Lježo universitete atidaryta A. J. Greimo gimimo šimtmečiui skirta paroda (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Lapkričio 12 dieną Lježo universitete, minint žymaus semiotiko Algirdo Juliaus Greimo gimimo šimtmetį, atidaryta interaktyvi trikalbė (lietuvių, anglų, prancūzų) kilnojamoji paroda „Pasaulis semiotiko akimis“.

Parodos atidaryme sveikinimo žodį tarę Lježo universiteto Filosofijos ir literatūros prodekanas Žanas Vinandas (Jean Winand), Lietuvos Respublikos ambasadorius Belgijos Karalystėje Gediminas Varvuolis ir Tarptautinės frankofonijos organizacijos atstovas prie ES S. Lopesas (Stéphane Lopez), pabrėžė A. J. Greimo asmenybės išskirtinumą ir jo palikimo svarbą Europos semiotikos tradicijai.G. Varvuolis priminė, kad A. J. Greimas – viena iš iškiliausių XX amžiaus asmenybių, jungiančių Lietuvos ir Frankofonijos kultūras, ir atkreipė dėmesį į tai, kad A. J. Greimo gimimo šimtmečiui skirta paroda šiais metais savo kelionę užbaigia Lježe, kur A. J. Greimo semiotikos studijoms skiriamas didelis dėmesys. Universiteto atstovai džiaugėsi, kad įspūdingai atrodanti paroda papuošė Lježo universitetą šventiniu laikotarpiu.

Parodos atidarymo proga gruodžio 12 dieną Lježo universiteto Semiotikos ir retorikos centras organizavo seminarą „A. J. Greimas ir vaizdo semiotika“, skirtą A. J. Greimo vaizdo semiotikos tyrimams, tapusiems vizualinės semiotikos, dėstomos Lježo universitete jau daugiau nei 30 metų, pagrindu. Seminaro ir parodos atidarymo dalyviams Lježo gubernatoriaus rūmuose surengtas priėmimas, svečius pasveikinusi Lježo vicegubernatorė C. Delkort (Catherine Delcourt) džiaugėsi šiltais Lietuvos ir Lježo provincijos santykiais.

Parodą parengė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, paroda Lježo universitete eksponuojama bendromis Lietuvos ambasados Belgijoje, Lježo universiteto Semiotikos ir retorikos centro pastangomis.

A. J. Greimo (1917–1992) šimtųjų gimimo metinių sukaktis įtraukta į UNESCO minimų datų sąrašą, o Lietuvoje 2017-ieji paskelbti A. J. Greimo metais.

URM nuotr.

URM nuotr.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: