Liberalai ragina rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės (4)

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lietuvos piliečio pasas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Liberalų sąjūdžio frakcija ragina priimti Seimo nutarimą, kuris leistų kartu su būsimais Seimo rinkimais surengti privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės. Šiandien įregistruotas nutarimas Seime bus svarstomas jau kitą savaitę, opozicinėje Liberalų sąjūdžio frakcijos darbotvarkėje.

„Pagal gyventojų skaičių vis besitraukiančiai Lietuvai šiandien reikia esminių pokyčių ir ryžtingų sprendimų. Mūsų piliečiai turi įgyti teisę nuspręsti savo tautos ir valstybės ateitį, pasisakant dėl Konstitucijos pataisos dvigubos pilietybės klausimu. Referendumu raginame panaikinti esamus apribojimus – liberalai pasisako už didesnę ir platesnę Lietuvą visame pasaulyje, kuriame lietuvių tikrai yra daugiau nei 3 milijonai“, – teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Liberalų sąjūdis Seimo nutarimu siūlo referendumui pateikti tokį sprendimo tekstą: „Pritariu, kad LR Konstitucijos 12 straipsnio antroji dalis – „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“ – būtų pripažinta netekusia galios“. Taip pat siūloma nustatyti, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės būtų rengiamas 2016 m. spalio 9 d. kartu su ateinančiais Seimo rinkimais.

„Po Nepriklausomybės atgavimo iš Lietuvos emigravo daugiau nei 700 tūkst. žmonių – ne tik garsūs sportininkai, bet ir mokytojai, vadybininkai, staliai, studentai. Tai – darbštūs žmonės ir šeimos, pasirinkę gyvenimą svetur. Šiuos žmones ir jų vaikus turime padrąsinti likti Lietuvos patriotais, o ne atimti iš jų pasą su mūsų šalies įspaudu“, – sako E. Masiulis.

Statistika rodo, kad 2015 m. sausio 1 dieną Lietuvoje gyveno 2,921 milijono žmonių, palyginti – 1990 m. šalyje gyveno 3,7 mln. žmonių. Lietuvoje kasmet daugiau žmonių miršta nei gimsta, natūrali gyventojų kaita išlieka neigiama – 2014 m. mirė 8,9 tūkst. žmonių daugiau nei gimė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Radwilla:

  Jei dviguba pilietybė prieštarauja konstitucijai. O konstitucijai prieštaraujančių referendumų rengti negalima (pagal nesenus pavyzdžius), tai ir šio- negalima 😀

 2. Petras:

  Iš nedalyvaujančių rinkimuose ar referendumuose reiktų atimti pilietybę, nes jie yra nepilietiški.

 3. Aleksas:

  Visu pirma sureguliokite seima juk zmoniu tai sumazejo gal net milijonu o seimas nekrust o juk uztektu ir ne daugiau101 tai va kiek butu sutaupyta pinigeliu pagalvokit gerb rinkejai ar verta eiti i tuos rinkimus jei jie daro savo
  ir kas jiem gerai Geda tokiam seimui kad ne jie tarnauja rinkeju interesam o rinkejai turi tarnauti ju uzgaidom
  ipac pensininkams juk jie atsistate savo atliginimus o mums tai per 2 metus gal man ju ir nebereiketi pagalvokit gerb,,,
  RINKEJAI ar verta eiti atiduoti uz tokius balsa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: