Č. Iškauskas. Skaldyta ir skaldoma Lietuva: kas gresia jos vientisumui? (3)

Česlovas Iškauskas | delfi.lt, Š/Mažeikos nuotr.

Česlovas Iškauskas | delfi.lt, Š/Mažeikos nuotr.

Lietuva nuo LDK laikų sprendė sunkią dilemą – prie ko šlietis, likti suskaldytai ir skaldomai, priklausomai ar trapiai nepriklausomai, okupuotai, aneksuotai ar laisvai. Į šį hamletišką valstybės išlikimo klausimą vienareikšmio atsakymo, ko gero, nėra ir šiandien, kai prasideda naujas pasaulio persidalijimo vajus.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

3 komentarai

 1. Klodas:

  Keista, kad Lietuvos valstybės atkūrimas grindžiamas pagal 1939-1940 m. Stalino poziciją, o ne pagal valstybės atkūrimo metu nustatytas etnines žemes, kurių rytinė sienas ėjo nuo Naručio iki Gardino.

 2. tampax'as:

  aš taip nesupratau, kad grindžiama pagal 1939 m. sienas, bet ir didelių pretenzijų į gudus ar Karaliaučių šiuo metu neverta turėti, nors tai ir baltų žemės. Baltų, bet ne lietuvių…

  • Klodas:

   Reikia skaityti visą Č. Iškausko „Skaldyta ir skaldoma Lietuva: kas gresia jos vientisumui?” tekstą ir neklastoti istorijos politizuotu užmanymu, kaip Zeligovsko prasimanyta „vidurio Lietuva” okupacinių veiksmų priedangai. Pagal organizuotą baltų kilčių naikinimą gudai kai kurie fantazuojasi gudišką Lietuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: