Lietuvos studentų sąjunga į Klaipėdą sukvietė Šiaurės Europos šalių studentijos atstovus (0)

Šiaurės Europos šalių studentų sąjungų atstovų susitikimas | LSS nuotr.

Šiaurės Europos šalių studentų sąjungų atstovų susitikimas | LSS nuotr.

Spalio 26-29 d., Klaipėdoje, vyko jau 72 – asis Šiaurės Europos šalių studentų sąjungų atstovų (Nordic Organisational Meeting – NOM) susitikimas.

Į Lietuvą, šiais metais, Lietuvos studentų sąjunga sukvietė atstovus iš Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos, Latvijos, Grenlandijos, Islandijos, Fererų salų bei Danijos ir, tradiciškai, Didžiosios Britanijos. Šio tradicinio susitikimo metu, įvairių šalių studentų atstovai, įprastai, dalinasi patirtimi apie studijas savo šalyse, kalbasi apie įgyvendintas ir numatomas įgyvendinti pertvarkas švietimo sistemoje.Lietuvoje vykusio NOM tema – „Studijų kokybė“. Net 11 studentų organizacijų pristatė savo darbo principus, didžiausius sunkumus, su kuriais tenka susidurti, ir kalbėjo apie tai, kas yra studijų kokybė jų akimis. Pranešimą, apie aukštojo mokslo pertvarkas Lietuvoje, skaitė Lietuvos Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas. Dalyviai džiaugėsi galėdami pabendrauti su politikos atstovu ir išklausyti jo nuomonę.

KTU Studijų kokybės ir plėtros departamento direktorė Jurgita Vizgirdaitė pristatė studentijos atstovams 3+2 studijų modelį, kalbėjo apie jo pritaikymą ir skyrė laiko pokalbiams bei dalijimuisi patirtimi. Norvegijos studentų sąjungos atstovė Venčė Ašeim (Wenche Asheim) pasakojo apie Bolonijos procesą. Taip pat dalyviai dirbo darbo grupėse. Vieną iš jų vedė Suomijos atstovai, o antrąją VDU studentas Vytautas Kučinskas.

Gauti rezultatai padėjo išsigryninti, kas visgi yra studijų kokybė ir kaip ją pasiekti, juos ketinama bandyti pritaikyti tiek Lietuvoje, tiek kitose užsienio šalyse, stengiantis gerinti visos švietimo sistemos kokybę.  Visą susitikimą vainikavo oficialus „Nordic Organisational Meeting“ posėdis, kuris buvo tarsi pasiruošimas netrukus vyksiančiam Europos studentų sąjungos posėdžiui, Izraelyje.

Lietuvos studentų sąjunga džiaugiasi galėdama bendradarbiauti su kitų šalių studentų sąjungomis. Kiekvienas susitikimas suteikia labai daug naudingos ir vertingos patirties, o galimybė sukviesti visus svečius į savo šalį džiugina dar labiau. Lietuva tampa vis labiau matoma, o studentijos balsas vis labiau girdimas.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: