Nubaudė už neteisingai nugenėtus medžius (1)

Medžių genėjimas | gzeme.lt nuotr.

Medžių genėjimas | gzeme.lt nuotr.

Į redakciją kreipėsi skaitytojas, pasipiktinęs, kaip išgenėti Ukmergės mieste, Antakalnio gatvėje augantys medžiai. Pasak ukmergiškio, kai kuriems medžiams šiek tiek patrumpinamos šakos. Tačiau keli medžiai, augantys ties Antakalnio gatvės 46 ir 48 namais, visiškai sužaloti – likę tik kamienai.

„Ar galima taip genėti? Kas turėtų kontroliuoti, kaip atliekami tokie darbai? Tikriausiai medžius genėti gali ne visi, tam reikalingas kažkoks išmanymas? Ar numatyta už tokią „saviveiklą“ ar nemokšiškumą atsakomybė? Juk gamtai padaryta žala…“ – samprotavo ukmergiškis.

Skaitytojo pateiktą informaciją perdavėme Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. Sulaukėme viešųjų ryšių specialistės Ievos Krikštopaitytės atsakymo: „Po to, kai buvo gauta laikraščio „Gimtoji žemė“ užklausa dėl medžių genėjimo, aplinkosaugininkai nurodytoje vietoje atliko neplaninį patikrinimą ir nustatė, kad trys liepos didžialapės (Antakalnio g. ties 44-48 namais) buvo nugenėtos neteisingai, t. y. nesilaikant genėjimo taisyklių (nugenėtos per storos šakos). Leidimai genėjimui buvo išduoti. Už šį pažeidimą atsakingo juridinio asmens UAB „Ukmergės versmė“ buvo paprašyta atlyginti gamtai padaryta žalą, kuri siekia 297 eurų. Jei asmuo atlygins šią žalą, jam bus skirta susimokėti pusę minimalios baudos“.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: