G. Kirkilas kitą savaitę lenkams žada istorinę dieną (video) (21)

Renatai Vidtman ir Gediminas Kirkilas | „Znad Wilii“ laidos stop kadras

Gediminas Kirkilas | „Znad Wilii“ laidos stop kadras

Lapkričio 25 d. Gediminas Kirkilas kalbėdamas per Radio stotį „Znad Wilii“ laidos „Politikos salonas“ vedėjai Renatai Vidtman žadėjo, kad kitą savaitę Seimas priims jo ir Irenos Šiaulienės teikiamą Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą XIIP-1653, kuriuo ketinama  oficialiuose  Lietuvos Respublikos dokumentuose įteisinti vardų ir pavardžių rašymą ir ne valstybine kalba įrašo valstybine kalba sąskaita.

G. Kirkilas teigia, kad nuo  pavardžių rašybos nelietuviškais rašmenimis įteisinimo priklauso ar Lietuva turės gerus santykius su Lenkija. Pasak jo, tai, kad iki šiol nėra  įteisinta „originali pavardžių rašybą dokumentuose“, blogina santykius su kaimynine Lenkija.

„Originalios pavardžių rašybos klausimas iškeltas, jis jau apyvartoje, dėl to įvyko daugybė nesusipratimų mūsų santykiuose su kaimynais. Reikia kalbėti atvirai, be to vyktų dar blogesni dalykai, kurie Lietuvos ir Lenkijos santykių artimumą dar labiau paaštrintų. Apsimesti, kad čia nieko nevyksta, ir dar dešimt metų galime svarstyti – aš taip nemanau“, – G. Kirkilo žodžius cituoja BNS.

Įtampą dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos Respublikos oficialiuose dokumentuose jau daug metų kelia Lenkijos politikai ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) nacionalistai reikalaujantys, kad lenkakalbių Lietuvos piliečių pasuose vardai ir pavardės būtų įrašyti ne valstybine lietuvių kalba o lenkiškai.

G. Kirkilas atsako į radijo stoties „Znad Wilii“ laidos „Politikos salonas“ vedėjos klausimą „Kaip vertinate Jūs dabartinius mūsų santykius su Lenkija?“:

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

21 komentaras

 1. Kažin:

  Negirdėjau, kad Lietuvoje kam nors, išskyrus Kirkilą, būtų reikalingi kažkokie kitokie santykiai su Lenkija negu yra. Kiba, Lenkija kokį ultimatumą Lietuvai per Kirkilą yra pateikusi, kaip yra padariusi 1938 metais Smetonai. Matyt, pirmiausiai Seimas nuo atsakingumo šiuo klausimu turėtų nušalinti Kirkilą, kaip galimai privačiai suinteresuotą asmenį, t.y. dėl galimo interesų konflikto. Tai va, ką Seimas kitą savaitę privalėtų spręsti.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Kirkilas su Sauliene isduoda Lietuvos valstybe! Siekia kazkokiu “pagerejusiu” santykiu su lenkija. Oskaras Milasius savo knygeleje “Trecdalis atskilusio menulio virs Lietuovos” yra aiskia pasakes, kad jei Lietuva nori islikti kaip Valstybe….. pirmiausiai reikia NESUSIDETI SU LENKAIS! Oskaro Milasiaus pranasystes pildosi ir nemazai ju issipilde.

 2. albinas:

  Pamatysit, prieš šventes dar ne tokių įstaymų priims “mūsų” išrinktieji. Jau ne vienas įstatymo projektas tam laikui paruoštas Ir visiems bus dzin, nes tuo tarpu visi buduliai su pinais maišais nereikalingų daiktų po prekybos centrus lakstys. Kai atsičiukis po sausio pirmos, bus jau per vėlu vėją kelti. Patikėkit.

 3. Albinas Vaškevičius:

  Lenkai Lietuvoje yra migrantai arba nutautinti tuteišiai. O kaip tada kitų migrantų pavardės bus rašomos?
  Kad teisingai perskaitytų lenkišką pavardę esančią lietuviškame pase Lietuvos gyventojai privalės mokytis lenkų kalbą. Taigi atsiras būtinybė įvesti antrą privalomą valstybinę kalbą – lenkų kalbą.
  O santykiai su Lenkija manau kad tik pablogės.

  1382 metais Lenkijos kunigaikščio Mazoveckio pakviesti kryžiuočiai aštuonis mėnesius buvo apsupę Jotvos Šiurpilio pilį. Keliems jotvingiams išdavus kryžiuočiai užėmė pilį ir pakorė tuos išdavikus.
  Algimantas Čekuolis apie Šiurpilį http://www.dailymotion.com/video/xc2xw2_jotvingiu-siurpilis_lifestyle

  Taigi kokią bausmę lenkai sugalvos Gediminui Kirkilui išdavusiam lietuvių kalbą?

 4. viltis rusena:

  Aš dar vis tikiu, kad sveikas protas seime nugalės, nors to sveiko proto ten labai nedaug

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Apie koki sveika prota Seime kalbate? Jeigu Seimas priima iskarpyta geneoralinio prokuroro medziaga 12 sek. ir pagal ja kazka sprendzia…. tai ten ne tik, kad sveiko proto nera, ten nere jokio proto. Ten yra nusikalteliu organizacija.

 5. Voras:

  O kažkada net Varšuvą sugriauti sugebėjome…

 6. tampax'as:

  o kažkada net Kremlių užėmėme, iki Juodosios jūros nužygiavome…

 7. Alvydas:

  Gal kas žinot, kaip trečiadienį vyko šių projektų svarstybos Švietimo ir mokslo komitete?

 8. taigis:

  Kremliaus neužėmėm, bet 3 kartus į jo vartus kirvuką įkirtę buvom…. Bet kada tai buvo?…. Daba viską savo pačių rankom atiduodam, parduodam, dovanojam kad tik patys nieko neturėtumėm ir dar šikną iškeliam, kad lengviau būtų……

 9. Alvydas:

  Apie tuos, kurie aktyviausiai vykdo Vilniaus ir Šalčininkų rajonų atskirties scenarijų ir kloja pamatus tų rajonų autonomijai:

  Gediminas Kirkilas – Vilniaus aukštosios partinės mokyklos auklėtinis (1982).

  Irena / Irina Anajeva-Šiaulienė, 1987 m. apgynusi istorijos mokslų kandidato disertaciją „Lietuvos komjaunimas – Komunistų partijos pagalbininkas kovojant už socialistinės revoliucijos pergalę ir jos stiprinimą Lietuvoje 1940-1941 metais“. Vadovas – prof. Mykolas Burokevičius.
  delfi.lt/news/daily/lithuania/isiaulie ne-neabejoja-savo-disertacijos-apie-kom jaunima-istorine-verte.d?id=11934040

  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/krymo-scenarijus-lietuvoje-jau-isbandytas.d?id=66496930#ixzz3KGhDOga7

 10. Antanas:

  KIrlike, Lietuvos ishdavike, ar nematai,kas darosi Ukrainoje- Kvasnevkis tapo visos Ukrainos naftos imoniu viceprezidentu, Lietuvoje -Viliaus, Mazeikiu krastai lenku okupuoti… Vilniaus savivaldybe okupuota, beliko tik iteisinti lenku kalba Lietuvoje, kaip tai padare Jogaila 1386 metais, ivesdamas KATOLIKSU RELIGIJA Lietuvoje. Kirkile, Siauliene- jus ishsigim Lietuvos ir Lietuviu tautos ishdavikai. Gal neshdinktes I Lenkija gauti lenkisku ordinu uz LIETUVOS VALSTYBES DARKYMA, GEDA JUMS IR VISAI LIETUVAI ,

 11. Arūnas:

  tikiu, kad Kirkilo ir Šiaulienės siūlomą įstatymą, net priimtą seime, Prezidentė nepasirašys

 12. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Pateiksiu citata is teksto: “Įtampą dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos Respublikos oficialiuose dokumentuose jau daug metų kelia Lenkijos politikai ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) nacionalistai reikalaujantys, kad lenkakalbių Lietuvos piliečių pasuose vardai ir pavardės būtų įrašyti ne valstybine lietuvių kalba o lenkiškai.”
  ————-
  Tai si citata rodo, kad lenkakalbiu Lietuvos pilieciu pasuose pavardes butu irasytos LENKISKAI. Jei imti analogija su rusu kalba, tai rusakalbiu Lietuvos pillieciu pasuose pavardes turi butu rasomos rusiskai. Kadangi daug lietuviu kalba lenkiskai, tai ir lietuviu pavardes turi buti rasomos lenkiskai. Kadangi dar daugiau lietuviu kalba rusiskai, tai ir ju pavardes turi buti rasomos rusiskai. Kadangi yra lietuviu, kurie kalba lenkiskai, rusiskai, angliskai, vokiskai, prancuzikai, tai ir ju pavardes pasuose NETURI buti rasomos lietuviskai, o turi buti rasomos lenkiskai, rusiskai, angliskai, vokiskai, prancuziskai ir t.t.
  Taigi kada ateis i prota po zmonos padu kirkilauskas ir rusiskos saulienes? Kada siuos idiotus pavyks isgrusti is Seimo? NIEKADA, nes Lietuva valdo koloborantai, vagys, banditai ir dvasiniai iskrypeliai.

 13. Pikc:

  Ne kartą keltas klausimas – o kodėl KITUR lenkai tokių problemų nekelia? Manau, problema su tais “liankais” yra dvejopa:
  1. Lenkijos – vieša paslaptis, kad imperinis šovinizmas su “kresais” ir “od morza do morza” pas juos niekur nedingo. Viešai pripažinti, kad pietryčių Lietuvą jie linkę laikyti savo “kresais” nelabai yra kaip, bet elgesys vis tiek išduoda.
  2. Pačių Lietuvos “liankų”. Pažiūrėkite į religiją: kas tokie būna aršiausi fanatikai? Teisingai – neofitai. Kodėl? Ogi todėl, kad jie nesijaučia “tikri”, tad perdėtai stengiasi visiems įrodinėti, kad anys yra “tikratikiai”, tai ir nueina iki ekstremizmo. LENKAMS savo lenkiškumą įrodinėti kaip ir nėra tikslo – todėl lenkų diasporos kitose šalyse TIEK nėra nudebilėję. Bet, va, su tais, kurie NĖRA UŽTIKRINTI – visai kita istorija. Va, šitie pasiruošę persiplėšti ir perplėšti, kad tik savo “lenkiškumą” įrodytų.
  2a. Nereikia pamiršti, kad ta “lenkų akcija” – tiesioginiai “jedinstvos” paveldėtojai, todėl nei jų prieš Lietuvą nukreipta veikla, nei “koloradkės”, nei komunistinių nuokrušų parama jims neturėtų stebinti.

 14. Perkūno Paukštis:

  Lai kirkilas čiulpia……………..pypkę.

 15. Getautas:

  Lukašenka: “kas šnekės, kad rusai Baltarusijoje skriaudžiami, tą turi sekti valstybės saugumas”. Lietuvoje koloradiniai “skriaudžiamieji lenkai” kviečiami į valdančiąją koaliciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: