LRT radijas ir Tautinių mažumų departamentas pradeda radijo laidų seriją – „Mes kartu“ (3)

LRT radijas ir Tautinių mažumų departamentas pradeda radijo laidų seriją – „Mes kartu“ | LRT.lt, V. Radžiūno nuotr.

LRT radijas ir Tautinių mažumų departamentas pradeda radijo laidų seriją – „Mes kartu“ | LRT.lt, V. Radžiūno nuotr.

Nuo rugsėjo 3 d., LRT radijas ir Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pradeda radijo laidų seriją – „Mes kartu“, skirtą atkurtos Lietuvos 100-mečiui. Radijo laidą girdėsite kas antrą sekmadienį, per LRT Radiją, laidoje rusų kalba 16.30 ir „Santaroje“ per LRT Radijo Klasiką.

Bendradarbiaujant su Tautinių mažumų departamentu, LRT radijas supažindins klausytojus su įvairių bendruomenių atstovais ir papasakos įdomias ir jaudinančias istorijas apie žmonių likimus. Sužinosite, kodėl Trakuose vietiniai gyventojai šoka gruzinų šokius, kodėl 3 vaikų mama įkūrė kazachų sekmadieninę mokyklą, kaip libaniečių bendruomenės pirmininkas prisideda prie pabėgėlių perkėlimo į Lietuvą.Autorė, laidų vedėja Olga Ugriumova sako – „Kam klausytojus pritraukiančiai pianistei, Juozo Gruodžio konservatorijos dėstytojai, Lietuvos kultūros tarybos narei Emai Bajadžian ansamblis „Hayrenik“(liet. tėvynė)? Ir kodėl čia ateina ne tik armėnai, bet ir lietuviai, ieškantys naujų potyrių? O gi todėl kad Emai vienodai brangios mamos – lietuvės ir tėvo – armėno dainos, muzika, šokiai, ji nori, kad žmonės geriau vieni kitus pažintų, pasitikėtų vieni kitais. Tada ir gyventi Lietuvoje bus  gera.

Bendrauti su tokiais žmonėmis lengva ir malonu, jie nesikapsto praeities nuoskaudose, žiuri į ateitį su viltimi. Ir tokių, kaip Ema, žiūrinčių į ateitį su viltimi, nemažai yra tautinių mažumų bendruomenėse. Ir pačios bendruomenės kinta, daugėja atvykėlių iš egzotiškų, tolimų šalių, meilės emigrantų. Savo pokalbiuose su įvairių tautų atstovais, sužinojau daug ir gana skaudžių jų išgyvenimų, praradimų, baimių, bet visada tai buvo ne „jie“ ir „mes“, o mes – Lietuvos žmonės, kurie tik bendromis pastangomis galime sukurti tokią Lietuvą, apie kuria visi svajojame.“

Save

Save

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Vilnietis:

  Tautinių mažumų Lietuvoje nėra (ž. LR Konstituciją), o departamentas yra (?!)… Nonsensas.

 2. Kiemsargis:

  Šitas patiko : “…kaip libaniečių bendruomenės pirmininkas prisideda prie pabėgėlių perkėlimo į Lietuvą.” Tai čia dar viena Ėlėrtė laida iš serijos “kaip gerai Lietuvoje multi-kulti padaryt”.

 3. Žemyna:

  Naujovės VLKK gali lemti pokyčius dėl nelietuviškų raidžių rašymo pasuose

  Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/naujoves-vlkk-gali-lemti-pokycius-del-nelietuvisku-raidziu-rasymo-pasuose.d?id=75655205

  Ar kas nors ką nors rengia posėdžio metu ar prieš jį?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: