Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ rengia mitingą „Išsaugokime Lietuvos girias ateities kartoms“ (4)

Miškas | Pixabay.com nuotr.

Miškas | Pixabay.com nuotr.

Sausio 11 d. 12 val. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje, priešais Vyriausybės rūmus Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ kviečia į mitingą „Išsaugokime Lietuvos girias ateities kartoms“. Sąjūdis kviečia visuomenę stoti ginti Lietuvos miškus nuo skubotai ir neatsakingai pradėtos vykdyti valstybinių miškų valdymo reformos, kuri, pasak šio judėjimo dalyvių, kelia chaosą visoje sistemoje. Visa tai gresia žalingomis ekonominėmis ir socialinėmis pasekmėmis visai šaliai, o tai pat visų mūsų turto – miškų – apsaugai.

Pasak Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ pirmininko Gintauto Kniukštos, valstybiniai miškai priklauso visiems Lietuvos žmonėms, todėl visuomenė turi teisę dalyvauti priimant svarbius sprendimus. Jo nuomone valstybinių miškų valdymo reforma prieštarauja decentralizacijos, regioninės politikos principams ir pakenks plačiosios visuomenės interesams, dar labiau padidins pačią didžiausią dabartinės Lietuvos problemą – emigraciją.

Sąjūdis ypač nepritaria Aplinkos ministerijos planams naikinti pirminę miškuose dirbančių profesionalų grandį – girininkijas ir eiguvas, mažinti jų skaičių. Miškas – ne fabrikas: jame miško sodinimo, ugdymo ir priežiūros darbus jokie robotai neatliks, – teigia mitingo rengėjai.

Mitingo rengėjai teigia, kad Lietuvos Respublikos Seimas, priimdamas Lietuvos Respublikos Miškų įstatymo pakeitimo įstatymą nesilaikė Lietuvos Respublikos Seimo statuto ir Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo, galimai pažeidė Lietuvos Respublikos Konstituciją, o Vyriausybė, priimdama nutarimą „Dėl sutikimo reorganizuoti valstybės įmones miškų urėdijas“, nesilaikė Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo, pažeidė konstitucinį teisinės valstybės principą, galimai pažeidė ir Lietuvos Respublikos Konstituciją

„Įstatymo viršenybė ir pagarba žmogaus teisėms yra neatsiejama teisinės valstybės dalis, todėl tie kurie pamina visuotinai pripažintas žmogaus teises ir laisves, privalo žinoti, kad jų elgesio visuomenė netoleruos, todėl Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ ragina Seimą kreiptis į Konstitucinį teismą ištirti, ar Miškų įstatymo pakeitimo įstatymas ir Vyriausybės nutarimas neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai“, – rašoma mitingo rengėjų pranešime spaudai.

„Sąjūdis „Už Lietuvos miškus“ ragins Vyriausybę atšaukti iš užimamų pareigų aplinkos ministrą Kęstutį Navicką – dėl nekompetentingai vykdomos Valstybinių miškų valdymo reformos, neskaidraus VĮ Valstybinio miškotvarkos instituto direktoriaus ir valdybos konkurso organizavimo. Dėl galimai nusikalstamo Europos Sąjungos ir valstybės biudžeto lėšų švaistymo Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijoje Sąjūdis kreipsis į Lietuvos Respublikos generalinę prokuratūrą“, – sako Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ pirmininkas G. Kniukšta.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: