Lietuvos Romuva kviečia į vėlių pagerbimo apeigas Dvarciškiuose (nuotraukos) (1)

Vėlinės | V. Daraškevičiaus nuotr.

Vėlinės | V. Daraškevičiaus nuotr.

Spalio 21 d., šeštadienį, Senojo baltų tikėjimo bendrija Romuva visus kviečia į kasmetinį Vėlinių minėjimą Dvarčiškiuose (Švenčionių r. prie Sarių). Romuva mini protėvius kiekvienais metais – atliekamos apeigos ant pilkapių – uždegamos žvakelės, giedamos senosios Vėlinių giesmės. 

Šiemet, kaip ir kasmet, protėvių minėjimas prasidės Dvarčiškiuose Sotvaro šventykloje 14 val. Vėlinėms ir protėviams skirtą apeigą atliks romuvos vaidila Gediminas Žilys. Apeigą praturtins pokalbis apie Vėlines ir vėles su Romuvos garbės vaidila, mitologu Dainiumi Razausku ir Romuvos vaidila G. Žiliuu.

18 val. vyks žygis į pilkapyną. Prie pilkapių bus surengta protėvių pagerbimo apeiga. Skambės Vėlinių giesmės ir sutartinės.

Vėliau protėvių pagerbimo apeigos bus tęsiamos Dvarčiškiuose prie vaišių stalo, bendraujant, giedant, prisimenant artimus ir tolimus išėjusiuosius.

Romuvos nuotr.

Romuvos nuotr.

Daugiau apie renginį galima sužinoti paskambinus jo rengėjams tel. 8-676 74057.

Vytauto Daraškevičiaus fotopasakojimas iš 2012-ųjų metų Vėlinių Dvarciškiuose:

Dienraščio „Lietuvos rytas“ fotokorespondento Vidmanto Balkūno nuotraukas iš 2011-ųjų metų Vėlinių Dvarciškiuose:

Kategorijos: Etninė kultūra, Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Šventės, Šventvietės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: