Moteris atsisakė cukraus ir susigrąžino 18-metės svorį (0)

Tatjana Voitechovič (32 m.) | Asmeninio albumo nuotr.

Tatjana Voitechovič (32 m.) | Asmeninė nuotr.

Anglijoje gyvenanti Tatjana Voitechovič (32 m.) yra ofiso darbuotoja, kurios didžioji dalis pomėgių: tapyba, lipdymas, siuvimas yra susiję su ilgalaikiu sėdėjimu. Atvykusi pasisvečiuoti pas bičiulę į Lietuvą išgirdo, kad ji nevartoja alkoholio, nes „sėdi ant detokso“. Smalsumas moterį nugalėjo ir jai pavyko susigrąžinti 18-metės svorį bei atsikratyti daugybės sveikatos negalavimų.

Paskutinis kumpio gabalas

Atvažiavau pasisvečiuoti į Lietuvą, susitikau su Kristina kavinėje, kur ji man pareiškė, kad negeria alkoholio, nes „pas ją detoksas“. Sakau, gerai, papasakosi kai užbaigsi. Man buvo labai įdomu, nes tuo metu turėjau begales sveikatos klausimų, imuninė sistema buvo lygi nuliui. Ryte, pietums ir vakarienei visada valgydavau saldainius. Pyragaičiai, tortukai, 

saldainiukai, uogienės buvo kasdieninis asortimentas. Man užtekdavo pakalbėti telefonu su sergančiu žmogumi ir kitą dieną aš jau gulėdavau lovoj su temperatūra. Kas praeidavo ir nusičiaudė, perimdavau estafetę iš karto. Man 32 metai, bet pakilti laiptais buvo tikras iššūkis – labai skaudėjo sąnarius, o aš dar net vaikų neturiu!

Pokalbio metu iš Kristinos Bondar sužinojau, kad ir ji turėjo panašių problemų. Pakeitus mitybos įpročius, ji pasiekė stulbinamų rezultatų. Prarasti neturėjau ko, o nuolat jaustis blogai įgriso. Suvalgiau paskutinį kumpio gabalą, atsisveikinau su mylimiausia duona, pauosčiau vaisius ir mano kelionė prasidėjo!

Tatjana Voitechovič (32 m.) | Asmeninio albumo nuotr.

Tatjana Voitechovič (32 m.) | Asmeninė nuotr.

Stulbinantys savijautos pokyčiai

Pirmą kartą numečiau 4 kg, antro detokso metu 2 kg. Šiuo metu svoris lygiai toks pat kaip 18-os metų.

Susireguliavo kūno temperatūra. Tai man svarbu, nes mano normali kūno temperatūra yra 35.8, anksčiau per dieną pasikeisdavo kelis kartus: ryte normali, diena 37 ir naktį vėl normali.

„Nebesuka“ kojų naktį (tai nebuvo mėšlungis, bet toks jausmas, kad kojos ne tavo ir jų nėra kur padėt). Išsiaiškinau, kad tai nesveikų kepenų požymis. Taip nutinka, jei valgai prieš miegą, gaunasi per didelė apkrova kepenims. Pagerėjo kraujotaka, galūnės taip nebešąla. Išnyko sąnarių skausmai.

Detokso metu rečiau kartojasi migreniniai galvos skausmai ir jie būna švelnesni. Dingo gerklės infekcija. Celiulitas beveik nepastebimas. Atsirado daugiau energijos. Nagai, plaukai, oda…Pirmą kartą nagą susilaužiau po metų… O imunitetas! Kiti serga – aš laikausi! Kartais būna peršalimas ar koks nežymus virusas, bet jis praeina daug greičiau ir švelnesne forma nei anksčiau.

Tatjana Voitechovič (32 m.) | Asmeninio albumo nuotr.

Tatjana Voitechovič (32 m.) | Asmeninė nuotr.

Apgautų skonio receptorių įkaitai

Supratau, kad daugelis žmonių nėra pasiruošę skirti laiko sau. Daugeliui lengviau nusipirkti brangių vitaminų ir užsikąsti juos bandele su džemu ar šokoladu, nes sveikai maitintis užima laiko ir yra brangu. Kai kuriems žmonėms atrodo, kad aš išsidirbinėju, kad tai darau tik dėl svorio metimo. Mažai kas supranta cukraus atsisakymo prasmę, nes dieta siejama su svorio metimu, bet ne sveikatos gerinimu. Iš mano pažįstamų rato Anglijoje niekas nesiryžo išmėginti cukraus detokso programos, nes mano, kad gyvenimas per trumpas save riboti nuo „gerų“ dalykų.

Aš manau, kad cukraus atsisakymas ir teisingų mitybos įpročių suformavimas visų pirma padeda sveikatai. Be to, tai padeda pasitikrinti valios ir nepriklausomybės lygį. Cukraus detoksas taip pat yra tobula programa visiems, kas nori numesti svorio, nes prie praeito gyvenimo nesinori grįžti, todėl ir svoris negrįžta!

Ačiū Kristinai Bondar už Laisvę – aš jau nesu savo apgautų skonio receptorių įkaitė! Knygą „Cukraus detoksas“ galite užsisakyti el.paštu kristina@sveikuoliai.lt.

Tatjana Voitechovič (32 m.) | Asmeninio albumo nuotr.

Tatjana Voitechovič (32 m.) | Asmeninė nuotr.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: