Turkija numušė jos oro erdvę pažeidusį Rusijos karo lėktuvą (video) (18)

Turkija numušė Rusijos lėktuvą |Haberturk TV stop kadras

Turkija numušė Rusijos lėktuvą |Haberturk TV stop kadras

Lapkričio 24 d. Turkijos oro pajėgos prie sienos su Sirija numušė Rusijos karo lėktuvą „Suchoj Su-24“, kuris pažeidė Turkijos oro erdvę.

Netrukus po įvykio Turkijos prezidentūra išplatino pranešimą kuriame sakoma, kad „Rusijos lėktuvas Su-24 buvo numuštas pagal kovos veiksmų taisykles, nes jis pažeidė Turkijos oro erdvę, nepaisydamas perspėjimų“. Pranešama, kad Turkijos pareigūnai rūsų lakūnus dėl oro erdvės pažeidimo perspėjo 10 kartų per 5 minutes, tačiau jie į jokių perspėjimų nepaisė.

Rusija pareiškė, kad jos lėktuvas nebuvo įskridęs į Turkijos oro erdvę. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šį įvykį pavadino „smūgiu į nugarą”: „Šiandienos netektis yra smūgis į nugarą, kurį mums sudavė teroristų bendrininkai. Nerandu kitų žodžių, kaip tai pavadinti”, – pareiškė jis ir ir pagrasino rimtomis pasekmėmis Rusijos ir Turkijos santykiams.

Turkija yra NATO narė, tad ji kreipėsi į Šiaurės Atlanto Taryba (NAC) prašydama surengti šiam incidentui aparti skirtą nepaprastąjį posėdį. Jis numatytas 18 val. Lietuvos laiku. Šiame nepaprastajame posėdyje Turkija informuos sąjungininkus apie Rusijos lėktuvo numušimą.

Šiaurės Atlanto Tarybą sudaro 28 NATO narių ambasadoriai.

Turkijos karinės oro pajėgos antradienį netoli sienos su Sirija numušė šalies oro erdvę pažeidusį karinį lėktuvą, paskelbė „Reuters”, remdamasi Turkijos žiniasklaidos pranešimais. Rusijos gynybos ministerija pripažino, kad numuštas jos lėktuvas, tačiau tvirtina, kad tai padarė raketa „žemė–oras”. Rusų pareigūnų teigimu, Turkijos oro erdvė pažeista nebuvo.

NATO narės Turkijos kariškiai kiek anksčiau pranešė, kad lėktuvas įsibrovėlis nereagavo į perspėjimus, todėl buvo pašautas naikintuvų F-16.

„Rusijos lėktuvas Su-24 buvo numuštas pagal kovos veiksmų taisykles, nes jis pažeidė Turkijos oro erdvę, nepaisydamas perspėjimų“, – sakoma Turkijos prezidentūros pranešime.

Pirminiais duomenimis, numuštas Rusijos lėktuvas nukrito Sirijos Latakijos provincijoje, netoli turkmėnų kaimo. Ten pastaruoju metu vyksta mūšiai tarp Sirijos vyriausybės pajėgų ir sukilėlių. Pranešama, kad vieną Turkijos numušto rusų karinio lėktuvo lakūną nušovė Sirijos sukilėliai, o antrasis kol kas laikomas dingusiu.

Naujienų agentūra „The Associated Press“ pranešė, kad Sirijos sukilėlių 10-osios divizijos atstovo Jahedo Ahmado tvirtinimu du rusų lėktuvo įgulos nariai mėgino parašiutais nusileisti Sirijos vyriausybės kontroliuojamoje teritorijoje, tačiau buvo apšaudyti sukilėlių.

Vienas lakūnas buvo pašautas ir ant žemės nusileido jau negyvas. Sukilėliai paskelbė tai įrodantį vaizdo įrašą:

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: