Mirė žymus skulptorius Romualdas Kvintas (video) (1)

Romualdas Kvintas | asmeninė nuotr.

Romualdas Kvintas | Asmeninė nuotr.

Spalio 20 d., eidamas 66-uosius metus, mirė garsus Lietuvos skulptorius Romualdas Kvintas, šeštadienį pranešė Lietuvos radijas.

Jis žinomas iš tokių savo darbų kaip Vytauto Kernagio skulptūra Nidoje, Romain Gary skulptūra, Sausio 13-osios memorialas Lietuvos radijo ir televizijos kieme, paminklas gydytojui Cemachui Šabadui. 

2015-ųjų rudenį Rusnėje buvo atidengta R. Kvinto skulptūra Hermannui Kalenbachui ir Mahatmai Gandžiui, 2017-ųjų rudenį šalia Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios – Bažnyčios reformatoriui Martynui Liuteriui. 

Romualdas Kvintas baigė tuometinį Lietuvos dailės institutą (šiuo metu Dailės akademiją), vėliau čia dėstytojavo. Nuo 1983 metų buvo Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 2001 metų – Niujorko skulptorių Gildijos narys, dalyvavo parodose ir simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje. 

Kūrėjas šiemet ir 2017-aisiais pretendavo į Nacionalines kultūros ir meno premiją.

R.Kvinto darbų yra privačiose kolekcijose Lietuvoje, Vokietijoje, JAV, Šveicarijoje, Austrijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Suomijoje. R.Kvinto skulptūras yra įsigiję Lietuvos dailės, Klaipėdos dailės, Kauno dailės muziejai, Tretjakovo dailės galerija Maskvoje.

Prezidentė pareiškė užuojautą Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl skulptoriaus R. Kvinto mirties.

Praėjusių metų pradžioje, minint Sausio 13-ąją, Lietuvos radijo ir televizijos kiemelyje buvo atidengtas R. Kvinto sukurtas memorialas su žuvusiųjų vardais ir laisvės varpu obelisko viršuje.

Prezidentės teigimu, nuo šiol varpas skambės ir savo autoriui. Dėl skaudžios netekties valstybės vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą R. Kvinto šeimai, draugams ir kolegoms, visai Lietuvos meno ir kultūros bendruomenei.

1981 m. R.Kvintas baigė Lietuvos dailės institutą (dabar – Vilniaus dailės akademija).

1982–1990 m. buvo Lietuvos dailės instituto dėstytojas.

Nuo 1983 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Nuo 2001 m. Niujorko skulptorių gildijos narys.

2008 m. R.Kvintas tapo Lietuvos dailininkų sąjungos auksinių ženkliukų apdovanojimų ir premijų laureatu. Apdovanojimas skirtas už skulptūras gydytojui C.Šabadui ir rašytojui R.Gary Vilniuje bei estrados artistui D.Donskiui Kaune.

R.Kvinto darbai viešosiose erdvėse

„Mūšis“, Trakai
„Šaltinis“, Trakai
„Šeima“, Slovakija
„Poetas A.Mickevičius“, Vilnius
„Inkliuzas“, Italija
„Chlojė“, Vilnius
„Gyvybės medis“, Vilnius
„Gyvybės medis II“, Olandija
Paminklas C.Šabadui, Vilnius
Paminklas R.Gariui (R.Gary), Vilnius
Paminklas dainininkui D.Dolskiui, Kaunas
Paminklas maestro V.Kernagiui, Nida
„Žemaičių legendos“, Telšiai.

Atsisveikinti su Velioniu bus galima spalio 22 d., pirmadienį, nuo 16 valandos ir spalio 23 d., antradienį. Velionis bus pašarvotas šarvojimo salėje prie Šv. Petro ir Povilo bažnyčios Vilniuje.

LRT pokalbis su R. Kvintu 60-mečio proga:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: