A. Bajoras. Atviras laiškas VRK pirmininkei: Kodėl trukdote pasirašyti? (video) (4)

VRK | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

VRK | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Kovo 2-4 d. Jūs sutrukdėte Lietuvos piliečiams pasinaudoti Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymo suteikta teise paremti  pretendentų į Lietuvos Respublikos Prezidentus iškėlimą. Kovo 3 d. 20 val.  užblokavote rinkėjams skirtą portalą rinkejopuslapis.lt.  Šis puslapis buvo neprieinamas iki kovo 4 d. 12:30 val.

Tokio elgesio motyvus Jūs argumentavote savaip interpretuodama „Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą“, kurio 53 straipsnis „Rinkimų agitacijos draudimas rinkimų dieną“ reikalauja likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos, drausti agitaciją ne tik savivaldybių rinkimuose, bet ir kitų tuo pat metu vykstančių rinkimų kampanijų agitacijas.

Pasak Jūsų, parašų skirtų pretendentų į Prezidentus iškėlimui rinkimas yra taip pat politinė reklama todėl, esą, parašai už kandidatus pagal minėtą savivaldos rinkimų įstatymą negalėjo būti renkami nei popieriniuose lapuose, nei Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) specialiame interneto puslapyje rinkejopuslapis.lt.

Jei  sprendimas neleisti rinkėjams kandidatų palaikyti parašais iš tikrųjų būtų grindžiamas, kaip teigėte, vykdant Savivaldybių rinkimo įstatymo 30-ąjį straipsnį, tai parašų rinkimas turėjo būti sustabdytas jau nuo kovo 2 d. 1 val. nakties, tai yra likus 30 val. iki rinkimų pradžios (rinkimai prasidėjo – kovo 3 d. 8 val.) ir atnaujintas pasibaigus balsavimui, tai yra – kovo 3 d. 20 val.

Tačiau elektroninis pasirašymas kažkodėl buvo sustabdytas tik kovo 2 d. 20 val., o atnaujintas ne rinkimų dieną, pasibaigus balsavimui – kovo 3 d. 20 val., o tiktai kitą dieną ir po rinkėjų raginimo – kovo 4 d. 12:30 val.

Tad, jei kaip Jūs teigiate, kandidatų iškėlimo parašų rinkimas savivaldos rinkimų išvakarėse bei rinkimų dieną yra negalimas, tai pati VRK pažeidė Savivaldybių rinkimų įstatymą ne tik dėl draudimo pradžios laiko, bet ir dėl draudimo laikotarpio pabaigos, bei jo trukmės.  Juk VRK ne laiku paskelbtas ir ne laiku atšauktas pasirašymo draudimas buvo ilgesnis nei galėjo būti pagal įstatymą, truko ne 38 val. o – 44 val. 30 min.

Kita vertus, lieka neaišku ar Jūs pati esate tvirtai įsitikinusi savo sprendimų teisėtumu, nes neveikiančio „Rinkėjų puslapio“ užsklandoje skelbiamame paaiškinime portalo neveikimo priežastimi įvardijamas ne minėtas rinkimų įstatymas, o „saugumo priežastys“: Informuojame, jog š. m. kovo 3 d., vykstant savivaldybių tarybų rinkimams, dėl saugumo priežasčių portale „Rinkėjo puslapis“ nebus teikiamos viešosios elektroninės paslaugos išoriniams naudotojams. Ar tai reiškia, kad rinkejopuslapis.lt yra nesaugus? Gal galite paaiškinti ar dabar jis saugus?

Užblokuotas rinkimų portalas www.rinkejopuslapis.lt | Alkas.lt nuotr.

Užblokuotas rinkimų portalas www.rinkejopuslapis.lt | Alkas.lt nuotr.

Mes nuolat raginami būti pilietiškais, aktyviau dalyvauti rinkimuose, bet tuo pačiu metu žmones visaip nuo to bandoma atgrasyti, numušti jų norą ir ūpą būti pilietiškiems, aktyviems? Tikiuosi ne Jūsų prašymu policininkai sulaikė pretendentui į kandidatus Prezidento rinkimuose Arvydui Juozaičiui parašus Klaipėdos teatro aikštėje rinkusius klaipėdiečius?

Ar ir vėl trumpinsite įstatymo numatytą parašų rinkimo laiką, kai vyks savivaldybių merų 2-asis rinkimų ratas? Jei taip, tai gal vėliau pridėsite papildomų dienų parašams rinkti?

Neturite teisės pridėti? O teisę atimti turite? Piliečių teisės rinkti trukdymas yra nusikaltimas baudžiamas iki ketverių metų laisvės atėmimu (BK 172 str.). O pasirašymas už piliečio teisę kandidatuoti – rinkimų teisės įgyvendinimas, o ne rinkimų agitacija.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

 1. Juozas:

  Visiški vėjai su VRK. Reikėjo įskiepius/puslapius susijusius su savivaldybės rinkimais padaryti neprieinamus ir viskas.
  Normalioje tarnyboje, kontoros vadovė turėtų būti pakeista į aukštesnės kvalifikacijos darbuotoją.

 2. Petras Mureika: ekspol.pareig. ...:

  Pritariu šio laiško turiniui ir įsitikinęs, kad buvo pažeista rinkėjų teisė pasirašyti už tam tikrus kandidatus, t. y. buvo pažeista LR Konstitucija !!!

 3. Gabrielė:

  Galim būtų VRK Pirmininkei netik nurodyti, kad jai gręsia 4 metų laisvės atėmimas, bet ir patraukti baudžiamon atsakomybėn. O kuo ji skiriasi nuo kitų piliečių? Pažeidei įstatymą, tai ir atsakyk Matjošaityte!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: