Parengtas regionų tolygios kultūrinės raidos modelis (1)

kulturos ministerija_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

Parengtas Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo regionuose modelis. Jo tikslas – sudaryti galimybę regionams savarankiškai spręsti dėl jiems svarbių kultūros ir meno projektų finansavimo, įtraukiant bendruomenes, kūrėjus, savivaldos institucijas į sprendimų priėmimo procesus. Remiantis šiuo modeliu, savivaldybės bus skatinamos daugiau investuoti į regionui svarbius kultūros ar meno projektus.

„Naujas finansinis mechanizmas padės užtikrinti kultūros prieinamumą ir jos įvairovę regionuose, mažinti kultūrinę atskirtį tarp didmiesčių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų regionų,   stiprinti vietos kultūrinį identitetą“, – sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson.

Po gegužės mėnesį vykusių viešų konsultacijų su visuomene Kultūros ministerija kartu su Lietuvos kultūros taryba (LKT) peržiūrėjo ir išanalizavo įvairių kultūros bei meno organizacijų, privačių asmenų pateiktus pasiūlymus, ir komentarus. Atsižvelgus į gautas pastabas, Tolygios kultūrinės raidos modelio projektas buvo pakoreguotas.

Pasiūlymus ir komentarus teikė Etninės kultūros globos taryba, Kultūros savivaldos kolegija, viešosios įstaigos bei kultūros ir meno atstovai. Galutiniame modelio variante numatyta, kad visi tarybų nariai turės pasirašyti nešališkumo ir konfidencialumo deklaracijas, kiekvienos regioninės tarybos veikoje dalyvaus vienas iš LKT narių. Nustatomus finansavimo prioritetus regioninės kultūros tarybos turės derinti ne tik su LKT, bet ir su Regionų plėtros taryba, o jų veiklą nuolat stebės LKT stebėsenos ir analizės skyrius.

Numatyta, kad kiekviena apskritį sudaranti savivaldybė regioninei kultūros tarybai deleguos po vieną atstovą, t. y. bus įtraukiami ir Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybių atstovai.

Siekdama išsamiai supažindinti kultūros visuomenę su šiuo modeliu bei regionų kultūros projektų finansavimo galimybėmis, Kultūros ministerija kartu su LKT 2018 m. birželio – liepos mėn. rengia susitikimus – diskusijas Lietuvos apskrityse. Susitikimuose kviečiami dalyvauti savivaldybių kultūros administratoriai, kultūros įstaigų bei kultūrinę veiklą vykdančių nevyriausybinių organizacijų atstovai.  Artimiausiu metu bus skelbiami Regioninių kultūros tarybų narių rinkimai.

Susitikimai – diskusijos vyks:

Kauno apskrityje – birželio 18 d. 10 val. Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre (Senosios Rinkos a. 12, Kėdainiai);

Panevėžio apskrityje – birželio 18 d. 14 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės – Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14, Panevėžys);

Alytaus apskrityje – birželio 19 d. 10 val. Alytaus miesto savivaldybėje (Rotušės a. 4, Alytus);

Marijampolės apskrityje – birželio 19 d. 14 val. Marijampolės kultūros centre ( Vilkaviškio g. 2, Marijampolė);

Utenos apskrityje – liepos 10 d. 10 val. Molėtų rajono viešojoje bibliotekoje (Inturkės g. 4, Molėtai);

Vilniaus apskrityje – liepos 10 d. 14 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje (J. Basanavičiaus g. 5, Vilnius);

Šiaulių apskrityje – liepos 11 d. 11 val. Kelmės kultūros centre (Vytauto Didžiojo g. 73, Kelmė);

Telšių apskrityje – liepos 11 d. 15 val.  Telšių rajono savivaldybės Žemaitės dramos teatre (Respublikos g. 18, Telšiai);

Klaipėdos apskrityje – liepos 12 d. 10 val. Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda);

Tauragės apskrityje – liepos 12 d. 14 val. Tauragės kultūros rūmuose (Dariaus ir Girėno g. 3, Tauragė).

 

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: