Laisvės kovų komisija paminėjo 70-ąsias trėmimo metines (0)

70-ųjų trėmimo metinių paminejimas | lrs.lt nuotr.

70-ųjų trėmimo metinių paminejimas | lrs.lt nuotr.

70-ųjų trėmimo metinių paminėjimas | lrs.lt nuotr.

Gegužės 22 dieną Seimo Laisvės kovų komisijos pirmininkas Juozas Olekas, komisijos pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, komisijos narys Laurynas Kasčiūnas, taip pat Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Audronius Ažubalis ir Žygimantas Pavilionis dalyvavo 1948 m. gegužės 22–23 d. trėmimų operacijos Vesna“ („Pavasaris“) 70-ųjų metinių minėjime, kuris vyko prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms atminti.

1948 m. gegužės 22 d. iš Lietuvos į įvairias tremties vietas pajudėjo pilni ešelonai žmonių. Tai buvo didžiausias Sovietų Sąjungos okupacinės valdžios surengtas lietuvių trėmimas į Sibirą. Iš Lietuvos buvo išvežta daugiau kaip 40 tūkst. žmonių, iš kurių beveik 11 tūkst. vaikų iki 15 metų.

J. Olekas padėkojo susirinkusiems tremtiniams už tvirtybę, už meilę, už laisvę, Visos didžiosios tremtys yra kiekvienais metais minimos. „Kiekvieno mūsų pareiga liudyti“, – sakė komisijos pirmininkas. Seimo narys A. Ažubalis patarė minėjimuose kalbėti ne tik apie aukas, bet ir budelius, vykdžiusius tuos trėmimus.

Renginyje taip pat kalbėjo 1948 m. tremtinė Stasė Malinauskienė. Ji prisiminė gegužės 22-osios rytą, kai ją, tik trejų metukų vaiką, mama pažadino ir liepė rengtis. Daug išgyventa, daug iškentėta, daug tremties epizodų atmintyje. Tik po dešimt metų grįžo iš tremties į Lietuvą.

70-ųjų trėmimo metinių paminėjimas | lrs.lt nuotr.

70-ųjų trėmimo metinių paminėjimas | lrs.lt nuotr.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras šiemet išleido knygą „Didžiosios tremtys“, kurioje ir prisiminimai, ir dokumentai, ir fotografijos.

Gausiai susirinkusiems buvę politiniams kaliniams ir tremtiniams bei kitiems minėjimo dalyviams dainas atliko ansamblis „Volungė“.

Tremimo paminejimas su tremtine Stase Malinauskiene_lrs.lt

70-ųjų trėmimo metinių paminėjimas. Kalba Stasė Malinauskienė | lrs.lt nuotr.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: