Latvijoje vyksta lietuvių kalbos dienų renginiai (0)

lkdLatvijos lietuviai jau ketvirtą kartą dalyvauja Lietuvių kalbos dienose, skirtose lietuvių kalbos sklaidai, mokymosi motyvacijai ir kalbos prestižui didinti. 2019 metus Seimas yra paskelbęs Pasaulio lietuvių, Juozo Tumo-Vaižganto ir Vietovardžių metais, todėl renginiuose daugiausiai dėmesio skiriama šioms temoms.

Renginiai vyksta Rygoje ir Daugpilyje, organizuojama lietuvių kalbos olimpiada ir viktorina „Atidarykime kalbos kraičio skrynią”, renginys „Juozas Tumas-Vaižgantas Daugpilio realinėje gimnazijoje”, Latvijoje gyvenantys lietuviai ir lietuvių kalbą mokantys bičiuliai kviečiami į Nacionalinio diktanto rašymą. 

Lietuvių kalbos dienos renginių ciklą kovo 11-12 dienomis užbaigs Latvijos universiteto Lituanistikos centro ir Lietuvos ambasados Latvijoje organizuojamas renginys „Kalba-kultūros raktas“. Jo metu Latvijos universiteto lituanistikos kursų klausytojai bus supažindinti su Lietuvos kultūra, kalbos ypatumais ir dalyvaus viktorinoje. 

Lietuvių kalbos dienos Valstybinės lietuvių kalbos komisijos kvietimu yra rengiamos visame pasaulyje vasario 16 – kovo 11 dienomis. Jų metu rengiamos paskaitos, diskusijos ir susitikimai, skirti lietuvių kalbos ir kultūros sklaidai, iškilioms istorinėms asmenybėms pristatyti. Lietuvių tautybės asmenys Latvijoje sudaro penktąją pagal dydį tautinių mažumų grupę. Daugiausia lietuvių gyvena Rygoje ir pasienyje su Lietuva.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: