A. Liekis. Padėka garbingajam p. Ryšardui Maceikianiecui (49)

Algimantas Liekis | Alkas.lt nuotr.

Algimantas Liekis | Alkas.lt nuotr.

Šiandien (2018 03 03) perskaitęs „Alke“ Jūsų laišką Lenkijos prezidentui Andžejui Dudai labai apsidžiaugiau Jūsų patriotiškumu, tikru inteligentiškumu ir garbingumu, kuriuo taip trūksta daugeliui lietuvių net su aukščiausiais mokslo laipsniais,  į aukščiausias valdžios kėdes atsisėdusiems;  batlaižiškos, baudžiauninikiškos  nuostatos tebevyrauja ir tarp Lietuvos  istorikų,ypač  apdovanuotojų ordinais „Už nuopelnus Lenkijai“ – daugelis jų, užuot rimtai panagrinėję lietuvių Tautos ir valstybės žūties priežastis, skuba, kaip ir sovietinės okupacijos metais įsiteikti tik svetimiesiems, įrodyti, kad pažangu buvo kas padėjo „suartėti“ lietuvių tautai su rusų tauta, susiformuoti ir stiprėti Sovietų sąjungai, SSKP… Panašiai dabar vykstasu Lenkija.

Jūs, garbingasis Pone, gana taiklai atskleidėte  tą  didelės dalies dabartinių istorikų, politikų dvasinį skurdą. Tai ypač buvo akivaizdu ir iš buvusio Prezidento Valdo Adamkaus demonstracijų per TV – jo bučiavimosi su Lenkijos vadais Kvasnievskiu, Valensa, Kačinskiu, lyg tie bučniai būtų atspindėję tikrąją padėtį, pašalinę lietuvių Tautos nepasitikėjimą lenkų Tauta, kurį visaip kurstė ir kursto lenkų ar sulenkėjusiųjų bolševikų ir jų agentų, vadovaujamų tomaševskių ir į jį panašių  reikalavimai –„autonomijos“ ar lietuvių valstybinės kalbos „apipjaustymo“.

Kadangi visą laiką rytų Lietuvoje lenkiškai kalbančiuosius prieš lietuvių Tautą ir jos siekį Nepriklausomybės kurstė ne tik bolševikai,bet ir Lenkijos Seimo emisarai ir buvę prezidentai, tai JŪSŲ laiškas, manyčiau, turėtų kiek prašviesinti ir dabartinio Andžejaus Dūdos gavelę, taip chamiškai pasielgusio per Vasario  16-osios šimtmečio minėjimą Vilniuje – ne tik neatsiprašusio už Lenkijos padarytas skriaudas Lietuvai, bet ir padėjusio gėlių tik Lietuvos didžiausio budelio Juzefo Pilsudskuio kapo simbolio.

Bet ir toliau mūsų valdžia elgiasi lyg baudžiauninkai. Neseniai apsilankęs Lenkijojoje mūsų Serimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, sako,  pargabeno Lietuvos lenkų mokykloms krūvą istorijos vadovėlių, kuriuose šlovinamas Juzefas Pilsudskis, Armijos Krajovos banditai, POW, rytų Lietuvos okupaciją ir pan. Deja, Lietuvos Respublikos Seimo švietimo ir mokslo komitetas šito nepastebėjo. Vargas  mūsų Lietuvos valstybei, mūsų Tautai, jei mūsų negerbia mūsų pačių rinktieji ir išlaikomi vadai. Tauta gerbia kitas tautas, jei pati save gerbia,  jaučiasi lygiaverte.

JŪS, garbingasis  nepriklausomos Lietuvos Kūrėjau ir tikros, lygiapartneriškos draugystės tarp lietuvių ir lenkų tautų puoselėtojau, priminėte savo laiške tai mums.

Už tai JUMS taria ačiū tikrieji lietuvių ir lenkų tautų patriotai.

                                                              Prof. Dr Algimantas Liekis

Kategorijos: Lietuvos kelias, Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: