga sukūrė peticiją, kuria raginama politiką savanoriškai pasitraukti iš užimamoma posto.
  Internautai taip pat prisiminė ir kitus R.Šimašiaus poelgius, kurie supriešino visuomenę.
  „Vilniaus miesto meras R. Šimašiaus ir jo vadovaujama taryba naikina Lietuvai svarbius objektus, Lietuvos didvyrio, partizano Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą, pervadinta K. Škirpos gatvė.
  Tai parodė didžiulę nepagarbą Lietuvių Tautos atminimui, todėl reikalaujame Vilniaus miesto mero R. Šimašiaus atsistatydinimo“, – teigiama peticijoje, kurią galima pasirašyti čia –

  – peticijos.lt/visos/75349/reikalaujame-vilniaus-miesto-mero-r-simasiaus-atsistatydinimo/

 3. Žemyna:

  R. Šimašius: tai buvo sunkus sprendimas, žinojau, kad daliai žmonių skaudės
  – diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/r-simasius-tai-buvo-sunkus-sprendimas-zinojau-kad-daliai-zmoniu-skaudes-926979
  🙂

 4. Taip:

  O kaip įvertinti vilniečius rinkėjus,kurie antrai kadencijai išrinko kosmopolitą ir iš dalies vandalizmu pasižymėjusi R.Šimašių į mero postą ?

  • Žemyna:

   Tai kad gal nelabai vilniečiai rinko, jei žmogus supanikavo, nukūrė į vieną Vilniaus klubą ir puolė jo vadui po kojų? Ko prižadėjo, ,,ne mūsų reikalas”, bet vykdyti turės? Ir tikrai NE iš savo kišenės!

  • ŽEMAITIS:

   Vertink kaip nori. Rinkome ir rinksime.
   Nors Šimašius šiuo atveju pasielgė gal ir neteisingai (tai galėtų nustatyti kompetetinga komisija, kuri ištirtų, ar Škirpa bei Noreika prisidėjo prie žydų genocido, ar ne), jis paskubėjo, neišdiskutavo šio klausimo visuomenėje. Tačiau kas neklysta? O kas žino – gal jis teisus? Juk jei minėti asmenys prisidėjo (nors kažkuo) prie žydų genocido, tuomet teisingai pasielgė, kad nukėlė lentą ir pan.
   Kas neklysta? Klysta dažnas. Tad vertiname ne pagal vieną faktą, o pagal VISUS darbus bei kompetencijas. O Šimašius pasižymėjo kaip geriausias Vilniaus meras. Tad kas balsavo už jį (pirmiausia – jaunimas) – tie ir toliau balsuos. Bent jau Vilniuje tai Šimašiaus populiarumo tikrai nesumažins.

   • Žemyna:

    Tamsta norite pasakyti, jog vilniečiams tinka putinoidinis darbo stilius? Kai net ir teisininkai elgiasi ne pagal teisę, o pagal savo skonį, supratimą, įnorius? Teismai (ne teismAS, o teismAI!) jau vyko, Aukščiausiojo Teismo sprendimas padėjo galutinį tašką. Tačiau ponui Š. Lietuvos teisininkai ir teismai – ne autoritetas?
    Jo galva, turime vadovautis sovietmečiu(!) KGB(!) parengta ir tam centrui perduota medžiaga apie litofcus fašistus, nuo kurių Lietuvą išgelbėjo bolševikai? Jo reikalas, jei jis savo virtuvėje tuo tiki. Tačiau tada jis negali būti net ir seniūnas, ne tik meras. ČIA LIETUVA, todėl čia net ir šimašiams PRIVALU LT įstatymais ir teise vadovautis.
    Po visų teismų sprendimų teisininkas(!!!) tvirtina savo fantazijas ir sauvaliauja, piktnaudžiaudamas savo tarnybine padėtimi? Iš tiesų – kuo jo veiksmai skiriasi nuo Klaipėdos Titovo ar bet kokio kito tituškos?

    • ŽEMAITIS:

     Manau, gerokai perlenkiate ir klystate.
     Šimašius jau seniai (dar dirbdamas LLRI) užsirekomendavo kaip liberalių provakarietiškų pažiūrų žmogus. Tokių pažiūrų ir laikosi. O si putlerine Rusija tai neturi nieko bendro.
     Žinoma, reikėjo tuos įrodymus išviešinti. Pvz, aš iki šiol nežinau tikrosios tiesos (tiesa, ne itin domiuosi – yra kitų darbų). Tačiau esu linkęs pasitikėti Šimašiumi ir jo komanda. Tad nemanau, kad jis veiskmų ėmėsi ne be pagrindo. Tiesiog stigo komunikavimo su visuomene. Aišku, tai klaida, bet kas neklysta?
     Nežiūrint viso, ir dabar laikau Šimašiu geriausiu Vilniaus meru iš visų iki iol buvusių.

     • Žemyna:

      Atsiprašau: pseudoliberalių.

      • ŽEMAITIS:

       Nereikia atsiprašinėti, nes neįžeidėt 🙂
       Ir esu ne “pseudoliberalas”, o liberlas (dešinysis liberalas – neoliberalas) tikrąja to žodžio prasme.
       Pseudoliberalais derėtų vadinti tuos, kurie tarsi vadina save “liberalais”, bet iš tiesų yra kairieji (pvz., visa JAV Demokratų partija, taip pat Europos “naujosios kairės” jūgos ir t.t.). Tai jie yra “pseudo”, nes save pristatydami “liberalais” nerodo jokios pagarbos neabejotinam visuomenės materiaalaus progreso varikui – RINKOS EKONOMIKAI.

       • ŽEMAITIS:

        Tokių “pseudoliberalų” ir pas mus, net politikoje, nestinga.
        Pavyzdžiui, net kairioji Šakalienė “liberale” buvo patapusi. Neužsibuvo – dabar jau socialdemokratė…
        Pilna tokių prigužėjo ir į naująją “Laisvės partiją”, yra ir senojoje “liberalų” Zuoko partijoje, vienas kitas pasitaiko ir Liberalų sąjūdyje.
        Net nežinau, kurių asocijuotų liberalų tarpe yra daugiau – “pseudoliberalų” ar tikrųjų liberalų?

 5. Žodžio laisvė...:

  Na savo pareigą atlikote,ponai.Galima padėti paukščiuką.O kas toliau?Iki susitikimo po…..30 metų?
  Vai,vai,kokia bejėgystė.Todėl ir siautėja įvairūs šimašiai,miškų kirtėjai,kremliniai politrukai ir Putino
  propagandistai.

 6. Arūnas:

  pasipiktinom namuose, pasipiktinom darbe, net ir Seime buvo pasipiktinusių šimašiada, bet kas pasikeitė. VSD ar prokuratūra užsiima kita, jų mentalitetą atitinkania veikla ir nemato, kad tautoje įtampa jau kyla. Laukia protesto demonstracijų kaip Maskvoje, o paskui sakys, kad kremliaus darbas. O gal dar kokią Kusaitę ar Venskienę išgalvoja…

  • Žemyna:

   Ačiū! ,,Šimašiadą” įrašiau į naujažodžių žodyną 🙂 Taigi, autorinės teisės tamstos.
   O ten radau frazę (gal sąvoka pataps?) ,sušimašinta Lietuva” bei sušimašinti.

   • Antanas:

    Kiti naujadarai: šimašizmas (ideologija), šimašinija (diagnozė), šimotvarkis (Šimašiaus potvarkis), šimadienis (Šimašiaus gimtadienis), šimašūdas (lietuviškas keiksmažodis), šimzdiec (rusiškas keiksmažodis). 🤗

    • Žemyna:

     šiuo adresu
     – liepa.rastija.lt/Tartuvas/Naujazodziai/Article/3052/Reiksme
     galima įrašyti kur nors rastą, girdėtą ar paties sugalvotą naujažodį.
     Pirma reikia žodį įrašyti į paiešką – patikrinti, ar jo ten dar nėra. Jei nėra – tuoj iššoks pasiūlymas įrašyti. Taigi, apsižvalgykime – ar viskas jau „inventorizuota”?

  • Julijonas:

   Nereikia galvoti, kad valdžiažmogiai ramūs. Jie to tik neparodo. Jei dar ilgiau ir rimčiau padrebinsim, tai ir pasieksim. Nesitikėkim, kad jie tuoj kris ir kojas į dangų iškels. Reikia ir mūsų pastangos. Čia tam tikra prasme imtynės.

  • ŽEMAITIS:

   Maskvoje protestuoja jaunimas, o kas Vilniuje išeistų į gatves? Gal porą dešimčių senukų?
   Tiesiog jaunimas mąsto pakankamai liberaliai ir remia dabartinį Vilniaus merą. Už jį visi balsavome itin aktyviai ir toliau balsuosime.
   Aišku, gal žmogus ir paskubėjo, gal pirmiau reikėjo išdiskutuoti, paviešinti turimus faktus apie Škirpą ir Noreiką – o tik tada spręsti nuimti lentas (jei yra jų antisemitizmą įrodančių faktų), ar ne (jei jų nėra). Aišku, toks karčiavimasis nėra gerai. Kaip ir tas cirkas su Meko paveikslais.

   Tačiau tai neatima kitų Vilniaus mero privalumų bei gebėjimų. Jis užsirekomendavo kaip geriausias visų laikų meras. Tad kodėl jo turėtume nerinkti ir toliau?

   • Juozas:

    tu, žemaičių gėda, tur būt, nei skaityti, nei klausyti nemoki. Lietuvos Rezistencijos ir Genocido Centras, Aukščiausiasis teismas 2 kartu (!) priėmė nutarimą, kad nei K.Škirpa, nei Noreika prie genocido neprisidėjo. Po šito Šimašizmas ir jo paistalai neturi prasmės ir juridinės galios.
    Dėl Šimašiaus, kiap blogiausio mero įrodymų : miesto infrastruktūra (ypač keliai) visiškai nevystomi – neparuošta nei vieno naujo projekto, ir tai turint Didžiausią finansavimą Lietuvoje. Kada bus aplikelis : – po 50 metų? Kodėl nestatomi viadukai, kaip normaliose šalyse? Sportininkų baseną nugriovė, o atstatys kada? Jie treniruojasi Varėnoj , Širvintose – ar ne gėda? Kaunas turi baseinus, stadioną ir greitu laiku dar kartą jį perstatys, ir padarys tą daug pigiau, nei Šimašiaus vagys. Situacija gėdinga! Su vyčio projektu meras apsi…. dar kartą – ir vėl Kaunas aplenkė. Kur geriausia pramogų arena Lietuvoje ?- vėl Kaune ? Iš Vilniaus toks meras padarys užkampį

    • ŽEMAITIS:

     Ar aš “žemaičių gėda” ar garbė – ne pačiam spręsti. Net keliuose šaltiniuose mano pavardė nurodyta kaip žinomo (manau, ir gerbiamo) iš vienos Žemaitijos savivaldybės kilusio žmogaus (daugiau nedetalizuosiu).Manau, dabartinis jaunimas bei ateities kartos mane ir toliau laikys vinu iš Žemaitijos kilusių gerbiamu žmogumi. Net ir už šais pilietines pastangas atvesti mūsų piliečius į protą. Bet čia ne apie tai.
     Pirmiausia to stadijono Vilniuj nereikia, nes tai tuščias ir beprasmiškas biudžeto švaistymas (geriau jas skirtų ligoninėms ir pan). Aš, kaip ir nemaža vilniečių dalis, esu prieš stadioną.
     Antra – Vilniaus aplinkėlis jau dalinai nutiestas – jis juosia Vilniaus pietinę ir vakarinę (iš dalies – ir šaiurinę) dalis. Rytinėje dalyje jo net nereikia, o šiaurinėje dalyje – dar bus nutiestas. Tad viskas vyksta pagal planą – nebūkit vaikas, nenorėkit, kad viskas staiga atsirastų 🙂
     Viadukai yra statomi. Tai vienas, tai kitas. Nenorėkit visko iš karto.
     Grįžtant prie temos – asmeniškai aš negirdėjau tokių teismų sprendimų. Būčiau dėkingas, kad atsiųstumėte nuorodą. Iš tiesų – jei Škirpa ir Noreika visiškai neprisidėjo prie genocido – tuomet stosiu jūsų pusėje ir reikalausiu lentos gražinomo. Dėl alėjos – tai nežinau, nes iš principo esu kategoriškai prieš gatvių vadinimą žmonių vardais.
     O ir paminklų Vilniuje per daug. Reiktų pašalinti kad ir Cvirkos ir t.t.
     Dėl Vyčio paminklo – tai tegu Kaunas džiaugaisi. manau, kad Lūkiškių aikštė turėtų būti vilniečių ir miesto svečių laisvalaikio praleidimo vieta (panašiai, kaip Bernardinų sodas), ir jokių paminklų čia nereikia.

 7. Bartas:

  Matote, Vilniuje siautėja mankurtas. Ant jo valdžios jau nėra. Jis carukas .
  Ateina kažkas iš “išrintosios tautos” ir sudaužo Lietuvos Didvyriui skirta atminimo ženklą. Visi netenka žado. Ką daryti? Na aišku , reikia sukurti komisiją (nori reikalą paskandinti – sudaryk komisiją). O banditas, be jokių komisijų, be jokių sprendimo apspjovė Lietuvą ir nieko. Valdžia sėdi šiknas suraukia ir kapų tyla.
  Teisingai vienas maskovitas pasakė ; jūs (Lietuva) nepriklausomi, bet nuo jūsų ir jums niekas nepriklauso .

 8. antanas:

  Tas, kas inicijavo vandalizmo aktą – yra VANDALAS. Šioje aukščiausio lygio provokacijoje kolaborantas Vilniaus meras R.Šimašius įvykdė tikra žodžio prasme vandalizmo aktą – nukabino generolo J.Noreikos atminimo lentą ir panaikino K.Škirpos gatvės pavadinimą, tuo pelnė dukart VANDALO titulą.

 9. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Dėl bandito Remigijaus Šimačiaus siautėjimo padarinių (kai Vytis paverstas pastumdėliu, …), visų įstaigų aukščiausi paregūnai tyli svetimšalių naudai. L l blogai.
  ***
  “… mes turime sukilti.” (nuo 1:05:44)
  “… Baltijos kelią paverskime pasipriešinimo keliu.” (nuo 1:08:20)
  Leonas Kerosierius
  Va čia h t t p s://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=_MA41kn2lr0
  __________________________________
  Užvaldyta Lietuva (komunistus dangstančiųjų landsberginių, brazauskinių, grybauskinių, karbauskinių ir kt pan)
  2019 rugpjūčio 23

 10. ŽEMAITIS:

  Nesumenkinat R. Šimašiaus, kaip išties gero mero vardo ir nuopelnų Vilniui, reikia pripažinti, kad jis šį kartą išties pasielgė neteisingai. Nuimti lentą naktį, prieš tai oficialiai nepaskelbus kodėl ir t.t. – taip elgtis solidžiam merui tikrai nedera.
  Kaip būčiau pasielgęs aš? Tiesiog gavęs informacijos, kad vienas ar kitas didvyriu laikomas asmuo kažkuo prisidėjo prie žydų (ar kitų tautų) genocido, arba ragino ptautiniu pagrindu žpažeidinėti LR piliečių teises (pvz, atimant jų pilietines teises, nacionalizuojant turtą, rąginant jų nekęsti ir t.t.) – būčiau nedelsdamas sudaręs kompetetingą istorikų ir teisininkų komisiją, kuri surinktu pagrįstus faktus, įvertintu įtariamų asmenų vaidmenį ir jį viešai paskalbtų. Jei būtų nenuginčijamų faktų (dokumentų su jų parašais ir t.t.) apie prisidėjima prie genocido ar net raginimą pažeidinėti žydų teises, tuomet viešai paskelbčiau, kad atminimo lenta bus nuimta, gatvė pervadinta ir pan. Aišku, greičiausiai visuomenėje rastųsi primityvių pseudopatriotų, kurie bandytų nuneigti ar atvirai, nežiūrint faktų, prieštarautų nukėlimui. Su tokiais … (pyp) būtų kalba trumpa – jie ignoruojami, o jei priešinasi (neleisdami nuimti lentą ir pan.) sulaikomi ir teisiami (baudos ir t.t.). Galėtų kilti ir politinis pasipriešinimas – pvz., kokie nors veidmainiai populistai misto taryboje balsuotų prieš nukėlimą ir t.t. Tačiau tokiu atveju man ir mano atstovaujamai partijai išeitų net į naudą, nes juos būtų galima drąsiai apkaltinti ignoruojant žmogaus teises, remiant nusikaltėlius ir t.t. Visuomenė, o ypač – jaunimas (bent jau Vilniaus) tikrai būtų mano pusėje. Tad politinė pergalė būtų mano pusėje, o lentos nukėlimas ar gatvės pervadinimas tik dar labiau padidintų mano populiarumą visuomenėje.
  TAIGI, ŠTAI TAIP TURĖJO BŪTI ELGIAMASI TEISINĖJE VALSTYBĖJE. Bet kažkodėl Šimašius šiuo atveju nesugebėjo įvertinti situacijos ir iš to turėti ne problemų, o naudos.

 11. Pasilaiciai:

  Pagatba! Pagaliau sveiko proto apraiska jau ir Alke.

 12. Pasilaiciai:

  Cia buvo Zemaiciui. Yra puiku, kai tautines vertybes perima liberaliu paziuru asmenys.

 13. Žemyna:

  Kas ką pridirbo Katedros a.? Prieš 10 min. žmonių tik nedidelė grupelė buvo, tačiau atlėkė net kelios policijos mašinos?
  delfi.lt/video/transliacijos/24-7/?cityname=vilnius#video
  Bet kaip smagu buvo po 19 val., kai ėjau iš aikštės -žmonės tokia banga plūdo aikštės link, kad sunku buvo į priešingą pusę irtis. Lyg Sąjūdžio metais, kai, išgirdę per radijukus Sąjūdžio šaukimą kažkur rinktis, visi iš tos vietos, kur buvo, staiga pasukdavo ta kryptimi, kur buvo šaukiami.

 14. A.Gumuliauskas,apibendrindamas diskusiją, nepabrėžė ,kad pagrindinis visų ,neteisėtai įvykdytų veiksmų kaltininkas yra Vilniaus miesto meras Šimašius ,kuris dar ir stabdo Lukškių aikštės tvarkymą, jo nurodymu atmetamas Vyčio projektas. Ne tik Vilniuj,bet ir visai Lietuvai būtų geriau,jeigu šis atviras lietuviškumo simbolių niekintojas Šimašius,būtų kuo skubiausiai atleistas iš užimamų pareigų be teisės dirbti vadovaujamą darbą.

  • Žemyna:

   O tai Delfyje jau skaitėte? –
   Vilniaus politikai registravo šūsnį siūlymų dėl atminimo lentų sostinėje
   – delfi.lt/news/daily/lithuania/vilniaus-politikai-registravo-susni-siulymu-del-atminimo-lentu-sostineje.d?id=82073443
   Jie pakabins lentą ir kurs komisija, kuri skelbs savo „nuosprendžius”, kas ko vertas (iš savo „išsilavinimo” seklumų?)

   Savo parašais galime paskatinti poną aktyviau gelbėti savo kailį:
   peticijos.lt – peticija
   (Yra galimybė pasirašiusiojo pavardės neviešinti)

   Reikalaujame Vilniaus miesto mero R. Šimašiaus atsistatydinimo
   – peticijos.lt/visos/75349/reikalaujame-vilniaus-miesto-mero-r-simasiaus-atsistatydinimo/
   Pasirašyti gali VISA LIETUVA.
   Raginkite visą plačią giminę ir draugus, kad ir anie ne tik pasirašytų, bet ir savo ruožtu visus ragintų

 15. Pagal Konstituciją Vilnius yra valstybės sostinė, o valstybė yra visų, taigi Vilniaus meras, esantis atsakingas už sostinės valdymą, yra visų Lietuvos žmonių rūpestis, tad teisė reikalauti Šimašiaus atsistatydinimo priklauso visiems Lietuvos žmonėms. Matyt, tam, kad jį atstatydinus gali prireikti rugsėjį į Vilnių kviesti visą Lietuvą…

  • Žemyna:

   O ką ?- Suvažiuoti ir padėti jam palikti savivaldybę – mintis. Galime ir kaip olimpinį čempioną su ąžuolo vainiku ir būgnais ant rankų išnešti.
   Beje, iš PETICIJOS.LT sužinojau, jog ANTAKALNIO PUŠYNUS „ruošia” naujam NT projektui (didžiulis PC ir daugiabučiai). Tai š.m. birželio 21 d. sprendinys.
   – .peticijos.lt/visos/75371/issaugokime-antakalnio-pusynus/

   O dar ten esame kviečiami palaikyti peticiją, kad pretendentai į renkamas vietas būtų įpareigoti „Nurodyti VRK apie KGB bendradarbiavima”
   – peticijos.lt/visos/75366/nurodyti-vrk-apie-kgb-bendradarbiavima/
   Pasirodo, dabar to nereikalauja įstatymas(!!!)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: