Spaudos konferencija: Referendumų likimas Lietuvoje artėjančių rinkimų kontekste (tiesioginė transliacija, video) (15)

Zigmas Vaišvila kalbasi su referendumo iniciatyvinės grupės nariais ir talkininkais | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Zigmas Vaišvila kalbasi su referendumo iniciatyvinės grupės nariais ir talkininkais | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Gegužės 22 d., Seime įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos, referendumų Tautos valia ir lito išsaugojimo iniciatyvinių grupių narių Tautininkų sąjungos pirmininko Julaus Pankos ir Ričardo Garuolio spaudos konferencija „Referendumų likimas Lietuvoje artėjančių rinkimų kontekste“.

„Seimas nutarė, kad referendumas Tautos valia vyks birželio 29 d. Tačiau VRK neskuba vykdyti šio nutarimo. Lito išsaugojimo referendumo iniciatyva sustabdyta. Tačiau Konstitucinis Teismas, kuriam nustumtas šis klausimas, taip pat neskuba dėl to pasisakyti. Manome, kad konstitucinė Tautos teisė į referendumus pažeidžiama ir dėl politinių konjunktūrinių priežasčių – vykstančių Respublikos Prezidento ir Europos parlamento rinkimų“, — teigė spaudos  konferencijos rengėjai.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus. Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą (lrs.lt video):

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

15 komentarų

 1. Amelija:

  Diskusija įdomi, bet labai nelygiavertė: nuo istorinių problemų iki buitinio lygmens samprotavimų. Ką R. Ozolas gali rasti bendro su A. Liekiu (tai klausimas nė vieno jų nežeminant ir nė vieno neaukštinant)? Daug minčių ateičiai. Apgailestauju, kad karštieji Alko komentatoriai nesijungia į diskusiją – realiai tai pirmas po Nepriklausomybės paskelbimo mėginimas susikalbėti su Lietuvoje gyvenančiais lenkais. Nejaugi taip ir bus – neturim ką pasakyti?

 2. Rimas:

  gerb. Z.Vaišvilai, liberalai Jūsų vardą naudoja politinei reklamai, kiek suprantu be Jūsų žinios, manau tai nėra teisėta.
  nuoroda: http://www.youtube.com/watch?v=smHpXaAXcsc&list=UUghDsFfzwoZRZK9fT7kt7Jw

 3. Mindaugas:

  planavau balsuoti uz tautininku sajunga
  bet kai panka pradejo medzioti kolorado vabalus, teko pakeisti savo nusistatyma

 4. Mindaugai:

  eik tamsta su tais savo vabalais…Gali reitinguoti ka kita,jei Songaila nepatinka.

 5. aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į koncentracijos stovyklą:

  Štai kaip dirba provokatoriai. Grybauskaitę derina su referendumo iniciatyva.
  http://www.youtube.com/watch?v=HZhF02uCypM&feature=youtu.be

 6. Tomas J.:

  Аkivaizdu, kad ateinančius 5 metus šaliai vadovaus TSKP narys – labiausiai nusikalstamos pasaulyje organizacijos narys. Tai bus Grybauskaitė arba Balčytis. Ar reikia ateiti į rinkimus? Žinoma, reikia – dalyvauti prezidento rinkimuose – kiekvieno doro piliečio pareiga. Už ką balsuoti? Yra dvi alternatyvos:
  – arba balsuokime už Balčytį, kad netaptų prezidente partškolos docentė, kolaborantė Grybauskaitė, teisėsaugą pavertusi nusikaltėlių tarnaite,
  – arba išbraukim ABI kandidatūras, jei jums balsuoti už TSKP narį niekada neleidžia sąžinė.
  Gerbsiu ir vienaip, ir antraip balsavusius.

  Dėl Europos Parlamento rinkimų.
  Visų pirma – pavadinimas neteisingas. Europa yra žemynas, ir parlamento Europa neturi. Rinkimai vyks į Europos Sąjungos parlamentą. Ar reikia dalyvauti rinkimuose? Yra dvi alternatyvos:
  – rinkimuose nedalyvauti, nes Lietuvos narystė ES buvo pasiekta melu, apgaule ir įstatymo pažeidimais, svarbiausias iš kurių buvo referendumo iniciatorių nesilaikymas reikalavimo atidaryti specialią banko sąskaitą ir lėšas agitacijai naudoti tik iš šios sąskaitos. Lietuvos narystė ES yra neteisėta ir nereikia teptis rankų dalyvaujant stojimo referendume bei vėliau periodiškai renkant ES valdžios struktūras, – būtent taip aš ir darau. Sekmadienį Europos Sąjungos parlamento rinkimų biuletenį parsinešiu namo.
  Tačiau nesmerksiu tų, kurie balsuos už Tautininkų sąjungą, sąrašo Nr.7.

  • problema:

   N I E K A D A neįsivaizdavau, kas gyvenime turi atsitikti, kad leisčiau sau balsuoti už kažkokius komunistus. Šiandien- situacija neeilinė. Pats didžiausias klausimas – KAIP išgelbėt Lietuvą nuo personos, kurią čia, Alke (ir ne tik), jau keleri metai kritikuojame ir smerkiame? Galime nebalsuoti, galime išbraukti. TAČIAU, niekada nepamirškim, kad konserv-liberastai su savo “megztų berečių” armija a t e i s ir b a l s u o s . Rezultato spėlioti nereikia… Ar mes galim sau tai leisti? Nuoširdžiai- atsakymo nežinau, bet vardan to, dėl ko kritikavome ir keikėme “daukantynės carienę”, negi ir vėl tą patį darysime dar 5 metus? Tiesiog- nelogiška…

  • pensininkas:

   taip ir padarysiu. Balsuosiu už Balčyti ir Tautininkų sąjungą. Kviečiu ir Jus balsuoti už Tautininkų sąjungos sąrašą Nr.7. Neštis biuletenį į namus nederėtų. Nejaugi neturite tualetinio popierio?

 7. Rimas:

  VRK draudžia vykdyti agitaciją dėl referendumo prieš prezidento bei ES parlamento rinkimus (nuo 2014 m. gegužės 24 d. 1 val. iki 25 d. 20 val)
  nuoroda: http://www.vrk.lt/naujienos/-/content/10180/1/agitacijos-draudimai-rinkimu-savaitgali

  Tai aiški žodžio laisvės cendzūra mano manymu, PVZ: sutikus draugą, negalėsiu net pasakyti, kad ateitų pabalsuoti ir dėl referendumo klausimų 🙂

  manau tai nėra teisėta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: