Mirė žinomas istorikas, LEU dėstytojas Andrius Porutis (0)

Andrius Porutis (1969-2017) | Asmeninė nuotr.

Andrius Porutis (1969-2017) | Asmeninė nuotr.

Netekome Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) alumno, dėstytojo, žinomo Lietuvos istoriko, pedagogo eksperto, Metų mokytojo Andriaus Poručio (1969–2017). 

A. Porutis 1993 m. baigė tuometinį Vilniaus pedagoginį universitetą (dabar LEU). Jame A. Porutis ėjo įvairias pareigas iki paskutinės savo gyvenimo dienos. Baigdamas studijuoti, 1992 m., A. Porutis pradėjo dirbti Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje (nuo 2016 m. VGTU inžinerijos licėjus) istorijos, pilietiškumo pagrindų ir politologijos mokytoju, šį darbą dirbo iki pat mirties. 

Lietuvos istorikų bendruomenė ir visa tauta neteko jauno, veržlaus ir daug žadančio mokslininko. A. Porutis buvo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ekspertas. 2013 m. jam suteiktas Metų mokytojo apdovanojimas. Kaip didelę patirtį turintis ekspertas rengė, analizavo ir recenzavo įvairius valstybei reikšmingus dokumentus, vadovėlius, kitas mokymo priemones. Velionis nuolat konsultavo įvairiais istorijos mokymo programų klausimais, buvo šios srities ekspertas, valstybinio istorijos brandos egzamino vyresnysis vertintojas ir apeliacijų komisijos narys. Daugelio istorijos vadovėlių bendraautoris, spaudoje paskelbė daug publikacijų. Aktyviai dalyvavo įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, savo žinias gilino ir stažavosi Vroclavo universitete (Lenkijos Respublika), dalijosi patirtimi su kolegomis istorijos mokymo ir vertinimo klausimais seminaruose, vadovavo būsimų mokytojų pedagoginei praktikai. Bendradarbiai ir bendražygiai A. Porutį gerbė už apsiskaitymą, platų kultūrinį akiratį, principingumą, subtilų humoro jausmą, pakantumą, pagarbą studentui. 

A. Porutis interviu apie mokytojo profesiją yra sakęs: „Kas yra mokytojas? Ilgai galvojau ir svarsčiau, kaip atsakyti į šį sudėtingą klausimą XXI a. Atsakymas išėjo toks: „Mokytojas – žmogus, jungiantis praeitį su ateitimi, remiantis dabartimi. Būtent čia ir telpa vienas iš svarbiausių dalykų, pabrėžiančių, kad mokytojas yra, buvo ir bus šviesos nešėjas, kurio pavyzdžiu daug kas pasiryžta eiti, – skleisti, dalytis žiniomis ir ugdyti jaunąją kartą.“ 

Urna su velionio palaikais bus pašarvota ketvirtadienį, 2017 m. balandžio 27 d., Vilniuje, laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ (Ąžuolyno g. 10, Vilnius). Pagerbti velionį bus galima nuo 15 val. Urna išnešama penktadienį, balandžio 28 d., 12.30 val. Laidotuvės vyks Vilniuje, Viršuliškių kapinėse.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: