A. Švarplys. Kelios mintys po referendumo (62)

Tirpdoma Lietuva | Alkas.lt nuotr.

Tirpdoma Lietuva | Alkas.lt nuotr.

Kaip buvo galima tikėtis visuomenės aktyvumo per referendumą, ypač iš viduriniojo sluoksnio, jeigu jis pratylėjo žiūrėdamas į bjauriausias manipuliacijas pedofilijos istorijoje?

Nežinia, ką jis galvojo, tai jau visai nesvarbu, svarbu, kad pratylėjo, kai matė prievartą prieš taikius žmones. Svarbu, kad jis jau nubalsavo ir nuolat balsuoja už savo saugią sofkutę.

Štai tokioje tyloje mes ir „judame“. Kur? Išsilavinusiųjų atsakymas yra „tolyn nuo Rusijos į Europą“. Daugiau jie nebeturi ką pasakyti. Gali dar nebent pridėti „su teisine valstybe, sėkminga demokratija, parlamentine respublika etc.“.

Bet jie nemato: nors šitoks kursas ir yra savaime teisingas, politinis visuomenės stuburas prarandamas. Su kiekvienu politiniu melu (nuo Vytauto Pociūno, Eglės Kusaitės iki pedofilijos, VSD ir FNNT bylų), su kiekviena prievarta viešojoje erdvėje yra prarandama valstybės esmė – laisvas ir valstybe pasitikintis lietuvis.

Ir tai nėra politinis ginčas. Galima nepritarti ar pritarti žemės pardavimui, tiesioginiams mero rinkimams, skalūnams, reformoms ir dar daug kam – diskusija dėl to ir būtų politinis ginčas. Bet melas viešoje erdvėje, valstybės institucinė korupcija nebėra politinis ginčas.

Mes aukojame tai, ką LDK bajoras turėjo, kai dėdamas ranką ant statuto sakė: „Prisiekiu savo valstybe“.

Taip „judėdami“ į Europą – su manipuliuojančiu elitu ir tylinčia visuomene – mes būsime visiškai tą praradę. Nutylėdami korupciją ir melą mes prarandame tikrąjį savo stuburą. Europa nėra vieta, Europa – tai politinė laisvė, pilietinė savigarba. Aukodami tai šiandien čia, savo šalies viduje, ir po keliasdešimt metų, būdami ES, mes turėsime valstybę, visiškai neįgalią ginti savo piliečius.

Tokių požymių jau dabar yra – paniekinę piliečius namie, mūsų elitai su stebėtinu bestuburiškumu ir pataikavimu aukoja jų konkrečius interesus ES, pavyzdžiui, negindami piliečių, netekusių vaikų Britanijos Karalystėje ar Norvegijoje (prof. V.Landsbergio remarka per penktadienio debatus LRT studijoje labai simptomiška: jis pirmiausia mąsto apie tai, „ką apie mus pagalvos ten!?! Mes, politikai, būsim priversti srėbti košę ten“, o ne apie tai, ką galvoja ir pasakys jo tautiečiai).

Būti ES yra labai gerai, bet jei nesi europietis čia ir dabar, jeigu neturi politinės atsakomybės prieš savo piliečius konkrečiose bylose (ne abstrakčiose valstybės kryptyse), tai anksčiau ar vėliau rezultatas bus vienas: geriausiu atveju – visiškai individualizuota „visuomenė“, blogiausiu – suzombėjusių elitų armija, vedanti šiaip ne taip besilaikančius „vieningus“ likučius į tolesnį prisitaikymą prie globalesnės rinkos.

Man toks lietuviškas „ėjimas į Europą“ ir yra didžiausias šiuolaikinės Lietuvos mitas. Neįmanoma eiti į Europą nejaučiant atsakomybės savo piliečiams – galiausiai nebebus nei Europos, nei piliečių. Kodėl? Nes nėra Europos be piliečių.

Jeigu valstybė „nestato“ ant atsakomybės prieš piliečius, tai kuo įmanoma pakeisti šį politinį turinį?

Peace!

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

62 komentarai

 1. Mindaugas Šimkus:

  Na tiesiog puikus straipsnis!

  Tik nesupratau paskutinio žodžio „Peace“. Nėra tokio nei lietuvių kalbos žodyne, nei dabartinės lietuvių kalbos žodyne… Gal tarminis koks? 🙂 Kurios čia lietuvių tarmės tas žodis? 🙂

 2. pagarba autoriui:

  Labai teisingos mintys – melas mūsų valstybę lydi nuo pat susikūrimo. Kur galima nueiti maitinantis melu? Niekur. Taip ir “einame” į niekur, į susinaikinimą.

  • Lamatas:

   O ko galima tikėtis, jei per tiek metų taip ir neatsirado politinės partijos, galinčios pateikti aiškią ir subalansuotą Valstybės ir Tautos raidos šiuolaikinėse sąlygose , programą. Politika remiantis “mes prieš” jau seniai nebeveikia . Žmonėms reikia žinoti aiškiai ir priimtinai pateiktą” mes už” ką .

   • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

    Nėra kam? Taip, nėra.
    Lietuvoje vis dar nėra susitelkusiųjų tokių, kurie sugebėtų imtis kurti lietuviškos bendruomenės Didingąją Lietuvą.

    • Lamatas:

     Daug tikėjausi iš Tautininkų , bet deja , jie taip ir nesugeba aiškiai pareikšti kokią jie mato Lietuvą su Tauta šiuolaikinėse sąlygose ( ES,NATO) ir kaip ruošiasi tai įgyvendinti . “Prieš” ( lenkus , briuselius , ir pan.) jau aiškiai neužtenka . Reikia aiškių tikslų ir suprantamų kelių jiems pasiekti .O tokių – jus tik mus išrinkite mes tai parodysime – jau yra per akis .

     • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

      Tautininkų valstybingumo idėjos geros. Jei tautininkai turėtų planą kaip sutvarkyti paraližuotą ūkinę veiklą Lietuvoje, tai būtų puiku nuostabu. Tačiau jų pasipūtėliškumas trukdo.

      • Lamatas:

       tikrai taip. Kas iš tų valstybingumo idėjų ,jei nėra pateikiamo plano kaip tą pasiekti . O kai nežinomybė ,yra įtarimų kad kažkas ne taip. Dėl ūkio vystymo išvis atsikalbinėja , atsieit kažkur yra ekonominė programa parašyta . Kai tuo tarpu ją reikia populiarinti ,kad kiekvienas žinotu – o Tautininkai siūlo taip ir taip. Be to ir su tauta neprošal būtų pasitarti.Abipusis ryšys su Tauta , kad ir interneto pagalba , tikrai duotu papildomo populiarumo . Tuo labiau , kad partijos pavadinimas lyg tai įpareigoja.

       • Voras:

        Tautininkų ekonominė programa, patvirtinta prieš 2012 metų Seimo rinkimus, 5 kartus didesnė už visų kitų partijų, bei žymiai konkretesnė už visų kitų partijų. jei programų neskaitote, tai dar nereiškia, kad jų nėra.

        • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

         Programoje rašoma.
         49. Gyvybiškai būtinoms prekėms – įkandamas kainas.
         Valstybė teisinėmis ir (arba) sutartinėmis priemonėmis turi užtikrinti visiems piliečiams prieinamas būtiniausių prekių kainas. Neradus būdo kaip tą užtikrinti privačiuose prekybos sektoriuje, įkuriamas valstybinis mažmeninės prekybos būtiniausiomis prekėmis tinklas. Valstybė pati nustato prekių kainas šiame tinkle ir užtikrina jų kokybę.

         Miltų kilogramo įkandama kaina parduotuvėje turi būti 30 centų.
         Litro pieno įkandama kaina parduotuvėje turi būti 44 centai.
         Litro aliejaus įkandama kaina parduotuvėje turi būti 1 litas 25 centai.
         Džinsų kaina turi būti 5 litai.
         Marškinėlių su trumpom rankovėm įkandama kaina parduotuvėje turi būti 2 litai 50 centų.

         Ar žino tautininkai kaip tai padaryti?

         • N:

          Džinsai realiai ir kainuoja apie 5 litus. Marškinėliai dar pigiau nei rašo. Pagrindinių maisto produktų kainas galima dotuoti. Tačiau visgi pardavinėti jas reikėtų ne visiems, o tik gaunantiems korteles.

          • Amelija:

           Brežnevas irgi taip darė. Atsimenat eilėraštį “Ačiū partijai, tėvynei už taloną patalynei”? Kokio bukumo reikia, kad norėtum grįžt į tuos laikus?

          • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

           Kur nauji džinsai kainuoja 5 litus ir marškinėliai mažiau nei 2 litus 50 centų?

          • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

           Kurioje parduotuvėj?

          • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

           Maisto produktų kainos kelis kartus mažesnės visiems be jokių išimčių. Kaip galima doduoti, kai eksporto importo pusiausvyra yra minusinė kasmet? Jei esi iš tautininkų gretų, tai geriau būtų tyla ir darbas – pavyzdinis visiems.

          • N:

           Amelijai,

           Ar tu žinai, kad dabar jau apie 20 procentų amerikiečių gauna maisto korteles? Nes neturi už ką jo nusipirkti. Tai ne deficitinių prekių kortelės, o nemokamo maisto. Ir tai, pasirodo, pas amerikiečius buvo nuolat, tik dabar mastai jau pralenkė net kada buvusius ir yra nacionalinė katastrofa. Štai jums ir laisva šalis…

          • N:

           Spygliuotai vietai

           Kasmet būna marškinėlių išpardavimai, kai paduodami marškinėliai kainuoja 5 Lt. Nemanykit, kad atiduoda juos prekybininkai be antkainio. Atmesk PVM ir gausi tuos 2,5 Lt. Džinsai Bangladeše kainuoja 5 Lt, o gal ir dar mažiau. Aišku, žiauru, kai išnaudojami vaikai, todėl tokia ir kaina. Bet esmė, kad tokia kaina nėra jokia iliuzija. O ar tu žinai, kad eilinis mobilusis telefonas kainuoja vos kelis dolerius (savikainą turiu omenyje). Taigi, atmetus milžiniškus prekybininkų apetitus, pagrindinių prekių kainos iš tiesų galėtų būti sumažintos kartais, o ne procentais.

         • Voras:

          Taigi parašyta kaip – įkuriant valstybinį mažmeninės prekybos būtiniausiomis prekėmis tinklą. Jame prekių kainų viršutinė riba būtų nustatoma valstybės. Tai sugriautų dabar egzistuojantį prekybos tinklų monopolį. Juk niekam ne paslaptis, kad ūkininkas, pavyzdžiui už pieną, gauna tik 10 proc. jo kainos prekybos centre. Galimybių čia kainą mažinti per akis.

          • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

           Gerai. Ar yra žinomas būdas, kaip tai padaryti privataus verslo pagalba, tautininkams nesant seime? Nes tai yra vienintelė galimybė, kad projektas būtų “gyvas”.

        • lamatas:

         Kur mano parašyta kad nėra ? Bet būtų labai naivu tikėtis kad dauguma Lietuvos gyventojų pradės kapstytis jos ieškodami. Aš turiu omeny , kad jį būtu ” gyva” , gerai pastebima ir pastoviai pristatinėjama bei aptariama . Tai neturėtų būti paminklas pastatytas eilinių rinkimų proga ir pamirštas.

         • lamatas:

          Beje…”Tautininkų ekonominė programa, patvirtinta prieš 2012 metų Seimo rinkimus,”…. tai irgi labai neramina. Labai reikalinga ne proginė(rinkimams ) , bet skirta kasdieniam “juodam” darbui.

          • ne čia problemos:

           Ar tai čia pagrindinė Lietuvos programa kiek šiandien kainuja džinsai, miltai, kruopos ir t.t.? Kaip prabudinti žmones, juos pakelti, įtikinti, kad Lietuva eina į susinaikinimą. Žmonės nieko neskaito, nemąsto, žiūri šlamštą, brukamą per visas televizijas. Nei tautininkai, nei visuomeniniai judėjimai neturi priėjimo prie masinių informavimo priemonių. Viskas iš valdžių pusės “patvarkyta” labai apgalvotai.

          • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

           Lietuvoje kainos kaip kitame ES pakraštyje, o algos ir pensijos keturis kartus mažesnės nei kitame ES pakraštyje. Džiugi problema? Ar tai nėra pagrindinė problema? Skurdu marinami žmonės yra neįgalūs net mąstyti ir yra lengvai įbauginami visokiom išsigalvotom bausmėmis. Po karo bolševikai alkanus žmones maitino propogandiniu kinu. Dabar elgiasi taip pat.
           (atsakas komentarui 2014 07 01 09:44 | IP adresas: 84.55.11.33

        • ne čia problemos:

         Ekonominės problemos yra svarbu, bet svarbiau yra politinės, moralinės. Žmogus turi subręsti, tapti sąmoningu, kad suvoktų, jog jis turi gintis visomis įmanomomis priemonėmis nuo valdžios savivalės. Ekonomines problemas reikia spręsti per profsąjungų veiklą, kuri Lietuvoje labai silpna. Šiandieninis lietuvis nekovoja už savo valstybę, taigi, ir už save. Kruopos čia “ne prie ko.”

         • Lamatas:

          Pirmiausia -dauguma žmonių mano kad jie nieko neprivalo , ir eina ten kur daugiau “kruopų” .Ir rimto politiko pareiga sudominti , pritraukti . O kitu atveju kaip ? nesusipratusius naikinti? Atleiskit , bet čia kažkokia nesubrendėlio pozicija.

         • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

          Taip reikia gintis nuo valdžios savivalės, bet žmonės jau yra pripratinti rūpintis tik asmeniniu gerbūviu ir tapo neįgalūs ginti visuotinio gerbūvio – Lietuvos. Bolševikinė valdžia sėkmingai suskaldė asmeniniu gerbūviu besivaduojančius gyventojus, netikrais pavojais. Baimė netekti asmeninės naudos sužlugdė referendumą. Gopšumas naikina skurde klampojančią lietuvišką bendruomenę.
          Tarkim, tautininkai patvarko politines moralines problemas ir sutramdo valdžios savivalę, bet juk žmonės taip ir liks skurde alkani. Viskas yra labai tampriai susaistyta ir reikia vertinti kaip nedaloma ir neatmestina visų priemonių visuma.

          • Lamatas:

           Betgi vienintelis kelias tai pakeisti ir yra stojimas Tautos ir Valstybės priekyje .Tam pasiekti reikalingos ir idėjos ,Ir “kruopos” . Kuo daugiau žmonės jausis pastumdėliais savo šalyje , tuo labiau jie links prie “kruopų” . Ir atvirkščiai , kai tik jie pasijaus gerbiami ir reikalingi tai ir meilė Tėvynei atsiras.Net nežiūrint kaip su tom Kruopom.Bet Tam reikalingas visai kitoks valdžios požiūris . Tiek į valstybę , tiek į Tautą.

          • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

           Rolandas Paulauskas stoja priekyje, bet jis nesusitvarko su “kruopų” klausimu ir tai yra blogas ženklas. Tautininkai bando susitvarkyti su “kruopom” ir tai yra gerai.

           Meilė dingsta ir atsiranda pas prostitutes, neverta gaišti laiko.

          • Lamatas:

           ….”Rolandas Paulauskas stoja priekyje, bet jis nesusitvarko”….norinčių stovėti priekyje yra daugiau negu reikia . Bet vertų ir tikri pasišventusių dirbti, bei pakelti Tautą…..deja,deja.

 3. Argus:

  Kiekvienoje tautoje, valstybėje visuomenėje yra ir niekšų ir kvailių ir bailių. Tai natūralu. Stebina tik vienas lietuviškas ypatumas.Tų trijų kategorijų virš 80 procentų. Tai anti rekordas. Niekšų maistas kvailiai ir bailiai. Jais niekšai ir minta bei manipuliuoja. Kvailiai yra kvailiai, kad dėl savo neraštingumo leidžiasi manipuliuojami, bet jie dar gali ateiti į protą, o bailiai visada ir liks bailiais. Susiklosčius tam tikrom sąlygom jis papildo išdavikų gretas. Štai ir visas referendumo vaizdelis. Apie tuos, kurie supranta ir jaučia Žemę, Tėvynę, Tautą ir pasiryžę už tai aukotis, kalbėti nepaprastai sunku. Jie bus ujami, teisiami, naikinami. Bolševikai mažumos atžvilgiu negailestingi.

 4. Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

  Viskas TIESA. BET. Bet prašau jūsų ir kitų, mūsų teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijų FIASKO, vadinamoje ”pedafilijos byloje” nederinti prie kitų valstybės ir tautos reikalų ir problemų. Ten daug nežinomųjų, daug nesutapimų, begalė prieštaravimų…… Ta byla reikalauja ypatingo ir atskiro TYRIMO. Tikiuosi, taip ir bus.
  O šis referendumo organizavimas, te bus pamoka organizatoriams ir Lietuvos piliečiams. Tik bėda, kad mąstančių piliečių, katastrofiškai mažėja. Tai ką šįryt girdėjau, kad ir Šindeikio pasisakymą….atrodo protingas, išsilavinęs….,o ką daro politika. Protingas žmogus, žinodamas kaip buvo rengiamas referendumas dėl STOJIMO į ES, geriau nutylėtų. Jei kas nepamena, priminsiu, – buvo organizuotas šeštadienį, aktyvumas buvo mažas….TADA…buvo pratęstas sekmadienį, per”MAKSIMĄ” organizuotu ALAUS ”pardavimu” už VIENĄ centą ir skalbimo miltelių akciją.
  Esu tikras, kad gera advokatų kontora, į miltus sumaltų tą ”AKCIJĄ” ir tuos rezultatus. Todėl manau, kad remtis tuo ”REFERENDUMU”, išsilavinusiems net nepadoru. Tai demogogija. [Nors politika tik tuo ir grįsta].
  O, kadangi dar girdėjau ir kitą labai išsilavinusį – Adomėną [interviu per radiją Lietuvos lenkams], tai rašau, Viešpatie, apsaugok mus nuo tų ”politikų”.

 5. Jadvyga- V:

  Skaudu, liūdna… esame tauta be ateities. Pikti, pagiežingi, abejingi… tušti.

 6. Pilietis:

  Neblogai parašyta, tiesos yra. Tik per dau pesimizmo. Viskas eina geryn ir tai, kad referendumas vyko, yra ženklas kad mūsų pilietinė visuomenė stiprėja . Pagarba Juliui, ir net Pr. Šliužui, jie padirbėjo, kad žemės klausimas būtų pajudintas Seime ir įvesti sustiprinti saugikliai. Tik kada priversime žemės dalį parduoti tuos stambiuosius, valdančius po kelis ar net kelioliką tūkstančių hetarų (R.Karbauskio bendroves, skandinavų fondus)? Saugikliai juk yra kad neturėtų valdyti daugiau kaip 500 ha?Taigi reikalas nebaigtas dar ir laukia tolesnis darbas, Juliau. Žingsnis po žingsnio, viskas eina geryn, ir kariuomenės vadas teisingas paskirtas ir Prezidentę išsaugojome. Reikia tik telktis, ir daryti darbus, o ne rietis (čia Zigmui Vaišvilai sprigtas, jis prieš Prezidanto rinkimus tik skundėsi ir skundėsi, o dabar aptilo, ačiū Dievams). Daugiau džiaugsmo, Zigmai ! Ir žr : http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/r-sadauskas-kvietkevicius-lietuva-isgyvena-geriausia-savo-laikotarpi.d?id=65106795.

  • N:

   Kliedesiai, Kas geryn? Kas? Žemė jau parduota, jos pardavimą įteisins. Ir toliau pardavinės. Netgi atiduos už valstybės skolą. Nes auksas ir valiutos rezervai, įsivedus eurą, taps Europos centrinio banko nuosavybe. Taigi, kai kreditoriai pareikalaus skolų, teks atiduoti žemę. Apie prezidentę geriau iš viso patylėtum. Specialiai loja ant Rusijos. O ji tikrai puls. Tik laiko klausimas. Tik kiek debilų eis kariauti už svetimą žemę?

 7. doku:

  Vėlgi, idealizuotas požiūris. Kai tas bajoras prisiekinėjo “mano” valstybei, tai būtent taip ir buvo, į valstybę jis žiūrėjo kaip į savo nuosavybę. Ir elgėsi atitinkamai. Šiandien tas pats. Pamojuojama viešojo intereso vėliavyte, o toliau daroma kaip kam parankiau. Ir tautininkai taip pat darytu. Tas matosi tiek iš Pankos, tiek iš kitų entuziastų pasisakymų. Vis inkščia, kad valdantieji juos nuskriaudė, o patys tik ir rezga planus kaip atvestų į protą visus eretikus, jei tik pakliūtų į olimpą.O juk tokių visa krūva buvo valdžios dumblyne. Veselka, Paksius, Oželytė, Patackas ir kiti doruoliai ir grynuoliai, kurie man, paprastam žmogui, nieko gero nenuveikė. Visos gražios kalbos nublanksta prieš neišvengiamą ir prievartinį mokesčių mokėjimą, kitaip tariant, prieš teisėtą plėšimą. Tam ir buvo kuriamos valstybės, kad legaliai atiminėti pinigus iš burliokų. Štai tikrasis valstybės politinis turinys. Visa kita- tik dūmų uždangos. Tautiniai idealai irgi.

 8. Įdomi nuomonė, negalėčiau su ja visiškai sutikti, bet yra ir tiesos.

 9. Lietuvė-dinozaurė:

  Po referendumo slogios mintys…. Mes baudžiauninkų tauta. Patys nemokame valdyti, spręsti, priimti sprendimų…už mus amžinai kas nors vis sprendžia, nurodinėja, o mes vis bijome… Mūsų protai ir mentalitetas pradėtas naikinti dar labai labai seniai, įvedus krykščionybę, o vėliau amžių amžiais maišė, prievartavo, naikino, žemino, žudė, trėmė…Tikriausiai jau ir nebeliko kam nė galvoti nė pakovoti… Žemė lietuviui buvo šventas reikalas, to šventumo neliko, baudžiauninkų vaikai pasklydo po Europą geresnio kąsnio ieškoti, o likę išsigandę, prasigėrę ir visokie kitokie bijo prieš ponus nė viauktelėti…Tėtušis pasakė iš šventa mums galvoti nė nereikia…jei nubalsuosime prieš atims paramą, atims tą aną, tikriausiai nebėra ką ir atimti…. Nereikia nė naikinti patys jau nesusišnekame su anūkais, vieni angliškai kiti norvegiškai, kiti dar…ir tai savu noru, niekas varu nevarė… Kaip greitai viskas kartojasi, bet visos sąjungos kokios jos bebūtų geresnės ar blogesnės žlunga…Sužlugs ir ši, tik nežinia mūsų šalelės žemėje kokie gyvens aborigenai ir kokia kalba šnekės?….

 10. Doc (Vilniaus universtetas):

  Nedidelis straipsnelis – bet jo iki galo taip ir neperskaičiau. Užteko antros pastraipos, kurioje rašoma apie „prievartą prieš taikius žmonės“… Tik susimąsčiau kuriuos. Gal tuos riaušininkus, kurie 2008 m Seimo langus ir parduotuvių vitrinas daužė? Bet ne, panašu, kad apie tą isterikų šutvės, kuri Garliavos patvoryje iš Lietuvos ir Teisingumo tyčiojosi, Linčo teismais grasino ir festivalius rengė… Ačiū, tokių „taikių“, neleidusių motinai susigrąžint vaiką, tikrai toleruoti negalima. Policija dar per švelni buvo ir per ilgai delsė. Motinos vietoje iš tokių savavaliautojų dar ir solidžias sumas prisiteisęs būčiau.
  Na, o dėl referendumo, tai rezultatai – tokie, kokių ir tikėjausi. Prisiminkit – ne kartą teigiau, kad šiame jūsų referendume dalyvavus galimai mažiau piliečių, nei pasirašė. Nieko stebėtino – dalis pasirašiusių buvo tiesiog priversti aplinkybių (nesmagu buvo atsakyti parašų rinkėjui ir t.t.).
  Tačiau nepergyvenkit, niekas tos žemės neišpirks ir neišsiveš. Bus ji čia. Tik kad būtų kas ją dirba. O tai mūsų perdėtai konservatyvi, draudimais perkrauta Lietuva nebeįdomi jaunimui. Su jaunimu dirbu, pats jaunas esu, tad puikiai tai žinau. Pagalvokit apie tai. Jūsų naivios iliuzijos yra pražūtingos Lietuvai. Jūsų draudimai ir nuo realybės atitrūkę tautininkiški svaičiojimai išvaro jaunimą iš Lietuvos. pažiūrėkit ką kalba sociologai, pasidomėkit jų tyrimais. Vienu balsu jie tvirtina, KAD JAUNIMO EMIGRACIJOS PRIEŽASTYS DIDŽIĄJA DALIMI VISAI NE EKONOMINĖS. Jas aukščiau įvardinau.
  tad, mielieji, baikit kovot su “vėjo malūnais”. Lietuva gali išlikti tik integruota į ES ir to turime siekti. Priešingu atveju, patikėkit, liks tik teritorija su vien tik garbaus amžiaus žmonėmis. Ar jūs to siekiat? tad susimąstykit.

  • Voras:

   Dokumente, kokiu būdu Lietuvos žemės priklausymas rusams, kiniečiams ir lenkams sustabdytų lietuvių emigraciją iš Lietuvos? Kaip tik paspartintų, nes savininkai kiniečiai, lenkai ir rusai visų pirma nuo žemės nuvarytų lietuvių ūkininkus, į darbą priimtų savo tautiečius, reikalautų kalbėti jų kalbomis, arba bent angliškai. Lietuvis nebejaustų jokio reikalo būti Lietuvoje – jei tiek Lietuvoje, tiek Londone darbą galėtum gauti tik mokėdamas angliškai, tai kokia prasmė gyventi ne Londone, o Lietuvoje, kai Londone atlyginimai 10 kartų didesni?

  • Vytautas iš Šlavėnų kaimo:

   Na, tad gerb. doc iš Vilniaus Universiteto, ar tikrai Lietuva gali išlikti TIK INTEGRUOTA į ES? Pagal tokį integravimaisi, koks vyksta dabar, bijant, kad ””’ ”mus ne taip supras”””” mes su pagreičiu prarandame tapatybę. Nors Vilniaus U. docentai ir profesoriai mano kitaip. Kadangi aš esu be VU ar kitos aukštos m-los diplomo, prieinu išvados, kad mokslai kenkia realiam ir savitam mąstymui. Ten matyt suformuojama ir suformuluojama mąstysena reikalinga Pasaulio valdantiesiems. O tie tai žino ko nori. JIE YRA JIE, o visi kiti – masė, tarnaujanti JIEMS Su aukštaisiais ar be jų…..
   Taigi jeigu tautai lemta išnykti, o mums, garbaus amžiaus sulaukusiems vieniems likti, tad geriau TAI atsitinka KOVOJE! O gal ir laimėsim…….
   O, kad jaunimas emigruoja ne tik dėl ekonominių priežasčių [???], tai jūs šiek tiek ir teisus. Tačiau ne mes, garbaus amžiaus žmonės sudarom sąlygas nemalonias gyvenimui, veiklai, egzistencijai. Tiesiog aukštesnio intelekto valdytojai nenori ar nesugeba jaunimui nuo mažens įdiegti meilės Tėvynei, supratimo, kad reikia dirbti, kurti….Aukštesnio intelekto personos patekusios į valdymo struktūras, laisvai pasiduoda komandiniam valdymui iš aukščiau (buvo iš Maskvos, dabar iš Briuselio), kuriems rūpi viena; anksčiau internacionalizacija dabar globalizacija…….

  • N:

   Išdavikai atsakys už savo darbus.

  • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

   Bolševikinės kelių partijų gaujos nusikalstamos savivalės sutramdymui, referendumas buvo naujų darbų pradžios ženklas. Jėga. Drebėk prezidente ir seimo pirmininke, drebėkit vyriausybės visokie ministeriai.

  • aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

   Kodėl Rolandas Paulauskas referendumo balsus skaičiuoti norėjo Kęstučio Pūko tiesioginėjė TV? Kas žinot atsakymą? Juk Pūkas yra bolševikinės gaujos prezidentės šalininkas.

 11. Anikė:

  Muliažinė melo ir mistikos valstybė stovi be pamatų,prilaikoma jėgos struktūrų ir sočiai šeriamų skalikų, seimo bei valdžios sąrašinių.O žmonės čia nė prie ko,tik nereikalingas balastas-nebus jų įsiveš pigesnės darbo jėgos.
  Baisiausia,kad dar likę keli dori Tautos protai nesugeba tarp savęs susitarti…neranda sąlyčio taškų.Anų bendras
  vardiklis -pinigai,auksas,akcijos,euras…Tik ne Lietuva.

 12. Balsas iš dangaus:

  Kai Šliužas TV studijoje pradėjo siūlyti visiems , kas prieš, į snukį, apsisprendžiau nebalsuoti.

 13. Nusivylimas:

  Dalyvavimu Referendumo balsavime žmonės išreiškė savo poziciją: rūpi ar nerūpi Lietuvos žemės likimas. Tai ne seimo, ar parlamento ar kiti rinkimai – neisiu, man nusispjaut ką išrinksit. Čia Lietuvos Žemės reikalas – nusispjaut negalima, kito pasirinkimo nėr .Kitas dalykas – kaip balsuot- taip , čia galima rinktis -kas nors nepatinka -žymėk “Ne” patinka žymėk “Taip”.Galima kaltinti didžiulę antireklamą, beveik visų partijų gąsdinimus, netinkamą laiko parinkimą , net 2 dainų šventes, atitraukiančias dėmesį it.t, bet aš kaltinu Lietuvos piliečius- sofkutės piliečius. Jie NUSISPJOVĖ.

 14. Virginija:

  Autorius visiškai netinkamai palygino mūsų protėvių žemės vientisumui išsaugoti organizuotą referendumą su teisine sistema, teisėsauga, įtraukdamas Garliavos istoriją, Kusaitės teismus ir tt. Jų net sugretinti nebuvo galima ir dar kaži ar šie žmonės, o ir pats rašinio autorius, dalyvavo referendumo balsavime ir ar suprato šio referendumo prasmę..?

 15. anona:

  Pagrindinė priežastis dėl kurios nėjau į referendumą yra ta, kad NEŽINAU kam tas referendumas iš tikro naudingas ir ko IŠ TIESŲ siekia jo organizatoriai. Gal už referendumo skelbiamų minčių slypi visai ne tai, kas yra viešai sakoma ir gal tai mažų mažiausiai nenaudinga Lietuvai? O gal atvirkščiai – gal referendumo nebuvimas yra nenaudinga Lietuvai? Nesupratau kas ir kam naudinga ir dėl to nėjau. Kaip galima sąžiningai pasisakyti už ar prieš, jei pats neapsisprendęs esi? Be to, ir iš pažįstamų girdėjau, kad referendumo organizatoriai nepasižymi sąžiningumu… Plius, jau po išankstinio balsavimo žmonės skudnėsi, kad NEĮMANOMA savo nuomonės pareiškti, kadangi reikėjo pasirinkit VIENĄ ,,taip” arba ,,ne”, dėl DVIEJŲ atskirų klausimų.

  • anonai:

   Labai “teisingai” pasirinkote. Jūsų “tėvelis Stalinas(atsiprašau Landsbergis) patarė teisingai – neiti, nes referendumas naudingas rusams. Kam galvoti ir gyventi savo galva, jei yra kas už tave pagalvoja. Tokia mankurto pozicija pasinaudojo didelė dalis lietuvių. Dabar, kaip matysite, kad Lietuvėlės žemė slysta iš po mūsų kojų, galėsite nykštį apsižiojus čiulpti. Šaukštai bus po pietų

  • Virginija:

   Anona,norėjote nežinoti, tai ir nežinojote..Buvo suteikta daug informacijos, buvo daug diskusijų šia tema, rinko parašus keli šimtai savanorių, kurie aukojo savo laisvalaikį kantriai aiškindami tokiems kaip jūs..
   Jau nors nesigirkite savo abejingumu mūsų protėvių žemei, kuri buvo ginama kalavijais, dėl kurios karžygiai guldė savo galvas, dėl kurios poetai kūrė eiles, dailininkai įamžino savo paveikslų galerijose …..Nes be žemės – nėra tautos, nėra ateities, nėra pagrindo po kojomis..

 16. Tęsėjas:

  Mūsų vaikams iki šiol draudžiama pažinti LIETUVOS garbingiausiąją ikimindauginę praeitį! Tuo pat metu V.Putinas deda visas pastangas PAŽINTI PRAEITĮ ir Lietuvai tylint, pasisąvinti jos ikimindauginės praeities garbingiausiąją dalį.
  Šalyje aiškiai klastojami aukščiausiųjų pareigūnų skelbiami reitingai!
  Iki šiol tauta neišgirdo teisybės apie Snoro bei Ūkio bankų “dirbtinius” “bankrotus”!
  Šalyje daroma viskas, kad nebūtų išgirstas TAUTOS balsas! Net europarlamentaras V.L. viešai per LTV agitavo – NEIKITE BALSUOTI!
  KUR EINI, LIETUVA???!!!

 17. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Tik 4 rinkiminėnėse apylinkėse iš 2004 apylinkių piliečių aktyvumas viršijo 50 %.
  Vienoje rinkiminėje apylinkėje buvo štai kas padaryta. Bemaž į visus namus ir butus buvo išvežiota ir išnešiota aiškinamoji medžiaga, tilpusi vienam lape. Taip pat buvo trumpai paaiškinta ir žodžiu – ko siekiame, pažymėję TAIP. Vienoje lapo puseje buvo atspausdintas referendumo biuletenio pavyzdys, o kitoje pusėje buvo atspausdintas spalvingas aiškinamasis tekstas 1 ir 2 numeriu pažymėtas,
  štai iš šitos svetainės
  http://zemesvardu.lt/Referendumu-siekiama
  Šioje apylinkėje piliečių aktyvumas buvo bemaž 50 %.

 18. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Bemaž milijonas Lietuvos piliečių gyvena svetur, o rinkimuose ir referendume dalyvauja tik keli tūkstančiai iš jų. Ką reiktų daryti su piliečiais kurie nenori būti rinkėjais, o rinkėjų sąraše yra? Tai kenkia referendumui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: