Į Vilnių atvyks pasaulinio lygio matematikai (0)

matematika. dialogas.comBirželio 1–5 dienomis Vilniuje rengiama tarptautinė konferencija „Asimptotiniai uždaviniai. Elipsinės ir parabolinės lygtys“ (Asymptotic problems. Elliptic and parabolic issues). Ji skirta diferencialinių lygčių teorijai ir taikymams.

Į šią konferenciją atvyks apie 100 mokslininkų iš įvairių pasaulinio lygio institucijų: Stenfordo, Kalifornijos, Teksaso A&M, Indianos, Tokijo, KTH (Švedija) universitetų. Plenarinius pranešimus skaitys 13 pasaulyje gerai žinomų matematikų, iš jų paminėtinas Herbertas Amanas (Ciuricho universitetas), Rorbertas Finas (Stenfordo universitetas), Jošikizu Giga (Yoshikazu Giga) (Tokijo universitetas), Henrikas Šahgholianas (Henrik Shahgholian) (KTH).

Konferencijoje bus pristatomi naujausi moksliniai tyrimai elipsinių ir parabolinių lygčių srityse. Tokio tipo lygtys plačiai naudojamos kuriant įvairių procesų matematinius modelius. Pavyzdžiui, dėl tam tikrų parabolinių lygčių galima aprašyti populiacijų dinamiką, cheminių reakcijų eigą ar modeliuoti auglio dydžio kitimą bėgant laikui. Renginyje didelis dėmesys bus skiriamas Navjė-Stokso lygtims. Šios lygtys ir įvairios jų modifikacijos aprašo skysčio bei oro judėjimą, tad taikomos tobulinant lėktuvų, laivų, automobilių kėbulų dizainą, kuriant kompiuterinius kraujotakos modelius.

Konferenciją organizuoja dvi matematikų grupės iš Vilniaus ir Ciuricho universitetų. Šios grupės, vadovaujamos prof. Konstantino Pilecko (Vilniaus universitetas) ir prof. Michelio Chipoto (Ciuricho universitetas), trečius metus vykdo bendrą mokslinių tyrimų projektą „Asimptotiniai uždaviniai ir jų taikymai“. Jį finansuoja Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa „Moksliniai tyrimai ir plėtra“.

Daugiau informacijos rasite čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: