Apsilankymas nacionaliniame parke karo zonoje (0)

pakrante_vstt.lt

vstt.lt nuotr.

Prieš kelis mėnesius VSTT (Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba) kreipėsi į Lietuvos saugomose teritorijose dirbančius žmones, prašydama padėti į bėdą patekusiems kolegoms iš Ukrainos – Meotidos nacionalinio parko (Donecko sritis) darbuotojams. 2014 m. rugpjūtį centrinę jų būstinę užėmė žmonės lauko uniformomis be skiriamųjų ženklų. Jiems teko skubiai pasitraukti iš okupuotos zonos, paliekant Novoazovsko miestą bei visą turėtą turtą. Pavyko išgabenti tik dokumentaciją, ir tai automobilį apšaudė separatistai. Pusę nacionalinio parko užėmė okupacinė kariuomenė, ir dabar ten įkurtas tankų poligonas.

Neseniai, gegužės 15-20 dienomis, kartu su Akmenės rajono savivaldybės delegacija VSTT darbuotojams teko lankytis Mariupolyje, taip pat ir Meotidos nacionaliniame parke. Į prašymą paremti kolegas iš okupuotos teritorijos Lietuvos saugomų teritorijų žmonės atsiliepė, tad buvo nugabentos dovanos. Tiesa, didžioji jų dalis bus nuvežta vėliau, kai tik bus surastas tinkamas transportas, nes šįkart keliauta lėktuvu. Labiausiai padėjo Kuršių Nerijos nacionalinio parko direkcijos žmonės, padovanoję kelis stacionarius kompiuterius su monitoriais bei porą fakso aparatų. Perduota ir Žagarės regioninio parko direktoriaus Mindaugo Balčiūno dovanos. Jis šiame parke kartu su Joniškio rajono savivaldybės delegacija lankėsi jau prieš metus, tad šis apsilankymas buvo gražus šio bendradarbiavimo pratęsimas. Taip pat buvo įteiktos Akmenės rajono verslininkų klubo padovanotas nešiojamas kompiuteris. Meotidos parko žmonės labai džiaugėsi šiomis dovanomis ir perdavė nuoširdžiausią padėką bei linkėjimus.

Nors Meotidos parko administracija išgyvena tikrai ne lengviausius laikus (neturi nei kompiuterių, net nei vieno automobilio ir pan.), bet darbuotojai nenusimena – jie pilni entuziazmo ir įvairiausių sumanymų, kaip vystyti savo veiklą. Apsilankymo metu aprodė dalį parko – tai Paazovės stepės, druskožemiai, į jūrą išsišovusios nerijos bei, žinoma, pati Azovo jūra – sekliausia jūra pasaulyje, su tik čia būdinga gyvūnija bei augmenija. Gražioje vietoje – pušyne ant pat jūros kranto, apsilankymo metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Ventos regioninio parko direkcijos bei Meotidos nacionalinio parko administracijos, kuria įsipareigota pagal galimybę lankytis vieni pas kitus, informuoti visuomenę apie partnerių veiklą, taip pat pagal galimybes vykdyti bendrus renginius. Šiuo metu kolegoms svarbiausia yra materialinė parama. O ir jie gali daug ko duoti – t. y. nemažai ko galima pasimokyti iš Meotidos parko darbuotojų, nes žmonės, nors ir sunkiai išgyvenantys, bet yra tikri savo sričių specialistai.

Parama gal ir nedidelė, bet jie labai ją vertina, ji tikrai padės jiems žymiai efektyviau vykdyti veiklą. Atvirai kalbant, be atlyginimų jokio kito finansavimo jie negauna, tad visą veiklą vykdo už savo asmenines lėšas. Betgi labiausiai Meotidos žmonės įvertino draugystę ir moralinę paramą, kurios jiems tikrai reikia. Tikimasi, kad šis bendradarbiavimas tęsis ir toliau, gal pavyks surengti Meotidos parko atstovų apsilankymą į Lietuvos saugomas teritorijas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Naujienos, Ukrainos balsas, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: