T. Baranauskas. 600 eurų atėjūnui per mėnesį – tai spjūvis į veidą sąžiningai dirbantiems lietuviams (139)

Tomas Baranauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Tomas Baranauskas | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

179 eurai – tai vidutinė bedarbio pašalpa Lietuvoje, 247 eurai – vidutinė senatvės pensija, 325 eurai – tai minimalus mėnesinis atlyginimas Lietuvoje dirbantiems lietuviams (juo tenkinasi 20 procentų visų dirbančiųjų), 554 eurai – tai vidutinis mėnesinis atlyginimas Lietuvoje. Tokie yra Lietuvos socialinės statistikos faktai.

Todėl kaip galima vertinti pranešimus, kad Lietuvai jėga ir šantažu Briuselio ponų primetamiems vadinamiesiems „pabėgėliams“ bus skiriama net 600 eurų per mėnesį!? Daugiau kaip dvigubai daugiau nei pensininkams, daugiau net nei sąžiningai dirbantiems ir net ne minimalų, o vidutinį atlyginimą uždirbantiems lietuviams?

Tai yra dar neregėto masto pasityčiojimas iš visų Lietuvos žmonių.

Ateina metas, kai mes turėsim pasirinkti – ar susitaikome su mums peršamu antrarūšių Lietuvos teritorijos gyventojų statusu, ar visgi prisiminsime savigarbą ir šitą Briuselio liokajų valdžiukę vis dėlto nušluosime. Galimas dalykas, kad tai yra net Lietuvos išlikimo klausimas. Spjaudymas lietuviams į veidą tampa jos gyvenimo norma. Valdžiukę labiau jaudina Briuselio peršamų „pabėgėlių“ gerbūvis, o ne iš šalies bėgantys ir išmirštantys lietuviai.

Viena iš bukiausių dabartinės valdžiukės atstovių socialdemokratė Birutė Vėsaitė, pagarsėjusi tuo, kad nesugebėjo įsiminti net kokios ministerijos vadove buvo paskirta, šiame kontekste sužibėjo plakatu „Mūsų namai – jūsų namai“. Jos partinė bendražygė Aušrinė Marija Pavilionienė, pagarsėjusi pasigyrimu, kad perka sekso paslaugas Egipte, nusifotografavo su panašios prasmės plakatėliu anglų kalba: „Proud to protect refugees“. Tačiau kai TV3 laidos „Prieš srovę“ žurnalistai surengė socialinę provokaciją – pristatė B. Vėsaitei nikabu apsirengusią moterį – neva pabėgėlę iš Sirijos, atvykusią su penkiais vaikais – ir paprašė priglausti ją tik vienai nakčiai, B. Vėsaitė tėškė: „Pradėkime nuo Lietuvos“. Taigi, tik Lietuva – tie naivuoliai, kurie balsuoja už tokias personas, kaip Vėsaitė, – turi suteikti prieglobstį svieto perėjūnams savo namuose, o ne pati Vėsaitė…

Ir štai oficialus spjūvis visiems valdžiukės rinkėjams – „pabėgėliai“, Briuselio nurodymu, verti daugiau nei dauguma lietuvių – 600 eurų per mėnesį. Svarbu tik, kad Briuselio, Vokietijos ir kiti ponai, didelėmis išmokomis prisivilioję įstatymų nepaisančių, pasienio užkardas šturmuojančių barbarų minias, liktų patenkinti ir per petį patapšnotų.

Vengrijos, Lenkijos, Čekijos politinis elitas dar pajėgia pasakyti „ne“, pajėgia ginti savo žmonių interesus, o mūsų valdžiukė sugeba tik nuolankiai lankstytis. Ką gi, už tai jie gauna gerokai daugiau nei 600 eurų per mėnesį. O jei pūs prieš vėją, gali jų ir negauti. Išseks rinkiminės sąskaitos, nebekabės jų veideliai ant kiekvienos tvoros, nebus kiekviena šiukšliadėžė prikimšta jų spalvotų lankstinukų, ir nebeišrinks jų į Seimą apsnūdęs ir abejingas rinkėjas, kuris be plakatų ir lankstinukų nieko nebepastebi.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyriaus vedėja Eglė Čaplikienė bando švelninti padėtį aiškindama, kad tie 600 eurų pabėgėliams nebus išmokami grynaisiais. Esą dalis bus skiriama būstui apmokėti, maistui, ir „tik“ 265 eurai – į rankas. Tai – vis dar daugiau, nei vidutinė pensija, tik kad nei pensininkams, nei dirbantiesiems niekas komunalinių paslaugų neapmoka ir nemokamai nemaitina. Turint galvoje, kad didelę savo atlyginimo dalį mes visgi išleidžiame būtent šiems dalykams, tie šeši šimtai eurų vis dėlto lieka šešiais šimtais eurų…

Vengrija ties savo siena su Serbija užtvenkė nesibaigiantį ir vis augantį įsibrovėlių srautą, kai jų skaičius pasiekė daugiau kaip 9 tūkstančius per dieną. Jie tikrai negrįš atgal, o ir pats srautas nesibaigs, nes šis sienos ruožas – tik nedidelis fragmentas šiaip jau kiauroje kaip rėtis Europos Sąjungos išorinėje sienoje. Tuo tarpu kitos „tolerantiškosios“ šalys ne tik kad nedėkoja Vengrijai, nors turėtų jau seniai būti suklupę ant kelių prieš Viktorą Orbaną, bet dar ir grūmoja pirštuku dėl neva netinkamo elgesio su vargšais „pabėgėliais“.

Tokios šalys, kaip Vokietija, kurios spjovusios į bet kokią teisę ir teisėtumą, skiria prizus, vertus 600 eurų per mėnesį, visiems daugelio valstybių sienų pažeidėjams, tuo skatindamos jų srautus didėti geometrine progresija, dabar nori užkrauti savo prasimanyto dosnumo naštą šalims, kurios savo piliečiams nesugeba skirti tiek, kiek pagal vokiškus standartus reikia skirti kiekvienam individui iš agresyvios įsibrovėlių minios.

Europos Sąjungos viršūnėlės tuo tarpu suka galvas, kaip „teisingai“ pagal kvotas paskirstyti pastarųjų dienų įvykių kontekste juokingai mažą 120 tūkstančių „pabėgėlių“ skaičių. 1105 iš šio skaičiaus tektų Lietuvai. Dar visai neseniai skirstytas 40 tūkstančių skaičius, iš kurių 325 žadėti Lietuvai. Abiem atvejais mūsų liokajai pritariamai linkčiojo galvas – tai optimalu!

Skaičiukai keičiasi greitai, todėl į absoliučius skaičius dėmesio kreipti nereikia. Faktiškai kalba sukasi apie tai, kad Lietuva turėtų priimti maždaug 0,9 proc. visų migrantų. Gal manote, kad, šitaip skaičiuojant, atsižvelgta į menkesnius Lietuvos ekonomikos pajėgumus? Priešingai: Lietuvoje gyvena tik 0,6 proc. Europos Sąjungos gyventojų, tad Lietuvai projektuojama „pabėgėlių“ kvotos dalis – 0,9 proc. – yra net trečdaliu didesnė, nei jai priklausytų dalinant vien pagal gyventojų skaičių. Vadinasi, Lietuva turėtų prisiimti netgi santykinai didesnę naštą, nei turtingieji šio antplūdžio kaltininkai – nelegalių migrantų viliotojai. O gal, žiūrint iš Briuselio, atrodo, kad Lietuvos ekonomika yra pajėgesnė, nei kokios Vokietijos?

Taigi, lietuviams spjauta į veidą taip, kaip ir priklauso, kiekvieną spjūvį su nuolankumu priimančiam vergui. Visapusiškai riebus skreplys. Ką mes atsakysime? Ką atsakys valdžiukė, jau iš esmės aišku. „Ačiū, džiaugiamės!“ Bet ką atsakysime mes?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

139 komentarai

 1. Mr. T:

  Reikalinga Broliams Lietuviams sukilti jau dabar!! Nelaikas bus ,kai musulmonas galvas pjaus rekdamas aukstai iskeles AK-47 salvemis “alach akbar” ! Tfu ant sitos politikos! Tfu ant tu kurie sypsosi i kameras zebenksties akimis ir sako ” as neimsiu, Lietuva priims” ! 600€ ??
  Esu biudzetines istaigos darbuotojas ir tokio atlyginimo akyse neregejes! Max mokejimas prie konservatoriu buves gerokai zemiau minumo ir dabar, kai stoja viskas po truputi savon vieton,reikes paskutines kelnes nusimaut,kad islaikyr veltedi,agresyvu,nestabilios psichikos musulmona,kuris tik dabar isgyvena savo viduramzius pagal socmoraline skale????!!!

  Tada EIKIT Jus visi politikai susikibe uz rankuciu PO VELNIUUU!!!!

  Zmones,pileciai, LIETUVIAI yra pries!! Jei mes pries,Uz KO Jus ” galingieji” Laikysites???

  Kazkas labai graziai pasakes. ” Lietuvis yra tas kuris myli laisve,leidzia kitam laisve megautis,nesmukdo pirmas nedoryben ir GerbIa LR statuta..”

  Klausimas Jums. Ar musulmonas gerbs LR statuta ir cia kartu kartomis gyvenanti ciabuvi- Lietuvi ???

 2. Niekas:

  niekada, negerbe neskaite zmonemis pataikunu ir subinlaiziu. Neturim savos valdzios:( Neturim Lietuvos zmones atstovaujanciu politiku. Yra tik sutve menkystu valdziazmogiu pasiruosusiu be muilo listi i subine ewrosojuzo ponams.

 3. G.P.:

  Valdžiukė taip elgiasi, nes mes leidžiam jai taip elgtis. Deja.

  • Sakymas, kad “mes leidžiame jai (valdžiukei) taip elgtis”, yra gryniausia demagogija… Tai ką valdžiukė – koks darželinukas, kurį turėtume už rankutės vedžioti, sakydami čia neik, šito neimk ir t.t. ir pan… Pagaliau yra opozicija, kuri pinigus už valdžiukės priežiūrą gauna, tai gal nemokėkime jai atlyginimų, jeigu savo pareigų neatlieka.

 4. jura:

  mes niekada nerupejom musu valdziai tik savo jie kisenes kemsa pinigais o mums kaip darbiniams arkliams net nesugeba normaliu algu moket tik kapeikas moka is kuriu isgyvent neisgalim. visi seimunai bunkeriuose sulys jei tik emigrantai sukelt kara o mes niekuo deti zmones kesim visa skurda bada .

  tegu savo lietuviais rupinas o ne emigrantus ima y sita ubagyna,mums ner normaliu algu tik kapeikos ,o emigrantam randa pinigu biudzete
  . kai sukels kara tada tupes bunkeriuose kad galvu nenuimt o niekupo deti zmones kentes , mums ner normaliu algu kad pragyvent galetum nevarzomai , o dar reikia kapeikas is siuksliu rinkt ,kad duonos ir krakmolingos desros gala nusipirktum , geda mus valdziai visai turret but kad sitoki ubagyna padare.

 5. vaida:

  Truksta tiesiog žodžių,kaip valdžia rūpinasi sava tauta!!mintis tokia,arkit,dirbkit nors ir per du darbus,vistiek gausit spigute,o štai pabėgėlius priimsim,apgyvendinami,pamaitinsim ir aprengsim,dar ir sukėlė gera duosim,jus brangieji tik bėkit ir i taip nuskurusia Lietuva!!!esu trijų vaikučių mama,auginu viena,dirbu daug tik tam kad atžaloms užtektų visko ir valdžios prašyti nereikėtų,bet jau absurdiška čia likti ir gyventi,susipakuosiu lagaminus ir padauginsiu emigrantu gretas,svetur su vaikais sunku,bet bent stotį kasdienybė ir euras kitas lisnas saskaitoj.

 6. VYTAS0:

  uz pabegelius mokes ne valdzia o Briuselis, tad jai mes sutinkam juos priimti (SKAICIUS GALI BUTI TIK PRASOMAS, O VALDZIA TAI TURI pati spresti) tai butu juokinga tu pinigu atsisakyti, o pensijas tai moka jau musu valdzia , o kodel tiek mazai tai jau cia kitas klausimas musu valdziai,O KAIP DEL NORO KAD Nato padetu mums su oro patruliavimu ir pagalba siekiant apsaugoti mus?( cia irgi savotiskas santazas)Visi aisku turi laikytis istatymu ne isimtis ir pabegeliai juk jai mes esam ES turim kazkiek soliDarizuotis ar tik sau naUDOS ZIURETI?JUK NEBUNA LAISVES BE KARIUOMENES KAIP MANOME?

 7. vaida:

  Bijojom rusų su tankais, o dabar ateis musulmonai ir plikom rankom visą Europą paims. Ir NATO nepadės. Ir dar už tokią nebylią okupaciją, plačiai išsišiepę, grynais susimokėsim. Skaudu, kai savi piliečiai valdžiai visai nerūpi.

 8. Pinče:

  Vo kur maladec!!! Aš pažiūrėsiu kur bėgs tie debilai su plakatais “Sveiki atvykę”, kuriuos rodė per teliką, kai tą banda irakiečių ir dar bbž ko pasuks link Lietuvos ir rezultatai bus kaip Frankfurte ir dar N miestų pro kuriuos jie jau prasinešė…

 9. X:

  Koks absurdas juos imti tuos pabegelius, naikinti Lietuviska tauta ir kultura! Skirti jiems po 600 euru ir dar pasalpas + 300 ar daugiau priklauso ar vienas, tai jei vienas zmogus jo bendra suma pragyvenimo bus 1000 euru i menesi. Tai neteisybe pries Lietuvos visa tauta!!!

 10. blaivas diedas:

  daugiau emigrantų- daugiau pinigų, daugiau pinigų- daugiau išims iš biudžeto- daugiau išims, daugiau paims- iš trijų kartų atspėkit kas?. Ir kas tai sukontroliuos- nemokantys mūsų kalbos ir nežinantys įstatymų atbėgėliai ? Taip , taip, tai jau tikrai- pasufleriuosiu, kaip atsakyti- o lietuviai po karo bėgo į Vokietiją, tūkstančius dolerių pašalpoms tai gavo, gyveno dip stovyklose, kaip inkstai taukuose (biškį nelabai skamba, bet sueis)(tikrai ?) :)))

 11. eiline:

  tai ko neduoda kaip socialinės-102 e pirmam žmogui, o kitiems šeimos nariams-dar mažiau? ir iš tų pačių apsimokėt už viską reikia….

 12. Rolandas:

  Puikus straipsnis. ..tikiuosi atsiras blaiviai mastanciu

 13. šiaip:

  Teisybės dėlei, ekonomikos požiūriu į tas pažadėtas (sidabrines?) 600 eurų reikėtų žiūrėti kaip į 265 euras, suteikiamas atėjūnui, kad čia įsikurtų (taigi, jei neišsiųs namiškiams, ir tas pačias čia išleis) ir į 335 euras, skiriamas Lietuvos gyventojams – už jų papildomai sukurtas paslaugas. Tai yra, galima į tas 600 eurų žiūrėti kaip į šiokią tokią “injekciją”, kuri, beje, ekonomikoje dar pasididina, nes pasireiškia multiplikatoriaus efektas. Tik va, tie, ta parama teks ne tiems, kam ji iš tiesų reikalinga ir kurie gyvena iš pašalpų, bet ne iš savo darbo ar suteikiamų paslaugų, o visiems kitiems.

  • to shiaip :):

   … o skaichiavai kiek kainuos nors vieno ish prazhiopsoto fanatiko diversija, ju zhmonu nedarbas ir “rujojimas” panashus i tryda …??? 🙂

   • šiaip:

    aš tokioms, atsiprašant, “injekcijoms” ir “gelbėjimo” planams irgi nepritariu, bet juk tada ir mūsų argumentai turi būti nepriekaištingi, tiesa, o ne daugiau grįsti emocijomis?

    • Pikc:

     Na, kalbant apie “nepriekaištingus argumentus”, pradžiai gal nereiktų savo “loginės grandinės” rikiuoti taip, tarsi tie nelegalai tuos pinigus UŽDIRBTŲ. 😉 Skubu užbėgti už akių aiškinimams, kad čia sajūzas mokės, mesteldamas kelis klausimus: a) ar sajūzas yra oficialiai įsipareigojęs pilnai išlaikyti šalims-narėms primetamus nelegalus (aš radau tik tai: “Už kiekvieną perkeltą asmenį priimančioji valstybė galės tikėtis 6000 eurų paramos” (http://www.europarl.europa.eu/news/lt/news-room/content/20150915IPR93259/html/EP-pritar%C4%97-papildom%C5%B3-120-t%C5%ABkst.-prieglobs%C4%8Dio-pra%C5%A1ytoj%C5%B3-paskirstymui) – o tai 10 mėn. O kaip toliau?) b) o kaip su jų šeimos nariais (nepamirškim “šeimų susijungimo”)? c) ar numatytas tų nelegalų IŠSIUNTIMO mechanizmas? Jei ne, tai kas mokės už jų išlaikymą iki gyvos galvos?

     • šiaip:

      O kas kaba apie uždirbimą? Atėjūnai – tik pagrindas tiems pinigams gauti. O toliau jau ima veikti ekonomikos dėsniai, apie kuriuos pačiam neprošal būtų bent pasiskaityti, prieš imant diskutuoti. Atėjūnų išlaikymas – aišku, kad yra valstybės išlaidos, tačiau bet kurios išlaidos šalies viduje, naudojamos ekonomikoje sukuria didesnį ar mažesnį produktą ir per mokesčius grįžtą į tą patį biudžetą. Kitas dalykas, kad tų 6.000 € gali nepakakti, ir tada išlaidas reikės planuoti kitų valstybės išlaidų (t.y. remtinų lietuvių) sąskaita – arba kažkas įsivaizduoja, kad per tiek laiko atėjūnai čia ims kažką dirbti, t.y. didinti Lietuvos BVP, arba jau yra numatę išsikaulinti iš ES kokią nors rimtesnę paramą ar periodines išmokas, arba yra “komjaunuoliai” (“partija skazala nado, komsomol otvetil – jestj” (ir dar rankutę prie smilkinio)). Kad ir kaip būtų paradoksalu, bet teisingas atsakymas nebūtinai yra paskutinis – taip iš karto neatmesčiau ir antrojo varianto galimybės.

 14. !:

  Pritariu kiekvienam autoriaus žodžiui. Stipru!

 15. Juozas:

  Geras straipsnis. Deja, tokia jau ta mūsų valdžia. Kitokios ir negali turėti veršiai.

  Tautininkai turi unikalią progą. Suorganizuotų mitingą ir dar pasikviestų kolegų iš … Varšuvos. Dar geriau būtų – iš LLRA 🙂 , bet tai jau būtų ėjimas žirgu, numatant be to penkis ėjimus, Nėr didmeistrių TS. Deja.
  Patogiau “kovoti” dėl pasų, į kuriuos labai patogu bus rašyti arabų pavardes.

  Tokių grėsmių Europai akivaizdoj genialieji politikai – tokie, kaip Čerčilis, de Golis – susivienytų net su pačiu šėtonu.

  • Rimantg:

   Tautininkų siūlyme nėra galimybės rašyti antrajame paso puslapyje arabiškai, nes tai draudžia Konstitucinio teismo išaiškinimas. O Lenkija nori įtampos, todėl nepritaria tautininkų siūlymui rašyti pavardes antrame paso puslapyje visomis lotyniškos abėcėlės raidėmis, nes įvedus į lietuvišką abėcėlę w ir q, lenkiškai pavardės visvien neparašysi ir bus galima reikalauti kitų raidžių, jau remiantis, kad w ir q jau buvo įvestos. Tie, kurie palaiko Lenkijos reikalavimą skatina įtampą Lietuvoje.

   • Juozas:

    Aišku. Priešas Nr.2 tik ir taikosi, kaip čia nuskriausti eilinį kartą.

    Kai Klaipėdos mieste iš tikro Achmedas bus populiariausias naujagimių vardas, priedo rašomas ir arabiškai, tada bus PER VĖLU .

 16. Valstybės tarnautojas:

  Dirbu sąžiningai daugiau nei 10 metų, bet 500€ netgi negaunu į rankas! Kur teisybė????????????????????

  • šiaip:

   teisybė yra užsienyje (keliomis prasmėmis). Arba anapus (viena prasme). Pokštas, aišku, bet po mūsų (?) Centrinio banko vadovo paaiškinimo apie šio ir ne šio pasaulio dimensijas, reikia būti realistais (ar pabėgėliais?). Yra, kas gauna ir 325 € valstybės tarnyboje, o yra kas ir daugiau, bet ir privačiame sektoriuje ne ką geriau. Ilgą laiką dėl to, kad sukauptume valiutos, dempingavome Europą savo darbo kaina (dirbtinai nupiginę litą), turėjome progą tą ištaisyti, mums įvedinėjant eurą (bendras darbo kainos lygis, iš esmės, yra visuomenės susitarimo reikalas), deja, valdantieji arba to nesuvokė, arba jiems tai buvo neaktualu, arba nepradrįso. Dabar galima paskaičiuoti, per kiek laiko bus artėjama prie ES atlyginimų vidurkio natūralaus išsilyginimo būdu, ir nuspręsti, kur ir kaip tą laiką praleisti – savo kalbinėje ir kultūrinėje aplinkoje, bet daugiau varžant kitus savo ir namiškių poreikius, ar tarp svetimųjų, bet šiek tiek labiau apsirūpinus buitine prasme.

   • Pikc:

    Užskaitau demagogiją! 🙂 Be abejo, pilnas reiklių ir agresyvių veltėdžių išlaikymas užtikrins geresnį apsirūpinimą “buitine prasme” – ir prie sajūzinio atlyginimo vidurkio greičiau priartėsim. 😀

    • šiaip:

     kažką ne taip supratai – šame komentare (kaip ir visuose kituose, kuriuos rašau) nėra nė lašelio demagogijos, jau greičiau sarkazmas. Rašydamas apie geresnį apsirūpinimą buitine prasme, bet gyvenant tarp svetimųjų, turėjau omenyje gyvenimą ne Lietuvoje, ko neskatinu, tačiau kiekvienam valia rinktis – negi taip sunku perskaityti visą tekstą.

 17. k:

  Kaip visada, pašnekėsim kaip blogai ir toliau nieko nedarysim.

 18. Pritariam:

  Ačiū Baranauskui, kad aiškiai išdėstė, kaip tyčiojasi iš mūsų visų sąžiningai dirbančių.

 19. seimunams ;-):

  … mokekyte tiek kiek LT shialpiamiems piliechiams ir lai patys apsimoka uzh busta kaip vietiniai, lai pamato i koki roju atbego. Patys pasiprashys atgal, o ish suteiktos Briuselio sumos panaudokyt tik tiek, kiek LT socialiam piliechiui duodat, o likusia grazhinkyte! Bent taip neapsishiksite priesh savo piliechius ir Briuseliui parodysyte ne tik lojaluma, bet ir principinguma ginant savo rinkejus 😉

 20. dr.Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “T. Baranauskas. 600 eurų atėjūnui per mėnesį – tai spjūvis į veidą sąžiningai dirbantiems lietuviams ”
  Nemanau, kad tie 600 euru yra spjuvis, manau greiciau parodo eurovaldininku proto bukle. Manau, kad jie stengesi is paskutiniuju, is paciu paskutiniuju…. du kuo maziau, maziausiai kiek imanoma ir tai isejo 600 euru. Todel jie niekaip savo protiniais sugebjimais negali suprasti, kaip galima isgyventi uz maziau… nes patys ant pinigu backos sedi. Tai jie yra neadekvatus, nesupranta ir jau nesupras. Gi Lietuvos vagims tas 600 euru…. oi kaip reikalinga. Tie atbegeliai tikrai ju negaus, jau cia galima buti labiausiai tikriems…. ras kur tuos pinigelius panaudoti. Taigi Lietuvos valdziai atbegeliu reikia kuo daugiau, nes daugiau gales PAVOGTI! Tai vadvaujantis siai mintimi labai nesunkiai galime suprasti ir Lietuvos valdzios elgsena.

 21. Puikus straipsnis. Ačiū Tomui, ačiū Alkui. Skaudūs tie spjūviai, mums visiems spjauti į veidą. Įkyrėjo ir valdžiukės parsidavėliškumas. Ką čia bepridursi.

 22. Robertas:

  Tai gal dašils kam reikia kodėl mes išvažiuojame į užsienį?

 23. Albinas Vaškevičius:

  1940 metais Lietuvoje gyveno 80 000 rusų. Jie sudarė 2,5 % nuo visų gyventojų.
  1959 metais Lietuvoje gyveno 231 000 rusų. Jie sudarė 8,5 % nuo visų gyventojų.
  Per 19 metų mus užplūdo 151 000 rusų. Padidėjo 6 %.
  Šie atėjūnai tapo stribais, o vėliau jedinstvenikais, sausio 13-osios organizatoriais,… Jie ir dabar dar neįsiintegravo į Lietuvos visuomenę ir atlieka savo kenkėjišką veiklą Lietuvoje. Jų šiuo metu Baltijos valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Karaliaučiaus krašte gyvena 2 610 719. Sovietų Sąjungos okupuotų Baltijos valstybių mastu atėjūnų yra 36,26 %.
  Į Lietuvą neturėtų patekti nei vienas atėjūnas kol Europos Sąjunga nepriims 181 292 400 pabėgėlių t. y. kol Europos Sąjungos atėjūnų skaičius nepasieks 36,26 % nuo visų ES gyventojų.
  Tik tada kai susilygins Baltijos valstybių ir Europos Sąjungos atėjūnų procentai mūsų valdžios atstovai turėtų pradėti kalbėti apie atėjūnų priėmimą į Lietuvą. Priešingu atveju šį atėjūnų brukimą Lietuvai ir Lietuvos valdžios padlaižiavimą ES galima laikyti lietuvių tautos genocidu.

 24. piliete:

  Nebogai..as saziningai dirbau, pagimdziau vaikus, ir tegaunu varganus 150 euru i men uz mazaji, kol esu prieziuros atostogose..varganus 40% nuo algos…. vos gala su galu sudurdami gyvenam..eiciau dirbt kaip leidzia istatymas, bet kita beda, kur mazyli deti?darzely vietos nera..eilej stovim ir stovesim iki kitu metu rugsejo..tai ka reiks daryt kai teks dar trecius metus pasilikt vaika augint ir isvis nei cento neturet?gerai kad darbdavys geras, laiko darbo vieta, ir laikys..turesiu kur gryzt..o jei ir darbo vieta prarandu?kas tada?as ne toks zmogus kad is pasalpu gyvent, viska noriu pati savo rankom uzsidirbt, bet kur galimybes?valdzia verkia kad gimstamumas mazeja, bet palaukit, o kaip gyvent reikia pagimdzius vaika?is ko tiksliau?gerai kad priemiesty gyvenam, tai nors darzoviu, pauksciu pasiauginam..pas mus jovalas sistemoj, zmones, tvarkos nera..jei tokie bardakai bus issilakstys lietuviai visi iki vieno ir liks is Lietuvos tik pavadinimas..o kai privis kitatauciu nes kudasiu mieli tautieciai uzsienin..nors sotesnis gyvenimas bus..nes mes darbstus zmones ariam uz gruda, o ateiviai gaus uz dyka..

 25. rs:

  Nera cia ko pergyventi.Ne vieno pabegelio cia ir surises nesulaikysi.Ka jie cia veiks su tokio mizernom pasalpom ir dar mizernesnem algom…Juk jie ne nuo karo bega,o gauti geras bedarbiu pasalpas.Begtu nuo karo,butu nesvarbu kokioje valstybeje apsistoti,svarbu ,kad nesaudo ir nesprogdina,o matote,kad nori i galingiausia europos valstybe….

 26. 1992 metais man teko buti Svedijoj ir bendrauti su Sodertelje miesto policijos komisaru,kuris papasakojo kokia problema turi Svedija,tai sake arabu saliu emigrantai,.Kai gauna politini prieglobsti vienas arabas ,po kokiu metu praso leidimo pasikviesti seim ,tai pagal ta leidima atvaziuoja visas aulas(arabu kaimas) nes ten visi gimines.Dirbti nedirba gyvena is pasalpu,o kai pritruksta pinigu jaunimas eina vagiliauti,plesikauti ir daryti visokius kitokius nusikaltimus.Komisaras pasakojo ,kad anksciau svedai namu nerakindavo,o dabar yra priversti,tai isivaizduokit kas pas mus desis kai priguzes pilna Lietuva situ ,,pabegeliu”. Jie turi nebegti is salies ,bet kovoti uz savo sali,tad kokie jie patrijotao,veltedziai ir daugiau nieko.

 27. Jurgita:

  O koks skirtumas,ką pasakysime mes? Mūsų nuomonės neklausė iš pradžių,dabar tuo labiau nesvarbu,k mes manome. Mūsų kaip žmonių nebėra tiesiog, yra tik egzistuojančios personos,kaip zombiai šmirinėjančios naudingame plote,iš kurių dar galima išmelžti paskutinį kraujo lašą,kad ir persisunkusį agonijos,bet vis dar kraujo lašas.Tad kovoti už save,tam kad pratęsti savo pačių agoniją nebėr prasmės…

  • S:

   Matosi, kad nesimokėte psichologijos aukštojoje, bet nesvarbu, aš jums padėsiu. Gyvenimo pagrindinė taisyklė: KOVA VISADA TURI PRASMĘ! Iki šiol turbūt kovojome netinkamais būdais, gal tai išvis net nebuvo kova, tačiau visada ateina laikas susivokti, ir mes pasieksime pergalę.

 28. Ingrida:

  Tema gera, idėja – taip pat. Tekstas niekinis, leksika – burokams, o ne žmonėms. Jie piktiniesi dėl Lietuvos žmonių, tai pasakyk, kaip jie gyvena, o ne vapėk apie Aušrinas Marinas ir kitas vėsaites….

 29. wikswa:

  Vokietija pasinešusi kurti naują naciją, kur, pasak jų prezidento Gauko, “nedominuotų gimtoji kalba, nedominuotų krikščioniška religija ir baltaodžiai”. Merkel, nekenčianti vokiečių ir kiekviena proga apšaukianti juos neonaciais, pareiškusi, kad islamas yra Vokietijos dalis, daro viską, kad musulmonų būtų kuo daugiau. Berlynas nekenčia vadinamų Rytų Europos valstybių už TSRS griovimą. Jie darys viską, kad nacionalinių valstybių ES neliktų. Kadangi komunistai ir Lietuvą valdo, tai dirba su jais ranka rankon. Šiomis dienomis Merkel pareiškė, kad Vokietija priims pabėgėlius neribotai. Paskui, žinoma, “solidariai” privers ir kitas ES valstybes juos priimti. Irgi neribotai.
  Kur mūsų tautininkai, sąjūdininkai ir pan.? Ar jie atsibunda tik per jubiliejines šventes?

 30. Sarlote:

  Tikra teisybe!Pagaliau atsirado protingai mastantis zmogus!Lietuviams reiktu tokio lyderio kuris uz Lietuvos zmones ir gerove kovotu o ne kekiaklupsciautu Briuseliui!Visi tik ir pute migla kad anksciau rusu buvom okupuoti nuo Maskvos sprendimu buvom priklausomi o dabar kas iseina?Atseit esam laisvi bet tik dabar jau nuo Briuselio sprendimu esam priklausomi!Duokit lietuviams tuos 600 simtus euru per menesi ir jie sedes namie ir po uzsienius uzdirbti nevazines!

 31. nebeblūdink, dėde ir nekiršink žmonių…pabėgėliai tik sustiprintų finansiškai LT, net ir dėl apyvartoje pasipildžiusių papildomų ES lėšų-pašalpų,nekalbant jau apie intelekto potencialą, nes pas mus jau ir spaudoje tuparylos bando reikštis…:(o kam nepatinka, gali migruoti, pvz. Baltarusiją,kur tokių grėsmių nebus ir planinė ekonomika…:)

  • wikswa:

   Papildomos ES lėšos pašalpos išruks tamstai prie pakaušį. Juos reikės visiškai išlaikyti. Vienas toks asmuo atsieina 1000 eurų. Jie gerai žino, kas jiems priklauso, nes yra gerai informuoti ir palaiko tarpusavio ryšius. Ko negaus, išsireikalaus. Ir svarbiausia – šita porcija migrantų tai nesibaigs, nes jie plūsta ir plūsta. Vokietija jiems stato namus. Tad jie ir visur reikalaus būstų, o ne Ruklos.
   O apie intelekto potencialą nekalbėsim. Jei, garbusis, nekenti savų, nepaistyk, kad myli svetimus. O planinė ekonomika iš Briuselio irgi šliaužia, nes ES valdo raudoni. Jei šito dar nesupratai arba tam prijauti, tai kitas reikalas.

   • šiaip:

    jei “wikswa” nesupyks, atkreipsiu dėmesį, kad “išlaikyti” valstybės mastu reiškia ne sumokėti banditui iš savo kišenės 1000 eurų ir nueiti susisielojusiu veidu skandintis, o visai ką kita – samdyti lietuvio soc.rūpybos darbuotojo paslaugas, samdyti lietuvio arabų vertėjo paslaugas, samdyti lietuvio lietuvių kalbos mokytojo paslaugas, samdyti lietuvio lietuvių istorijos ir kultūros mokytojo paslaugas, samdyti 3 saugumiečių paslaugas (pamaininis darbas stebėti dieną naktį), samdyti visus mokytojus, padėsiančius paruošti tuos į atėjūnus orientuotus specialistus (čia gal ir ne visi lietuviai bus). Į tai įeis ir statybininkai, gausiantys užsakymų ilgiems dešimtmečiams į priekį. Be viso to, papildomo darbo (ir pajamų) gaus lietuvės darželio auklėtojos, lietuvių mokyklos mokytojai, kirpėjai, kosmetologai, parduotuvių darbuotojai, rūbų pardavėjai, maisto gamintojai, maisto tiekėjai, šaunieji mūsų automobilių atgaivinimo pramonės ir prekybos atstovai ir daugelis kitų. Apibendrinant, tos išlaidos, kurias valstybė skiria išlaikymui, iš tiesų nusėda ne išlaikomųjų kišenėse, o juos aptarnaujančių žmonių ar verslų kišenėse.

    • wikswa:

     Ne, deja, tiek daug į tą tūkstantį neįeis. Tai sumelė jiems pragyventi su būstu, maistu, transportu ir dienpinigais.
     Jei manot, kad ta darbo jėga pakelsit Lietuvos ūkį, manykit ir toliau. Pasidairykit į Vakarų valstybes, kurios jau užkimštos ta “darbo jėga” ir užsakymais. Pamatysit, kas iš to išėjo.
     Galėčiau sakyti, taip jums ir reikia. deja, kentės visi. Nes viskas bus iš biudžeto, kol net tie keli, kurie tikrai galbūt dirbt norės, galės ką dirbt.
     Tai, ką taip gražiai išvardinot, tėra teorija. Vieninteliai, kam padaugės darbo, bus policija, teismai, nu ir žmonių teisių gynėjai 🙂

     • šiaip:

      aš ne manau, aš tą žinau, nes taip veikia ekonomika. Kitas dalykas yra, kad tokiu būdu (čia apie pabėgėlius) bus susikuriamos papildomos problemos, kurias, vėlgi reikės spręsti, ir vėlgi, tam valstybė kurs naujas darbo vietas, skirs lėšas, ir tokiu būdu, kaip paradoksaliai beskambėtų, taip pat bus keliamas BVP. Galiu užtikrinti, kad man asmeniškai, toks ekonomikos kėlimo būdas – nepriimtinas. Tarkim, užsiiminėti prostitucija ar narkotikų prekyba laisvu nuo darbo metu gal irgi būtų labai protinga asmeninio biudžeto požiūriu (ir kokia aukšta pridėtinė vertė!) ir labai pelninga, bet juk ne viskas pelnu matuojama – reikia turėti kažkiek ir padorumo bei savigarbos. Taip ir su pabėgėliais – ekonomiškai mums jie būtų naudingi, bet jei mus išprievartavo juos prisiimti, o mes net negalime jų atsirinkti pagal savo nuožiūrą, su šia žyme ir kartėliu teks gyventi nuolat, ir tą gėdingą faktą mums nuolat primins pats jų buvimas šalia, taigi, ilgainiui garbingą ir ilgą istoriją turinti lietuviškosios tolerancijos tradicija, bijau, kad išnyks. Atsirūgs mums tokiu būdu gauta ekonominė nauda (po teisybei, ne per didžiausia) – kaip ainiams į akis pažiūrėsime.

     • Pikc:

      Įdomus fruktas tas “šiaip” – suskumba pareikšti, kad “man tai nepriimtina”, bet tuoj pat puola įrodinėti: “žiūrėkit, kiek čia naudos visiems bus”. Užbėgdamas tolesniems tokių trolių-apsimetėlių skiedalams apie “belenkokią” nelegalų naudą, leisiu sau pasikartoti – sajūzas vienam babajui skiria 6k tugrikų – IŠ VISO. T.y. ta pati 600 tugrikų pašalpa 10 mėn. IR VISKAS. Ir čia OPTIMISTINIS scenarijus – tie debilai vis dar galvoja, kad valdo padėtį ir kad čia vienkartinis dalykas. Tad iš dalies su tuo “šiaip” sutinku – reikės visko. Daug. Ypač daug reikės psichologinės pagalbos specialistų išprievartavimų aukoms, riaušių malšinimo pajėgų, viešosios tvarkos apsaugos, epidemiolgų… Tik mokėsim už tai MES, o ne babajai, negrai, ar sajūzas. Tad, “progresyviai” šnekant, STFU, ksenofilai. 😉

  • wikswa:

   Ko versti lietuvius daryti tai, ko jie nenori. Tai gal tamstai pačiam į kokią arabiją, jei lietuviai taip netinka, kad net musulmonus reikia kviestis. Būtų paprasčiau, nei sujaukti visą Europą.

 32. wikswa:

  Gal nieko negirdėjai apie išaugusį nesuvaldomą nusikalstamumą, paralelinę visuomenę, prekybą narkotikais?

 33. alksnaitis:

  Tomo žodžiuose daug tiesos.Visa bėda , kad ar sodzdemų ar koncervų- liberalų valdžia visi dirba naujam ponui iš Briuselio , Vašingtono, ką lieps ta ir daro….reikia laivus supjaustyti, supjausto, atominę uždaryt, uždaro…priimt 500 000 pabėgėlių priimti priims.

 34. kurčias pabėgėlis:

  Ale tu matai kaip cia gerai gaunasi – metu darba, sudeginu pasa, issimozoju pelenais veida , prisistatau valdziai, gestais parodau, kad esu nebylys pabegelis, ir uzdirbu daugiau, nei vidutinis atlyginimas, nekalbant jau apie minimuma ar pasalpa.
  Blia zjbs verslo modelis. Kas su manim?..

 35. alksnaitis:

  Pritariu Juozui dabar Tautininkų sąjunga pradėjo kovą lik dėl Lietuvių kalbos, o gal kad galima būtu leisti rašyti emigrantam- atėjūnams savo vardus ir pavardes kitoje pusėje. Įdomu kieno tai buvo mintis, o gal nuleista iš kur ?

 36. neprieko:

  cia spjuvis ne lietuvos dirbantiems o ju valdininkams, kad nesugeba savo tautieciui suteikti daugiau nei eu pasalieciams. geda turetu buti tau net sneketi tokias nesamones, per tokius kaip tu lietuviai vargsai ant tiek paliko, kad pasalaiciams daugiau duoda. geda geda geda musu valdziai

 37. Mama:

  Sveiki, negaliu patikėti,kad tokios išmokos bus mokamos ?Mano neįgalus vaikas negauna savo poreikiams patenkinti nei pusės tokių pinigų,mano vaikui į dieną skiriama 1,5 sauskelnės, visą kitą reikia nusipirkti patiems turi ar ne tu euriukų. Nuolatinė priežiūra siekia juokingą sumą, o čia būtent pinigai skirti, už ,,mamos” skalbėjos, virėjos, slaugės,guodėjos darbą.Man net sanatorija nepriklauso,nes nenusipelniau pailsėti už kasų pinigus,į kurią pati taip pat ir moku.Kalbų mokytis turėčiau už savo pinigus, o mano vaikui integracija vyksta už mano pačios pinigus,tai kaip čia išeina įsipareigojimai didesni ES nei žmonėms,kurie čia dirba ir išlaiko valstybę?Turbūt artėj ne karas , o pasaulio pabaiga ir mes bejėgiai?Kažin ,kurioje šalyje mane su neįgaliu vaiku taip priimtu, su tokiom išmokom, gal laikas ir mums bėgti:)?

 38. alksnaitis:

  Europos Parlamentas pritarė prievartinėms migrantų kvotoms Tarp pritarusiųjų buvo ir pusė Lietuvą atstovaujančių parlamentarų – socialdemokratai Zigmantas Balčytis ir Vilija Blinkevičiūtė, liberalai Petras Auštrevičius ir Antanas Guoga, konservatorius Algirdas Saudargas.
  .

 39. violeta:

  greitai visa europa bus ,,alach akbar,,ziauru,o musu valdzia tai zodziu truksta Kvailiu Kvailiai

 40. Chm:

  Ta kvota ne trečdaliu, o 50 proc. didesnė – 0,6+0,3

 41. ass:

  savi vaikai badauja… saviems vaikuciams vaistu neapmoka…. o babajams viska….. geda kad gimiau tokioi saly…. ir dziaugiuos pati kad is jos pabegau…. velniop ta prakeikta prezidente ir visa ziurkiu lizda…!! jei galeciau tai ir i veida musu valdziai spjauciau…..

 42. Gintaras:

  geras straipsnis,issakantis didesnes gyventoju dalies nuomone i kuria deja valdziai absoliuciai nusispjaut…

 43. Sveiki,

  Apie mintį:Daugelis nesupranta pabėgelio statuso. Jie ateina basi, be būsto, be kalbos, be nieko, beto jie turi artimuosius likusius karo zonoje. Jiems reikės išmokti kalbą, integruotis. Kas tie pabėgeliai? Dažniausiai sveiki darbingi žmonės, o į tai reikia žiurėti kaip į turtą, jie atvažiuoja integruojasi ir gražina tuos pinigus su kaupu. Yra puikiu pavyzdžių Norvegijoje, Švedijoje, Vokietyjoje. Pats pažystu žmogų iš Taivano, senais laikais buvusi pabėgeli, puikus žmogus! Pensijos ir bedarbio išmokos valstybei yra išlaidos ,o mokami pinigai pabėgeliui yra investicija kuri atsipirks su kaupu, kuo daugiau priimsime tuo turtingesni tapsime.

  Apie straipsnį: kai autorius kabinėjasi prie žmonių privačiu gyvenimų ,o ne prie turinio, darbų, sprendimu konteksto tai rodo kaip žemai jis yra puoles (Aušrinė Marija Pavilionienės pramogos Egipte yra niekieno reikalas, jis visiškai neisipaišo į kontekstą).

  Teisingai nerimavo Platonas dėl doxa dominavimo politinėje erdvėje, graudu kai sprendimai daromi remdamiesi jausmais ir populiara nuomone, o ne racionaliu mastymu. 🙁

  Sėkmės,
  Vaidotas

  • Pikc:

   Teisingai – apstu įrodymų, jog atvykėliai išties yra vargšai pabėgėliai iš karo zonos, ieškantys prieglobsčio nuo negandų, o ne geresnio gyvenimo (http://www.moteris.lt/veidai/pabegele-is-sirijos-jei-man-lieptu-vaziuoti-i-lietuva-verciau-grizciau-atgal-i-stambula.d?id=69031936) ir tiesiog trokšta integruotis bei sunkiu darbu atsidėkoti priimančioms šalims už svetingumą, remdamiesi savo keliuose universitetuose įgytomis žiniomis kelti priimančių valstybių mokslo ir kultūros lygį beigi visokeriopai gerinti vietinių gyventojų gerbūvį, įskaitant pensijų vietiniams uždirbimą, senukų ir neįgaliųjų priežiūrą bei kitą visuomenei naudingą veiklą. Tą jų pasiryžimą jau dabar akivaizdžiai rodo jų elgesys – pvz. https://www.facebook.com/jasonmillmusic/videos/1011152122249958/?hc_location=ufi. Allahu akbar! 
   Ir taip, labai teisingai pastebėta, kad reikia ne remtis jausmais ir trinti snarglius, o mąstyti racionaliai, pateikiant tvirtus argumentus, kaip pvz. “Jie ateina basi, be būsto, be kalbos, be nieko, beto jie turi artimuosius likusius karo zonoje.” arba “Pats pažystu žmogų iš Taivano, senais laikais buvusi pabėgeli, puikus žmogus!”. Štai kur argumentai – o ne kažkokios emocijos! Išties, graudu iki ašarų, kad kiti pasiduoda jausmams, o ne mąsto racionaliai, kaip p. Vaidotas. Kaip čia neraudosi? Sakykite, Vaidotai, o kelis vargšus pabėgėlius ketinate asmeniškai priglausti? Negi pats nenorite praturtėti, nes juk “kuo daugiau priimsime tuo turtingesni tapsime”?

 44. Lietuve:

  Košmaras kažkoks. Pirmiausia, tai tikras pasityčiojimas iš lietuvių.
  Nesuprantu kaip galima tikėtis iš lietuvių būti tolerantiškiems kitataučiams, kai vyksta tokie dalykai. Reikia stebėtis, kad dar gatve jiem leidžiam ramiai pereit. Kodėl lietuvis pilietis turi gyventi kiekvieną dieną skaičiuodamas centus, senyvo amžiaus pilietis nė mirties negali ramiai sulaukti, o šie pabėgėliai, turi sąlygas gyventi aukštame lygyje. Plius, didelė dalis tų pabėgėlių yra teroristinės grupuotės nariai, kurie įsimaišė į grupę, kad tik patekti į Europą. Tai mes dar jiems ir mokame, kad jie žudytų ir plėštų mūsų šalis. Nėra pakankamai žodžių išreikšti mano nusivylimą ir pyktį. Aš neesu visiškai nusiteikus prieš, bet manau, kad tai turėtų būti kontroliuojama griežčiau. Jei jis pabėgėlis, ieškosi geresnio gyvenimo, gerai, suteikim sąlygas dirbti ir užsidirbti. Kąsnį prie kąsnio dėti ir taupyti, mokėti tai vertinti. Jei visą ant lėkštutės padėsim, tai su laiku atneš tik daug problemų.
  Šiuo metu ketinu grįžti į Lietuvą. Rasti darbą ir bandyti įsikurti ilgam. Tačiau kai matau, kad tokie dalykai vyksta, turiu atvirai pasakyti, mano noras tik mažėja. Lietuva – tai šalis, kurioje noriu gyventi, auginti vaikus ir pasenti, tačiau kuo toliau, tuo labiau tai panašėja tik į gražią svajonę.

 45. neteisinga:

  Bet idomiausia, kodel minimalus atlygynimas pas mus 325 Eur (is kurio zmogus turi pragyventi: susimoketi uz buta, nusipirkti menesiui sau maisto ir viska kas yra butiniausia zmogui… nekalbant jei turi vaikus dar uz tuos pinigus aprupint) O sitiems skirs viskam 600 Eur, o gal dar nuspres ir daugiau. Tai kodel jiems irgi neskiria tuos 325 Eur?

 46. Tikra nepriklausomybė:

  Gana čia jums visiems verkšlenti. Visi į mitingą rugsėjo 20d. Ten ir išreiškit savo nuomonę.

 47. wikswa:

  Tie vargšai nešiojasi brangius iphonus, kokius ne dažnas ir čia turim. Labai gerai tarpusavy komunikuoja su likusiais ten kažkur. Ir praneša visas realijas ir naujienas. Kas vyksta prie ES sienų galima pamatyti tik internete. TV info filtruoja.

 48. Agneta:

  Ar civilizuotame pasaulyje, esate matę valstybę, kuri pati žemintų savo tautos atstovus, Lietuva – tai pirmųjų tarpe. Ar galima gerbti valdžią, kuri negina savo piliečių, o juos smukdo. Emigrantas kitoje šalyje uždirba dvigubai mažiau, nei šalies pilietis, o pas mus pabėgėliai geriau bus išlaikomi, nei pagarbus dirbantis lietuvis….

 49. Aleksandr:

  Lietuviai kalba apie kazkokia nepriklausomybe, bet istiesu Lietuva niekada nebuvo nepriklausoma. Tvarkos cia dar ilgai nebus. Cia nera politiku, kurie kovoja uz savo valstybes ir tautos interesus, o kol ju neatsiras i Lietuva visi sluos kojas i spjaudys i veida. O ir pati tauta elgiasi kaip vergai, blogai gyvena, nieko, gal ateity bus geriau, bet tikrai nebus geriau, kol sedesi rankas sudejes ir linkesi galva nieko neveikdamas. Uz savo interesus reikia kovot ir gero lyderio, o ne marionetku kuriom galima manipuliuot. Ps. sorry uz gramatiskas klaidas, as nesu lietuvis.

 50. vilius:

  As gaunu 350 euru ir jeigu atvyks nors vienas pabegelis ir valdzia skirs jam daugiau negu 350 euru pazadu ilgai jie negyvens. Mano kraujas verda laukiu kol atvyks

 51. Kęstas:

  Labai geras ir teisingas straipsnis

 52. Aldona:

  Gaunu salpos pensija 324 litus ir dar 70 litu nasles pensija.Manau jau maziau gaunanciu pensininku nera Lietuvoj.Bet niekam neidomu,nei karto jokie butkeviciai situ zmoniu nei neprisimena,kad jiems gal reiktu kazkiek pakelti ta ubagiska ismoka,o cia pabegeliu reik prisiimti.Nepamasto,kad patys ubagu sociai turim.

 53. Pikc:

  Žiūriu, visokie “Validot Antan Ratk”/”Vaidotai” nenustoja dezinformacijos skleisti apie “puikiai besiintegruojančius” beigi “stropiai dirbančius” babajus, kurių “kartu su veltėdžiais” tėra vargani 5 proc. Tiek to, nekalbėsim apie akivaizdžius “integracijos” įrodymus (“no-go” rajonus, šariato įvedimą, augantį nusikalstamumą (ypač baltųjų moterų prievartavimus)) – pažiūrim grynai į ekonominę pusę. Kaip ten dėl tų 5,4 proc? Ogi štai kaip: “16-24 year olds who are from ethnic minority backgrounds now have an unemployment rate of 37%, up from 33% in 2012.” (http://www.theguardian.com/news/datablog/2014/jan/08/rising-unemployment-for-uk-ethnic-minorities-race-whos-affected). Vis dėlto, toks lyginimas netinkamas, nes JK kol kas dar “pabėgėlių” nelabai gausu, tad ir duomenų apie juos nėra. Užtat yra duomenų iš kitur – ir kaip tik apie tokį kontingentą: “Im Jahr 2012 war von den erwerbsfähigen Flüchtlingen mit Aufenthaltsbewilligung […] und erwerbsfähigen, vorläufig aufgenommenen Flüchtlingen […] die grosse Mehrheit von der Sozialhilfe abhängig. Bei den Eritreern waren es 91 Prozent, bei Iranern 84 Prozent. Auch bei Flüchtlingen aus Sri Lanka, die allgemein als gut integriert gelten, bezogen drei von vier erwerbsfähigen Personen Sozialhilfe (75 Prozent).
  Bei Flüchtlingen aus der Türkei waren es fast neun von zehn (89 Prozent). Die Quote ist damit höher als bei Menschen aus Syrien (87 Prozent). Am besten schnitten die Chinesen ab mit 69 Prozent.” (http://bazonline.ch/schweiz/standard/Aus-Asylanten-werden-Sozialhilfefaelle/story/19937027). Trumpai: išlaikytinių (iš pašalpų gyvenančių) procentai tarp “prieglobsčio prašytojų” pagal kilmės šalį: Eritrėja – 91%, Iranas – 84%, Šri Lanka (anys laikomi gerai besiintegruojančiais) – 75%, Turkija – 89%, Sirija – 87%, Kinija – 69%. Čia reikia atkreipti dėmesį į porą dalykų: a) šitie procentai buvo PRIEŠ dabartinę veltėdžių bangą – gi dabartiniai “vargšai pabėgėliai” statistikos tirai nepagerins; b) turėkite omenyje, kad tie “vargšai dirbti ir priimančių šalių ekonomiką bei gerbūvį kelti trokštantys pabėgėliai”, apie kuriuos čia kalbama, yra darbingo amžiaus vyrai. Pagalvokite, kaip pasikeis statistika, kai prasidės “šeimų susijungimas”. 😉 Ir dar vienas LABAI svarbus punktas, apie kurį niekas kažkodėl nekalba: pabandykite įsijausti į Lietuvai skirtos siuntos atstovų padėtį – važiavo Vokietijon (juk Merkel žadėjo visus priimti!), kur juos su gėlėm ir raudonais kilimais sutiks džiūgaujančių imbecilų minios, apibers “chaliava”, pašalpomis, “teisėmis” bei kitokiomis gėrybėmis – o vietoj to eldorado atvežami į Lietuvą, kur debilų minių ir gėrybių lietaus nelabai, o pabėgti į išsvajotą Vokietiją uždrausta. Sakyčiau, yra nemenka tikimybė, kad mūsų laukia “laimė” gauti gaują LABAI PIKTŲ babajų.

 54. Rugilė:

  Labai teisingai rašo. Mums nereikia musulmonų migrantų. Artėja Seimo rinkimai, būtinai dalyvaukim lr braukim netinkamus kandidatus iš sąrašų. Tik masinis dalyvavimas rinkimuose gali pakeisti esamą valdžios sudėtį.

 55. joris:

  Žmonės ka darysim kad šitą ivaziją sustabdyt? Kokia partija remt per rinkimus?

 56. Skalvis:

  Nagi, prisiminkit kaip reagavo Lietuviai iki krikščionybės į svetimtaučių invazijas ? Nemėgo labai, bet vėliau pamilo. Visas privilegijas jiems suteikė, o patys nuėjo arti 🙂 Net savo vaikus ėmė vadinti imigrantų vardais. Kas mes būtume be jų? Nei Dievo, nei šventųjų, nei bažnyčių, nei dvarų neturėtume. Luktelėkim keletą šimtų metėlių ir jie taps šventi : -) Amerika jau viešai prakalbo apie prezidentą musulmoną. O jūs ką ? Prieš Ameriką ? 🙂

 57. Arnoldas Čepėnas:

  Na, va cia jau riba perzengta. Net pasalpos mums uz nieka neduoda, o kazkokiam svetimsaliui visus 600euru. Tai gal mest viska ir begt is cia ? Esu dirbantis, studentas. Vos susimoku uz studijas,nuoma, maista. Ir tai vos 400 euru gaunu i rankas, kur nuoma 160e, komunaliniai, maistas, kelione, pietus i darba, plius kas menesi kazkiek pinigu padedama studijoms. Dabar man paaiskinkit, kaip dirbanciam studentui isgyventi Lietuvoje ir plius dar maza tu darbo vietu o cia dar jas nori tiems atiduoti. Kur pagarba lietuviam, Lietuva?

 58. visai sutinkam !!!!!!kaip dabar gyvenam -tai tikriausiai nei viena salis -taip neisgyventu -palaukit —dar po keliu metu -Lietuvoj neliks kamdirbti -ir pensijas -moket pensininkams !

 59. Sergejus:

  Su Lietuva visada taip buvo, nekada savo nuomone ne tureio. Dabartino laiku kada ekonomikos ne bero taip ir isheina cha priimti pabegelju, cha loti ant russijos. Ir Uzh viska shita gauti $$$$$$$$ labai gera strategija.

 60. keista:

  Dabar budina tauta vergu valdytoju statytinis. Pries alkoholi pasnekek, biudzeto neiplaukas. Kai zmogus lavonas nuo reformu, ismeta budintojus

 61. Ski:

  Ar pasidomejot kokiu budu tie pinigai yra skiriami? Didzioji just dalis nuseda vietiniu rankase. Pabegeliai tu 600 nematodes. Pinigai yra skiriami ivairiems su integracija suristoms islaidoms.

 62. Arturas:

  Be karo nieko nebus,visi išpampe vampyrai laikosi briuselio,ir kaip jis diriguoja,taip šoka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: