Laidoje „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ R. Ambraziejienė – apie įvaizdinių prasmes (video) (1)

Rasa Ambraziejienė | asmeninė nuotr.

Rasa Ambraziejienė | asmeninė nuotr.

Tęsiame kultūros laidų „Skrajojantys ežerai. Baltų mitai ir simboliai“ skirtų Algirdo Juliaus Greimo metams pristatymą.

Laidoje dalyvavo senovinių simbolių ir jų prasmių tyrinėtoja Rasa Ambraziejienė, kuri išleidus knygą „Rasties versmė. Apie ženklus ir simbolius“. Kokios yra pagrindinės mus supančio pasaulio galios? Ką reiškia taškas? Vertikalė ir horizontalė? Žodžiai „įvaizdinys“, „skvarma“?

Laidų autorė ir vedėja Nijolė Jačėnienė. Informaciniai partneriai – dienraštis „Vakarų ekspresas“, interneto portalas Alkas.lt. Projektą iš dalies finansavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, rengė šĮ „Vieno aktoriaus teatras“.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. Rimgaudas:

    Gerb. Ambraziejienė kelia taško, po kurio galima dėti arba nedėti kablelį gamtos transcedencialumo, kosmoso, Dievo ir žmogaus kūrybinės gelmės labirintuose. Ji aiškiai parodo, kad žaibas yra perkūnijanti (kirtis ant e), t. y. kurianti jėga, o tai tiesiogiai susiję su Perkūno (kirtis ant e) ir Kurono įvaizdžiais gamtonių tikėjime. Žmogaus ir Dievo (gamtonims ir krikščionims jis suprantamas savaip) rasties esmę p. Rasa parodė simbolių aiškinime, paryškindama baltiškų idėjų svarbą, ir tai yra puikus mokslo darbas, dedantis kablelį simbolių prasmės supratime. Kartu dera išreikšti dėkingumą alkas.lt + “Skrajojantys ežerai” videolaidų kūrėjams ir rėmėjams už tokį aukšto lygmens bendradarbiavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: