Orhuso konvencija – svarbi tarptautinio poveikio priemonė ir Lietuvai (0)

Aplinkos ministras_am.lt

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas Orhuso konvencijos šalių susitikimą Budvoje, Juodkalnijoje | am.lt nuotr.

Rugsėjo 14 d. aplinkos ministras Kęstutis Navickas, kalbėdamas per Orhuso konvencijos šalių susitikimą Budvoje (Juodkalnija), pažymėjo, kad ši konvencija yra svarbus instrumentas visuomenei naudotis savo teise gyventi švarioje ir sveikoje aplinkoje, aktyviai veikti, kai priimami su aplinka susiję sprendimai.

Ministras pabrėžė, kad veiksmingos visuomenės teisių apsaugos priemonės ypač aktualios šalims, kai įgyvendinami branduolinės energetikos projektai. Antai Lietuvai Orhuso konvencijos nuostatos – vienas pagrindinių tarptautinio poveikio svertų siekiant išspręsti su Astravo branduolinės elektrinės projektu ir statyba susijusias problemas. Mūsų šalis pateikė argumentuotą skundą, kad Baltarusija pažeidžia šią konvenciją. Šiuo metu Orhuso konvencijos Atitikties komitetas nagrinėja tris bylas dėl Baltarusijos veiksmų, susijusių su Astravo BE.

Kęstutis Navickas kartu su kolegomis iš kitų šalių, dalyvaujančiais šiandieniniame aukšto lygmens susitikime, pasirašys Budvos deklaraciją, kurioje nusakyti iššūkiai, su kuriais dabar susiduria visuomenė.

Susitikimas Budvoje – jau šeštasis Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos konvencijos dėl teisės gauti informaciją, visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus ir teisės kreiptis į teismus aplinkos klausimais, vadinamosios Orhuso konvencijos, šalių susitikimas. Tokie susitikimai yra pagrindinis konvencijos valdomasis organas. Jie vyksta kas trejus metus.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: