V. Radžvilas. Dugnas (29)

Vytautas Radžvilas | Alkas.lt nuotr.

Vytautas Radžvilas | Alkas.lt nuotr.

Ką gi, pagaliau dugnas pasiektas. Toliau smukti nebėra kur. Atrinktos trys „idėjos Lietuvai“* liudija net lakiausiai vaizduotei sunkiai suvokiamą moralinę ir intelektualinę valstybės degradaciją.

Pirmoji idėja – tiesiausias kelias į galutinę tautos ir valstybės politinę savižudybę ir savanorišką susinaikinimą. Kitos dvi – smulkūs ir nieko negalintys pakeisti techniniai pasiūlymai, kuriems įgyvendinti prielaidų taip pat nėra.

Pasirašytame akte nėra net menkiausių strateginio mąstymo ir iš jo turinčios kilti tautos ir valstybės raidos vizijos pėdsakų.

Penkmečių planus brėžiantys KPSS suvažiavimų nutarimai, iš kurių būdavo šaipomasi sovetmečiu, vis dėlto atrodydavo geriau. Šį kartą šaipytis neišeina, nes gyvename nebe SSRS, o Lietuvoje.

Tai, kas kadaise atrodė tragikomiška, dabar virsta tikra tragedija: po tokių bejėgiškų akcijų vis sunkiau patikėti, kad į tokio nuosmukio prarają įkritusi valstybė pajėgs iš jos išsikapanoti ir kad ji apskritai dar turi ateitį.

_______________________
* Alkas.lt pastaba: Vadinamojoje „Didžiojoje idėjų ir pokyčių konferencijoje“ neseniai buvo paskelbti trys atrinkti sumanymai Lietuvai, o didžiosiomis vadinamų Lietuvos žiniasklaidos priemonių vadovai pasirašė jų įgyvendinimo pradžią skelbiantį taip vadinamą „Idėjos Lietuvai“ aktą kuriuo pakvietė palaikyti šias tris atrinktas „idejas“:
– dvigubos pilietybės įteisinimą,
– mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 m.,
– pagalba jaunoms šeimos įsigyjant būstus ir biurokratijos mažinimas skaitmenizuojant valstybės paslaugas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: