J. Panka. Imigrantai – nuskriausti žmonės ar naujieji Europos šeimininkai? (90)

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Julius Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Seniausiai visi žino tiesą, jei yra paklausa – bus ir pasiūla. Ilgą laiką Europa sirgo migrantais. Taip, juk tai labai patogu Europos Sąjungos elitiniams politikams, bankų išlaikomiems ekonomistams ir tingiems vakariečiams. Juk nenorėjo turtingas, išlepęs vokietis plauti viešųjų tualetų Bonoje ar Berlyne – ir įsileido Vokietijos valdžia turkų šeimą. Tingiai britei plauti indus kavinėje – negarbinga ir žeminanti procedūra, prašom – tai padarys daugiavaikė imigrantė indė, kurią pakvies paslaugi Britanijos valdžia. Jaunas studentas prancūzas nesutinka šluoti Paryžiaus gatvių – jo laukia pasilinksminimai naktiniame klube, o šį darbą atliks imigrantas iš Alžyro. Taip Vakarų Europa smaginasi jau ne vieną dešimtmetį. Tačiau visoms nesveikoms šėlionėms ateina galas, kuo linksmesnis vakarėlis – tuo sunkesnės pagirios ryte.

Visai neseniai, maždaug prieš dešimtmetį Europai prasidėjo sunkios pagirios. Jos pasireiškė degančiais Paryžiaus priemiesčiais ir sušaudytais žurnalistais, sproginėjančiais Londono metro traukiniais ir pareigūnų nepažabojamais imigrantų gaujų karais Vokietijos didmiesčiuose. Europiečiai pradėjo suprasti, kad jų išpuoselėtuose miestuose pradėjo darytis nesaugu, baisu palikti automobilį nakčiai gatvėje, nedrąsu sėsti į metro ar vakare išeiti pasivaikščioti į parką.

Tačiau rimčiausias migracijos iššūkis prasidėjo paskutiniuoju laikotarpiu, po diktatūrų sunaikinimo Irake ir Libijoje, po Sirijos konflikto, po vadinamosios Islamo valstybės“ suklestėjimo. Į Europą masiškai braunasi imigrantai, kitos kultūros, kalbos, religijos. Jie vežami aklinai užkaltuose sunkvežimiuose, prievartaujami prekeivių žmonėmis stovyklose, plukdomi palaikėse geldose audringomis jūromis. Tačiau už tai, kad XXI amžiaus vergų prekeiviai iš jų taip tyčiotųsi migrantai atiduoda paskutinius pinigus, savo, savo tėvų ir senelių santaupas. Galėtų iškilti klausimas – kodėl? Gal jie mazochistai? Gal jiems patinka būti žeminamais ir kankinamais? Gal jie mėgsta ekstremalius išbandymus, nes yra priklausomi nuo adrenalino?

Tikrai ne. Tiesiog Europos Sąjunga savo netoliaregiška politika jiems suteikia viltį, kad gal pasiseks? Gal juos išgriebs leisgyvius iš šaltos ir audringos jūros? Gal priims į pasiturinčią šalį, suteiks pastogę ir pašalpą? Gal jie galės šiltai ir patogiai įsitaisyti „netikėlių“ valstybėje ir sėdėti ant kvailų dirbančių vakariečių sprando? O jų vaikai bus naujasis augantis proletariatas, kuris nuo gimimo nekęs šalies, kurioje gyvena, jos kultūros, religijos, valdžios ir istorijos. Jie nuo ankstyvos vaikystės matys, kad jų tėvai arba gyvena iš pašalpų, arba dirba žemiausius, menkai apmokamus darbus, o vakariečių vaikų tėvai važinės naujomis mašinomis ir sėdės šiltose kontorose. Jie matys, kad yra pasmerkti gyventi savo susikurtų getų daugiabučiuose, o jų bendraamžiai gali džiaugtis baseinų malonumais patogių kotedžiukų kiemuose.

Ir nusiraminimą šie vaikai, tapę jaunuoliais, ras vis labiau radikalėjančiose islamo sektose. Ir vėl liesis kraujas, Europą stingdys baimė, o visą tai sukūrusios multikultūrinės politikos elitas verkšlens apie tolerancijos stoką, nepavykusias adaptaciją ir integraciją. Tačiau neužilgo gali išaušti diena, kai dėl didėjančių imigracijos mastų, mažėjančio senųjų europiečių gimstamumo ir augančio imigrantų prieauglio, bei liberalėjančių pilietybės ir balsavimo teisių suteikimo įstatymų, pikti ir jaučiantys neapykantą islamo sektų atstovai taps senatoriais, parlamentarais, miestų ir miestelių merais. Tada visi šie pavadinimai bus pasmerkti kaip netolerantiški ir politiškai pasenę. Europą pradės valdyti šachai ir kalifai.

Tada jau mūsų vaikai ir anūkai bus priversti atiduoti viso gyvenimo santaupas, atsiduoti pirklių žmonėmis malonei ir plaukti per tą pačią Viduržemio jūrą tik jau į kitą pusę, į Afriką. Tik atspėkite, ar mus kas nors gelbės iš ano kranto? Ar priglaus, pamaitins ir mokės pašalpas? Tikrai ne! Jie tiesiog šaudys į mus nuo kranto, nes nenorės dalintis savo žeme, maistu ir kitais ištekliais. Netikite? Pažiūrėkite kaip jie elgiasi su jų šalyse gyvenančiais krikščionimis ir sužinosite kas laukia europiečių praradusių Europą.

Jei nenorime, kad ši niūri prognozė išsipildytų privalome veikti čia ir dabar. Kokie darbai neatidėliotini:

 1. Europos Sąjunga privalo padėti atstatyti normalų gyvenimą karų ir terorizmo draskomame Irake, Libijoje, Sirijoje. Jei ES ryžosi išrūkyti diktatorius ir kitaip keisti šių šalių raidą ir santvarką, tai turėtų rasti savyje jėgų padėti jose atkurti taiką, lėšomis ir pavyzdžiu tai galėtų padėti įgyvendinti turtingos musulmoniškos šalys – Saudo Arabija, Turkija, Iranas, Kuveitas.
 2. Europos Sąjunga privalo nustoti suteikinėti nelegaliems migrantams tuščias gero gyvenimo viltis. Aišku, skęstančius jūroje žmones palikti žūti stichijoje būtų žiauru ir nehumaniška, bet jie privalo žinoti, kad bus nedelsiant sugrąžinti atgal, kad šansų pasilikti Europoje jie neturi. Pažvelkime į šį reiškinį kaip į teroristų išpirkos reikalavimą, juk didžioji dalis valstybių nemoka teroristams išpirkos už savo piliečius ir palieka juos žūti. Paviršutiniškai mąstantis žmogus pasakys, kad tai žiauru ir nehumaniška, tačiau juk tai daroma pačių piliečių labui. Pamėginkime įsivaizduoti, kas būtų, jei kokia nors turtinga šalis pradėtų mokėti išpirkas už teroristų pagrobtus savo piliečius. Tokios šalies pilietis taptų potencialia auka visame pasaulyje, nes be abejonės atsirastų nemažai piktavalių, norinčių pasipildyti kišenes išpirkomis.
 3. Europos sąjungos valstybės privalo dėti visas pastangas didinant savo piliečių gimstamumą. Sociologai teigia, kad didžiausią reikšmę gimstamumui turi trys aspektai: a)Išmokos šeimoms, susilaukusioms vaikelio, kad nenukentėtų jų šeimos biudžetas, b) Paslaugų šeimoms su vaikais prieinamumas, kad šeima galėtų nesirūpinti vieta lopšelyje, darželyje, mokykloje ar popamokiniame ugdyme, c) Žmogaus, susilaukusio vaiko, saugumas darbo rinkoje, kad mama arba tėvas galėtų be kliūčių išeiti vaiko priežiūros atostogų, kad dėl to nenukentėtų jo darbo vieta, ir kad grįžus į darbo rinką, darbdaviai pakančiai žiūrėtų susirgus vaikui. Gal tada padidės europiečių gimstamumas?
 4. Labai svarbu formuoti teigiamą europiečių požiūrį į motinystę, tėvystę, daugiavaikę šeimą. Mokslininkai ir politikai žino seną aksiomą, kad tam, kad vieni ar kiti tikslai būtų pasiekti, visuomenę reikia ruošti. Kai JAV nusprendė imtis aktyvių karinių veiksmų visame pasaulyje, ne tik užsakė daugiau ginkluotės ir amunicijos, bet Holivudas pradėjo gaminti ne vieną šimtą milijonų kainavusius karinius filmus. Rusija nuo 2000 metų, kai į valdžią atėjo Vladimiras Putinas, pradėjo kurti didelio biudžeto filmus, kurie šlovino Carinės Rusijos ir Sovietų Sąjungos karinę galią ir pergales. Ar tai veikia? Pažvelkime į socialines apklausas šiose šalyse ir suprasime, kad netgi labai veikia… Ką daro Europa? Reklamose šypsosi vieniši gėjiškos išvaizdos vaikinai, bučiuojasi lesbietės, o motinos įvaizdis formuojamas tik per skalbimo miltelių, indų ploviklių ir sauskelnių reklamas. Europinės reklamos motina – tai apkūnoka moteriškė, baigianti ketvirtą dešimtį metų, nuvargusiu žvilgsniu žiūrinti į neplautų indų stirta ar kabinanti kilometrus ką tik išplautų skalbinių. Ar tai sužavės jaunimą? Ar po tokio visuomenėje formuojamo motinos įvaizdžio jie norės kurti šeimas ir gimdyti vaikus? Socialinės apklausos teigia, kad ne, šeima daugelio jaunimo planuose atidedama vis vėlesniam laikui. Nieko nepadarysi, visuomenė inertiška, tai gal nustokime reklamuoti homoseksualus su jų bevaisiu gyvenimo būdu, o pradėkime ugdyti visuomenę gausių šeimų kūrimui? Tam galėtų pasitarnauti Europos kino pramonė kurdama filmus ir serialus, kurie atskleistų šeimos vertybes.

Istorija mums sako, kad nieko nėra amžino, imperijos subyra, civilizacijos sunyksta, tautos išmiršta. Tačiau visa tai įvyksta dėl labai konkrečių priežasčių, laimi tie, kurie kovoja, kurie nepasiduoda, kurie jaučia ir supranta ką gali prarasti. Migrantai yra veržlūs, atkaklūs ir ryžtingi, o mes, europiečiai? Ar galime prilygti migrantams?

Autorius yra Tautininkų Sąjungos pirmininkas

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

90 komentarų

 1. salomeja:

  Labai geras straipsnis.Tik gaila kad tokiu rimtų straipsnių nespausdina didieji tinklaraščiai.

  Gaila, o būtent tokius straipsnius reikia spausdinti

 2. Kemblys:

  Julius Panka:
  ,,…o mes, europiečiai? Ar galime prilygti migrantams?”.

  Dirbau pusę metų UK, galiu atsakyti: jūs, Juliau Panka, neprilygtumėte mums ‘migrantams’.

 3. Algimantas Končius:

  Nuo ginkluotos okupacijos apsiginti galima, o nuo beginklės okupacijos apsiginti sunkiau. Bet okupacija vistiek yra okupacija.

 4. Regina:

  Drąsios mintys. Drąsūs žodžiai. Daug kas galvoja taip pat, tik išsakyti trukdo ne visai teisingai suvokiamas “tolerantiškumas”, labiau panašus į bailumą. Ginti savo kraštą, ginti Europą, pagaliau- baltųjų rasę…O Lietuvai reikėtų kurti strateginius planus, kaip saviškius susigrąžinti, kaip jiems suteikti socialinius būstus- juk dauguma-jaunimas, gi9mdantis vaikus, bet…ne mums, Airijai, Norvegijai, Anglijai…
  Ačiū gerb. Pankai už puikų straipsnį.

 5. Pikc:

  Skaitydamas 4-ą punktą apie eurosajūze (ir Europoje apskritai) propaguojamą požiūrį į tėvystę/motinystę, iškart prisiminiau Generalplan Ost – ten LABAI panaši politika buvo numatyta – ir kontraceptikų prieinamumas, ir abortų skatinimas, ir aiškinimas, kaip gerai neturėti vaikų ir kaip vaikai riboja laisvę. Adolio chebrą galima suprasti – jie elgėsi visiškai logiškai, kadangi kolonizacijai numatytose teritorijose “mes nesuinteresuoti nevokiškos populiacijos augimu”. Tuo tarpu tolerast-liberastikai, rėkaudami apie gyventojų perteklių pasaulyje, tas pačias priemones taiko SAVOSE (ir, beje, lėčiausiai augančiose) populiacijose, tuo pat metu skatindami SAVO šalių kolonizavimą – o kolonizatoriai didžiąja dalimi būtų tos pačios už žmonių perteklių pasaulyje atsakingos populiacijos. Verčia susimąstyti, ar ne?

 6. Juozas:

  ” po diktatūrų sunaikinimo Irake ir Libijoje, po Sirijos konflikto, po vadinamosios Islamo valstybės“ suklestėjimo. Į Europą”
  Tiksliai taip. Bet įvardyti KIENO tai nuopelnas kažko neužteko. Ko – drąsos? logikos? proto? mąstymo? savarankiškumo? nurodymų? ar dar ko nors?

 7. Albinas Vaškevičius:

  Julius Panka yra valstybiškai mąstantis politikas. Ačiū jam už puikias mintis.
  Europai ir mūsų politikams reiktų priminti kad:
  Karaliaučiaus krašte gyvena 937914 pabėgėlių.
  Latvijoje gyvena 765580 pabėgėlių.
  Estijoje gyvena 425110 pabėgėlių.
  Lietuvoje gyvena 482115 pabėgėlių.
  Viso baltų krašte gyvena 2 610 719 pabėgėlių! Jie visi po antro pasaulinio karo atsikraustė iš SSSR. Kiek jie pridarė Baltijos valstybėms žalos visi žinome. Prieš antrąjį pasaulinį karą tokios kaip dabar lietuvių emigracijos nebuvo. Dabartinė Baltijos šalių gyventojų emigracija mano manymu yra sovietinės okupacijos pasekmė.
  Gal pirmiausia šiuos 2 610 719 SSSR pabėgėlių galėtų solidariai pasidalinti visa Europos sąjunga, o tik po to Lietuvai piršti naujus pabėgėlius?

 8. visapusiskai pritariu Pikc:

  Tie, kas tikisi, kad jie plusta dirbt i Europa ,- arba yra tiesiog naivuoliai, arba apsimeta durniais.
  Muslimu yra zymiai daugiau, nei krikscioniu. Jie nesa savo islama i Europa.
  Aciu autoriui uz jo puiku straipsni.

  • Va. buvo semitų antplūdis į Europą, kuris XXa. baigėsi holokaustu.
   Prognozuoju, kad ir šiuo atveju bus tas pats.

   • Pikc:

    Tik įtariu, kad nukentėjusioji pusė šįkart bus vietiniai, o ne atvykėliai. 😉

    • Viskas priklauso nuo organizuotumo lygio – klajokliai, kaip taisyklė, nebūna antiek susiorganizavę.
     Be to, kad nedaeiti iki genocidų, kas savaime jau yra blogis, geriau visa tai presinguoti iš anksto: pvz., rinkimuose išrinkti tokias partijas ir tokius asmenis, kurie dirbtų šalies visuomenės daugumai, ko iki šiol dar nėra buvę.
     Žinia, norint būti išrinktiems, reikia pasitempti – reikia, visų pirma, geriausios ekonominės programos, reikia išmokti įtikinti rinkėją tuo, kad kaip tik rinktų ne iki šiol rinktų partijų atstovus, kurie taip ir išnyksta nieko nenuveikę.

     • Pikc:

      Ne “visuomenės daugumai” (čia bolševikai taip skelbėsi), o pirmiausia – savo tautai. 😉

      • Klysti – visuomenės dauguma ir yra tauta.

       • Pikc:

        Kol kas (tikiuosi, lietuvių tautą, o ne neegzistuojančią “Lietuvos tautą” turite omenyje ;)). Va, priveš negrų ir babajų, anie pradės veistis, ir po kiek laiko jau jie kartu su visokiais “liankajs” ir rusais sudarys “visuomenės daugumą”. Vadinasi, pagal tamstos apibrėžimą, valdžia turės tada jų interesus atstovauti, o ne lietuvių, ar ne?
        Be to, LR Konstitucijoje vis dėlto parašyta “Lietuvių tauta…”, o ne “Visuomenės dauguma…”, tad būtent lietuvių tautos o ne tos “daugumos” interesai turi būti atstovaujami ir ginami, nes Lietuva – tautinė, o ne bolševikinė valstybė. Priešingu atveju ateis koks padleckis, pareikš, kad visuomenės dauguma yra proletarai (“darbo žmonės”), o jis juos atstovauja, vadinasi, jis – “už visuomenės daugumos interesus” – ir jau turi čystakrovnas litovcas už ką balsuoti. 🙂
        P.S. Matau, teks pacituoti klasiką «Извольте, сударь, уметь со мной говорить… Я вам не “ты”, не извольте тыкать-с.» Pardon, kad ne valstybine kalba, bet, spėju, sunkumų nesudarys? ;)

        • Buvo toks filosofas J.Karosas.
         Kartą paskaitoje jis pasakė: yra tokių, kurie žiūri į pasaulį per moterišką skylutę.
         🙂
         Tai pats irgi panašaus tipo esi – niekaip negali atsiplėšti nuo mėrių metų pasakų.
         Pradėkim viską nuo pradžių:
         1. 1009m. buvo Lietuva (ir vaklstybė, savaime aišku). Kas joje gyveno? Lietuviai. Iš kur jie atsirado? Susidarė iš giminiškų genčių, kurios SUDĖJO SAVO TURĖTAS TERITORIJAS Į VIENĄ tam, kad išgyventi;
         2. Taigi: lietuviai nenusileido iš dangaus – jie, kaip tauta, kas yra savos nuo amžių amžinųjų teritorijos savininkė, visuomenė. Ta visuomenė SUSIDARĖ IŠ SUĖJUSIŲ į vieną teritoriją ASMENŲ;
         3. Kada suėjo į krūvą, tada, TIK, atsirado bendra – lietuvių kalba, moralė (papročiai – tradicijos);
         4. visais laikais į tą teritoriją ateidavo gyventi visam laikui žmonės iš kitų teritorijų ir per laiką, per kartas įsijungdavo į lietuvių tautą. Panašiai kaip ir šiuo atveju: https://lt.wikipedia.org/wiki/John_Gielgud
         Tik čia buvo atvirkščiai, bet bendrą principą patvirtina: tie, kurie integuojasi, JIE PERIMA VIETINĘ TVARKĄ IR TAMPA TOKIAIS PAT;
         5. sakykim, užveš čia juodukų.
         Jei jie integruosis, tai per laiką, per kartas taps lietuviais – net palikuonių kūno spalva išbaltės.
         Nors aš prognozuoju, kad jie nei vienas nesvajooja apie Lietuvą – jie visi svajoja apie turtingas šalis, kur ir išsibogins.
         TIK (

         • TIK (!!!) nereikia jiems čia suteikti daugiau nei turi Lietuvos visuomenės penktadalis, kurie gyvena žemiau skurdo ribos (jei patys užsidirbs – prašom, nes versim mokėti mokesčius).
          O tai dabar skaitau, pvz., atvyksta žmonės iš Ukrainos, kažkada Lietuvą pametę, o jiems čia tuoj prašom – butas, visa kita. AR TIKRAI ČIA YRA VISKAS TEISINGA Lietuvos GYVENTOJŲ (KITAIP – LIETUVIŲ, NES KAS NENORI BŪTI LIETUVIU, TAI GALI IEŠKOTIS ELDORADŲ KITUR) atžvilgiu?
          Vargu.
          Ukraina tvarkoj – palaikom.
          Bet klajokliai tai kažin ar čia ta liaudis, kuriems vertėtų viską (ką turi) atiduoti?

 9. Bartas:

  Tik prašau , nekreipkit į manę dėmesio. Aš su prašymu. Į J. Panką. Mielas Žmogau, Lietuvį , Tautininke. Rašai gerai , protingai, bet sunkiai suprantama kalba. Žinok ir mes, apatinėje lentynoje tūnantys, norime skaityti ir suprasti , ką jūs miestelėnai ten sostinėj darot. O dabar kas , J . Panka , jis išsilavinęs, rašo be žodyno ir net nejaučia , kad gali būti “molių ‘ , kurie jo raštą bando perskaityti su žodynu. Tarptautinių žodžių žodynu.
  Dabar ne prašau, o reikalauju. Tautininkų Vade su Tauta privalai kalbėti Lietuviškai, o ne “šuldu – buldu”. Jei nori , kad mes paskui Tamsta eitume. Nes šiuo metu mums – artimesni yra butkevičiaus lygio “kolxozo brigadininkai”.

 10. Tadas:

  Kodėl Europa leidžia laisvai įvažiuoti, laisvai gyventi ir dar pašalpas moka. Geriau padėtų ten – vietoje įsikurti, kur savas klimatas, kur savas tikėjimas ir visiems būtų geriau. Multikultūrinis tautų maišymasis prives prie senųjų Europos tautų žlugimo.

  • Juozas:

   Taigi!
   Negana to, aplink “…kur savas klimatas, kur savas tikėjimas…” šalys, kurios tiesiog nežino kur dėt naftodolerių milijardų milijardus…

   “prives prie senųjų Europos tautų žlugimo.” – tikrai prives. Jau ne pirmi metai, nuosekliai veda prie to…

   Ir arkliui aišku, kas to siekia. Tik ne tautininkams, pardon – “tautininkams”. Kaip dabartiniai JAV prezidentai tik blankus R.Reigano atspindys, taip ir šiuolaikiniai mūsų vadai, deja. Deja.

 11. Ei:

  Gaila, kad visi mūsų neatidėliotini darbai susiję tik su tuo, ką privalo padaryti Europos Sąjunga. Sunku įsivaizduoti, ką mums reiktų veikti čia ir dabar, kad priverstume atsisakyti ES-os pagrindinio tikslo ištirpdyti savo tautas. Du esminiai svertai: Lietuvos pavaldumas ES valdžiai, ir EK teiginys, kad pabėgėliai tokie patys žmonės, kaip mes.

  • Man tai dingojas, kad ES didieji visai nenori ištirpdyti SAVO tautų, nes jų tiek milijonų, kad vargu ar jiems kas gresia.
   Mūsų, gi, padėtis yra kita, todėl MES ŠIOJE PLOTMĖJE TURIME LAIKYTIS KITOS POLITIKOS: didiesiems atvykėliai reikalingi, nes patys jau tingi dirbti juodus darbus.
   Štai kur ir yra visa esmė: Be ES ir NATO mus kaip mat patvarkytų ordos iš rytų, bet, būdami ES, negalime prarasti budrumo – gink die ir savo gyvybinius interesus privalome daboti kaip savo akį.
   Politikai, kiek suprantu, taip ir daro, nes, pvz., liankams, vis žada žada, ale … nevykdo 🙂 .
   Taip ir su ES reikia: galim palinkčioti, net pažadėti, o paskui … neįvykdyti,. jei matysim, kad mums netinka.
   Laviruoti teks – niekur nesidėsim.

   • S:

    Atsilikai nuo tikrovės… Didžiosios Europos tautos dabar jau pavojuje. ES gyvena ± 30 mln. afrikiečių ir azijiečių, apie 6 % visų žmonių, bet jų nesustabdomai daugėja dėl didesnio gimstamumo ir atvažiuojančių naujų rudųjų, geltonųjų ir juodųjų. Švedijoje dabar jie sudaro >20 %, Prancūzijoje >15 %. Nėra sunku suskaičiuoti, kad maždaug po 80 metų baltieji Europoje taps mažuma. Švedijoje tai įvyks po 40-50 metų. Tačiau, vyksmas gali ir pagreitėti…

    ES ir NATO aš geriau nepainiočiau. ES nėra privaloma buvimo NATO sąlyga. Dabar ES pati reiškia tas ordas, o toks elgesys kaip pasiūlei yra lietuviams nebūdingas, gėdingas kelias.

    • Akivaizdu – mažai dar ką nutuoki gyvenime.
     Ar nebuvo gyvenime situacijų, kada matai, jog turi būti kitaip, bet nieko pakeisti negali?
     Lietuvai tiek ES (ekonominė sąjungos pusė), tiek NATO (karinė) yra būtinos kaip tik komplekte: nes esame labai pažeidžiami ne tik nesugebėdami apsiginti karine prasme, bet lygiai tokie pat pažeidžiami esame dėl labai švakaus lygio ekonomikos, dėl ko ir bėga jaunimas kitur dėl didesnių uždarbių ar tiesiog darbo ieškodami.
     O laviravimas nėra nieko gėdingo: kada matai besiartinantį piktą šunį, tai nepuoli ant jo šaukti, o kalbini jį, stengiesi nuraminti tam, kad susidarytų palankesnė būsena tau pasiekti savo.

 12. Šiame fone Lietuvos istorikų laikysena yra daugiau nei nusikaltama mūsų valstybės ir, sakyčiau, pasaulio atžvilgiu! Kur jie?! Kodėl iki šiol jie vis dar gyvena (o gal miega?) tame pačiame pomindauginiame pasaulyje? Kodėl būtent dabar nepranešti pasauliui apie mūsų seniausiąją ir turtingiausiąją praeitį, apie LIETUVIŲ KALBOS deka padarytus atradimus geofizikoje?! Kodėl nepranešti pasauliui apie III ir IV Žemės ašies judėjimų egzistenciją ir tuo pačiu – apie natūraliai vykstančią klimato kaitą, o su ja ir žmonių gyvenimo sąlygų blogėjimą, pagaliau, ir jų migracija!
  Ir tuose kraštuose, kur žmonės dėl natūraliai vykstančių procesų vis labiau kenčia dėl vandens stokos, dėl vis blogėjančių klimatinių sąlygų, dar vykdyti karinius veiksmus, yra ne tiktai nežmoniška bet ir nusikalstama ne tiktai prieš anų kraštų gyventojus bet, kaip dabar matome, ir prieš Europą bei Pasaulį!

 13. S:

  Aš pirmiausiai siūlyčiau nedelsiant pakeisti Tautininkų sąjungos tikslus. Lietuvos Nepriklausomos Valstybės atkūrimas pagal pamatinį dar šiek tiek galiojantį įstatymą ir pilnas VISIŠKAS pasitraukimas iš Europos Sąjungos! Tada nereiks nė vieno svetimo žmogaus per prievartą priimti, bus galima viską grąžinti į vėžes, gimstamumas jau kyla, ir tiek žinių.

 14. Vilmantas Rutkauskas:

  Straipsnio autorius potekstėje lyg teigia, kad krikščionybė pasmerkta sunaikinimui, tam rimtai ruošiasi Islamas.

  Lietuvai reikia kuo skubiau tapti Pagoniškai.

 15. Esu tautininkas. Seniai jau siūliau pagrindiniu mūsų – tautininkų tikslu laikyti- LIETUVOS ir pasaulio praeities pažinimą! Mat, praeitį lemta įminti ir pažinti tiktai ir tiktai LIETUVIŲ KALBOS pagalba!!! Tai ne tiktai tautininkams “dividėntai”, bet ir LIETUVAI, o pasauliui atsivertų akys ne tiktai į praeitį bet ir į ateitį! Tada LIETUVA turėtų didesnes galimybes ir teises reikštis pasaulyje! Ji net galėtų tapti VEDLIU mūsų laiku geofizikoje bei klimatologijoje akliems ir mokslininkams, ir politikams!!!

 16. Žaltys:

  Mums per sunki užduotis, dėstykit aiškiau: ką žmonės turi išrinkti į seimą, kad būtų suvaldyta pabėgėlių problema? Ką išrinkti prezidentu? Visa kita ką čia rašinėjat yra skiedros. Atsakymą žinot patys: vienas lauke ne karys…

 17. Pirmiausiai būtina įvardinti pabėgėlių problemos priežastis.
  Migraciją pagimdė kultūrų tarpusavio religinės pjautynės ir nesiliaujantys išorės karai labai sudėtingame regione.Tad kas jiems liko daryti? – bėgti pas tuos, kurie su karine technika “atėjo jų gelbėti”!
  Mes gi galime padėti tiktai atverdami pasaulio mokslininkams ir politikams akis į Žemėje esančią geofizinę situaciją, kurią lemta pažinti tiktai lietuviakalbiams.
  Pirmiausia pasauliui būtina pasakyti, kad:
  – nuo šio tūkstantmečio pradžios Žemės šiaurinis ašigalis gana stipriai pakrypo (ir dar kryps iki tūkstantmečio pabaigos!) Saulės link, todėl šiauriniame pusrutulyje klimatas ženkliai šila ir šils visą šį tūkstantmetį, o pietiniame- šala ir šals!
  Todėl šiauriniuose kalnų šlaituose intensyviai tirpsta ir tirps ledynai bei sniegynai, o pietiniuose – atvirkščiai- ledynai ir sniegynai auga ir augs! Todėl pietiniuose kalnų šlaituose senka ir seks upės, truks geriamo vandens!
  Išeitis yra viena – Pietinių kalnų šlaitų gyventojams reikia padėti išgyventi vietoje ir liautis ten kariauti!!!

 18. Pagonybe:

  Sutikciau tapti pagone, bet musulmone – niekada.
  O kaip tai padaryti, grb. Zalty?

 19. Bartas:

  Matai, Žalty, kas dedasi mūsų Pasaulyje. Viskas vyksta pagal dėsnius ne žmogaus nustatytus, o Visatos, o gal ir Dievo. Kas šito nesupras ir nepadarys reikiamų išvadų bus sunaikinti. Taip, taip tokių garukų, kaip mes nebebus. Liks tik bušmenai. Amazonės miškų gyventojai, na gal dar Gvinėjos čiabuviai. Jų stalas labai skurdus. Jie neturi dujų, šilto vandens, sauskelnių ir visokių gerų žibančių, kvepiančių smulkmenėlių. Pas juos niekas, nugalėdami mirtį nesiraus.

 20. Arūnas:

  PS prie “Kokie darbai neatidėliotini”:
  5. Numatyti, kad pabėgėlių statusas yra laikinas, ir su juo turi būti supažindinti pasirašytinai visi nelegaliai perėję ES valstybių sieną. Pasibaigus karo veiksmams pabėgėliai privalo grįžti į savo istorinę tėvynę ir kurti jos gerovę; tikint, kad pasaulio valstybės prisidės prie karo nuniokotų šalių atstatymo, ES šalių, laikinai priglaudusių pabėgėlius ir ekonominius emigrantus, parama būtų nupirkti grįžimui bilietą ir garantuoti uždirbtų santaupų išsaugojimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: