Lietuvos ir Latvijos seimų pirmininkai minės Baltų vienybės dieną (0)

veliaveles.lietuva_latvija_k_vanagas

K. Vanago nuotr.

Rugsėjo 23 d., šeštadienį, 10.15 val. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Baltų vienybės dienos proga susitiks su Latvijos Saeimos Pirmininke Inara Mūrniece. Susitikimas vyks Palangos Kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1).   

Seimų pirmininkai kartu su Seimo Tarpparlamentinių ryšių grupės su Latvijos Respublika ir Saeimos Tarpparlamentinių ryšių grupės su Lietuvos Respublika nariais taip pat dalyvaus kituose Baltų vienybės dienos renginiuose: 10.30 val. – Baltų vienybės dienos dalyvių eisenoje (nuo J. Basanavičiaus ir Vytauto g.  sankirtos iki Jūratės ir Kastyčio skvero); 11 val. – Baltų vienybės dienos atidaryme Jūratės ir Kastyčio skvere.

Baltų vienybės dienos atidarymo metu bus iškilmingai pakeltos Lietuvos ir Latvijos vėliavos, seimų pirmininkai tars sveikinimo žodžius.

Pasibaigus oficialiajai šventės daliai, 11.30 val., Saeimos ir Seimo pirmininkai lankysis kermošiuje „Baltų vienybė“ (Jūratės ir Kastyčio skveras, J. Basanavičiaus g.), 12.15 val. – tarptautinėje parodoje „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje“ (Birutės al. 34A).

15 val. Lietuvos ir Latvijos seimų pirmininkai apdovanos Lietuvos ir Latvijos moksleivių žaidimo „Protų mūšis“ nugalėtojus. Renginys vyks Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61).

Baltų vienybės diena minima rugsėjo 22 d., pažymint 1236 m. įvykusį Saulės mūšį, kuriame buvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir nutrauktas baltų žemių užkariavimas. 2000 m. Lietuvos ir Latvijos seimai Saulės mūšio dieną paskelbė Baltų vienybės diena.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Kultūros politika, Mes baltai, Naujienos, Politika ir ekonomika, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: