„Aktualioji istorija“: Kodėl iki šiol nerandame savo valdovų insignijų? (video) (2)

Tomas Baranauskasir Saulius Poderis | alkas.lt nuotr.

Tomas Baranauskasir Saulius Poderis | alkas.lt nuotr.

1931 m., atidarius Karališkąją kriptą Vilniaus katedroje, buvo atrasti Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Aleksandro Jogailaičio bei Žygimanto Augusto žmonų Barboros Radvilaitės ir Elžbietos Habsburgaitės palaikai su karūnomis ir kitomis insignijomis. Praeitoje „Aktualiosios istorijos“ laidoje kalbėjomės apie tai, ar toje pačioje kriptoje nebuvo rasti ir nuslėpti Vytauto Didžiojo palaikai, o šioje laidoje Tomas Baranauskas ir Saulius Poderis toliau gilinasi į Karališkosios kriptos paslaptis.

Kur dingo valdovų insignijos? Kodėl jų neturime ir net neieškome, nors jos buvo žinomos ir eksponuojamos dar palyginti taip neseniai? Kas ir kur paslėpė šias insignijas? Kodėl Valdovų rūmų direktorius Vydas Dolinskas, prieš kurį laiką entuziastingai žadėjęs eksponuoti Lietuvos valdovų karūnas, vėliau pareiškė tuo tik norėjęs paskatinti visuomenę suteikti informacijos apie jų saugojimo vietą? Ir kodėl Sauliaus Poderio informacija apie galimą dalies insignijų slaptavietę Katedroje nesulaukia jokio dėmesio ir jokio noro šią versiją patikrinti?

Saulius Poderis, suradęs insignijas slėpusių asmenų liudijimus, mano, kad bent Barboros Radvilaitės insignijas galima būtų surasti. Tereikia tik noro ieškoti.

Kategorijos: Aktualioji istorija, Alko radijas, Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: